Latvijā
Sabiedrība

Vai teroristi varētu ietriekties cilvēku pūļos arī Rīgā? 10

Foto – Leta

Iebraukšana cilvēku pūļos ar mērķi tos nogalināt ir radikalizēto teroristu visbiežāk izmantotā metode pēdējā gada laikā. Vispirms, Nicā, tad Berlīnē, Londonā, Stokholmā un tagad Barselonā. Tas ir bijis iemesls, kāpēc tepat Rīgā Jaungada sagaidīšanas pasākumā, pēc Līgosvētkos un tagad Rīgas svētkos 11. novembra krastmala tika aizšķērsota ar “Rīgas satiksmes” autobusiem. Savukārt maratona laikā šovasar krastmalā kā drošības barjeras tika izmantotas arī vēl RIMI kravas automašīnas, kas nobloķēja iespējamo teroristu ietriekšanos cilvēkos, vēstīja “LNT Ziņas”.

Valsts policijā stāsta, ka atsevišķās vietās jau ir uzstādītas arī pastāvīgās barjeras. Aleksandrs Bukēvičs, VP Rīgas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks: “Pieņemsim, Aspazijas un Meierovica bulvāra krustojumā pretī Brīvības piemineklim ir uzliktas skaistas betona vāzes, kas izslēdz iespēju iebraukt uz Kaļķu ielas, kas ir ļoti populāra gājēju iela – gan Latvijas iedzīvotājiem, gan tūristiem. Tā ka noteikti mēs ar tādiem pasākumiem nodarbojamies.”

Tiesa gan, piemēram, viena no Rīgas dzīvajām artērijām ar cilvēku milzīgu plūsmu – Merķeļa, Čaka, Satekles stūris – ir bez nopietnas aizsardzības, lai gan tur, kad jāgaida pie sarkanās gaismas, neaizsargāti ielas malā stāv vienlaikus desmitiem cilvēku. Rīgas domes Satiksmes departamentā “LNT Ziņām” atbildēja: ”Šobrīd neesam saņēmuši uzdevumu veidot aizsargobjektus ielu malās. Tas ir kopdarbs ar drošības struktūrām”.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv