Mobilā versija
+2.7°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
20. marts, 2012
Drukāt

Vai tev vajag spoguļkameru?

g12large_13

“Nu nepietiek man ar jūsu slavēto “ziepju trauku” bilžu kvalitāti!” – tā pēc pirmā fototehnikas apskata (februārī) mums rakstīja lasītājs A. Kalniņš no Madonas. Viņš tomēr pirkšot spoguļkameru.
 Parādīju vēstuli mūsu ārštata korespondentam, ralliju un arī hokeja fotogrāfam Raimondam Volontam. Lūk, viņa komentārs.


“Spoguļkameras, protams, ir labas. Vēl vairāk – tās, solīdas, masīvas, iespaidīgi “ieroči”, tiek uztvertas kā tāds augstas foto kvalitātes simbols. Taču tik vienkārša tā izvēle vis nav.

Pirmkārt – tieši šie izmēri un svars ir lielākais spoguļkameru trūkums. Kopā ar smalkam darbam nepieciešamajiem objektīviem tā aizpildīs prāvu somu, kas būs jāstiepj, no triecieniem un zagļiem jāsargā. Ļaudīs tā pievērsīs tev uzmanību, tas noskaņu bojā un mirkļu medniekam nemaz nav vajadzīgs. Ko tad tādu unikālu šī bagāža dod? Faktiski tikai vienu – iespēju topošo kadru meklēt nevis LCD displejā, bet optiskā skatu meklētājā, kur redzi ne tikai bildes rāmi, bet arī katra punkta asumu. Viss pārējais nu jau ir arī bezspoguļa kamerās. Ir liels sensors. Ir lieliski “trokšņu” slāpēšanas “sofiti”, kuri dod iespēju kvalitatīvi fotografēt pat ar jutību ISO 1600. Nu jau šīm kamerām ir arī labi maināmie objektīvi, tikpat “gaiši”, tikpat dzidri kā spoguļkamerām, bet kompaktāki un vieglāki.

Nu nav tā skatu meklētāja. Bet iesācējam pareizu kadra kompozīciju (lai koks neaug ārā no portretējamā cilvēka galvas u.tml.) faktiski vieglāk veidot displejā. Fokusu vairākumā gadījumu taču iestāda dators – robotiņš.

Modernās bezspoguļa kameras, prasmīgi lietotas, var praktiski visu. Pat ralliju labā gaismā ar tādu var mākslas līmenī nobildēt (hokeju gan laikam ne…). Bet, galvenais, tās var ērti nēsāt līdzi vienmēr. Kalnos, zvejas laivā, draugu saietā.

 

Ne jau tāpēc mūža labāko bildi neuzņemsi, ka tev nebija spoguļkameras, bet gan tāpēc, ka īstajā saulrieta reizē tā ērtību labad būs atstāta mājās.

 

Laikam jau varam runāt ja ne par spoguļkameru norietu, tad vismaz par to pilnīgu (un visai drīzu) pāriešanu profesionāļu arsenālā gan. Amatieru un “pusprofesionāļu” vajadzības spēs apmierināt, piemēram, “Canon” G12 (attēlā). Vai līdzīgas “Nikon”, “Sony”, “Olympus” un citas fotokameras. Lētas gan tās vēl nav kļuvušas (G12 “Elkor” cenrādī maksā Ls 449). Tikai mazlietiņ novecojušus spoguļkameru modeļus izpārdošanās var atrast zem Ls 300 līmeņa. Tas un vēl nostalģija dažam var būt pietiekami argumenti, lai “spoguļotos”.”

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+