Ērika Oša zīmējums

Vai tas būs prāta darbs? 0

Valdība atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājumu publicēt pilnus  pedagogu algu sarakstus ar skolotāju vārdiem un uzvārdiem internetā. Jautāju “LA”  ilggadējiem lasītājiem, tostarp skolotājiem, kā viņi vērtē šādu priekšlikumu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Egils Vitauts Upelnieks Rīgā: “Par šādu priekšlikumu varam tikai šausmināties. Tādā gadījumā internetā jāpublisko arī Latvijas Bankas, Privatizācijas aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta, KNAB, ministriju un Rīgas pašvaldības organizācijās strādājošo faktiskā izpeļna ar šo personu dienesta stāvokli. Interesanti būtu redzēt arī ārstu ienākumus, ieskaitot saņemto no privātpraksēm valsts dotētajās slimnīcās, kā arī no tā sauktajām pateicībām. Kāpēc gan būtu jānodod publiskai apspriešanai un tiesāšanai tieši skolotāju algas? Nav taču dzirdēts par skolotājiem miljonāriem, toties par ierēdņiem, vadošiem darbiniekiem miljonāriem gan tādas baumas klīst.”

Ariadna Staprāne Rīgā: “Publiskot algu sarakstus – diez vai tas būtu prāta darbs. Manā skatījumā publiskot varētu vienas likmes atalgojumu pa skolotāju specialitātēm, piemēram, matemātikas skolotājs par vienu likmi saņem tik un tik eiro, angļu valodas skolotāja likme ir tik un tik liela utt. Minēt konkrētus vārdus un uzvārdus ar saņemto algu lielumu? Tas tikai novedīs līdz skandāliem un skaudībai. Jau tāpat laba tiesa sabiedrības netur skolotājus nekādā vērtē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aivars Umbraško, Aulejas un Kombuļu pagastu pārvaldnieks: “Pārstāvu divus mazus pagastus ar mazām skoliņām un, jāsaka, mazām skolotāju algām – mūsējie pamatā saņem pārsimts eiro uz rokas. Bet būtu jāsaņem vairāk, lai saglabātu stimulu neatpalikt no spēcīgākajām lielo pilsētu skolām. Mūsu skolotāji ir patrioti. Skolēni ārpus mācību stundām tiek nodarbināti radoši – visi dzied, zīmē, deklamē, spēlē teātri. Ja ir koncerts, vienmēr apbrīnoju, cik kvalitatīvi ir bērnu priekšnesumi. Labi, lai publisko algu sarakstus, lai visi redz, kādas algas skolotājiem ir laukos. Bet kopumā situācija valstī ir neizprotama – vieniem superliels atalgojums, citiem (un tas attiecas arī uz skolotājiem) – gluži niecīga samaksa.”

Daira Zepa, skolotāja Varakļānu vidusskolā: “Neatbalstu šo priekšlikumu, tomēr – ja grib, lai publisko. Man personīgi tur nav nekā slēpjama. Uzskatu, ka tāda algu publiskošana vērsta uz tautas savstarpēju sarīdīšanu. Nekādā ziņā tas neveicinās ne cieņu pret skolotāju, ne sabiedrības vienotību. Mācu skolēniem ekonomikas priekšmetu un vienmēr uzsveru, ka otram prasīt, cik lielu algu tu saņem, ir nepieklājīgi. Tā vietā var jautāt: vai tavām vajadzībām pietiek ar to, ko tu nopelni? Tie, kas nav stāvējuši klases priekšā, nekad nesapratīs, cik daudz radošas enerģijas un spēka prasa šī profesija.”