×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai Talibu līderis mulla Omars patiesībā miris? Afganistānas valdība izmeklēs ziņas

Foto- LETA/AFP un LETA/EPAFoto- LETA/AFP un LETA/EPA

Mulla Omars (no kreisās) un Afganistānas prezidenta pārstāvis Sajeds Zafars Hašemi preses konferencē.

Anonīmas amatpersonas Afganistānas valdībā un bruņotajos spēkos pavēstījušas medijiem, ka islāmistu kaujinieku grupējuma “Taleban” līderis mulla Omars esot miris Pakistānā jau pirms diviem vai trīs gadiem un apbedīts Afganistānas Zabulas provincē.

Oficiāli šī informācija gan nav apstiprināta. Prezidenta Ašrafa Ghani pārstāvis Sajeds Zafars Hašemi trešdien preses konferencē teica: “Mēs esam redzējuši ziņas saistībā ar Afganistānas “Taleban” līdera mullas Omara nāvi. [..] Mēs izmeklējam šīs ziņas (…) un sniegsim komentārus, tiklīdz būs pārbaudīta šo ziņu pareizība.”

“Taleban” nav oficiāli apstiprinājis ziņas par Omara nāvi. Viņš nav ticis redzēts sabiedrībā kopš 2001.gada, kad ASV vadīta iebrukuma rezultātā tika gāzta “Taleban” valdība.

Iepriekš regulāri ir parādījušās baumas par Omara slikto veselības stāvokli vai pat nāvi.

Piektdien Pakistānā plānots sākt Afganistānas valdības pārstāvju un “Taleban” miera sarunu otro kārtu.

Vēl nesen 15.jūlijā ziņu aģentūra LETA vēstīja, ka Omars teicis ikgadējo uzrunu saistībā ar musulmaņu svētā mēneša ramadāna beigām. Viņš esot atzinīgi novērtējis sarunas ar valdības pārstāvjiem par 13 gadus ilgā konflikta izbeigšanu.

“Paralēli bruņotajam džihādam, politiskie centieni un mierīgi ceļi šo svēto mērķu sasniegšanai ir leģitīms islāma princips,” esot paziņojis talibu līderis.

Kabula, Islamabada, Pekina, Vašingtona un ANO atzinīgi novērtējusi šos miera centienus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+