×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Vai ticat ziņām, kas 21. decembrī sola pasaules galu?


Didzis Stilve, 
mācītājs: 
”Par pasaules gala nākšanu vienmēr ir bijušas dažādas spekulācijas un pravietisms. Bībelē ir rak­stīts, ka pasaules gala nākšanu neviens nevar paredzēt, to zina tikai Dievs. Domāju, ka arī turpmāk būs spekulācijas – tās piesaista cilvēkus.

 

Pasaules gala sludinātājiem ir daudz klausītāju, patiešām daudzi tiem pievērš uzmanību, taču es uzskatu tāpat, kā rakstīts Bībelē – neviens nevar zināt, kad iestāsies pasaules gals.”

 

Inese Smirnova, 
projektu vadītāja: 
”Droši vien pārstāvēšu to skeptisko pusi, lai gan līdz ar katru “pasaules galu” varbūt kāda daļa pasaules tomēr iet bojā, un ne vienmēr tas ir slikti. Varbūt tajā dienā iet bojā kāds slikts ieradums, varbūt kādam tiek dota vēl viena iespēja paglābties par mata tiesu no nāves. Iespējams, vēl kāda dzīvē sabrūk daļa viņa pasaules, un tas liek visu pārdomāt no jauna. Es ieteiktu uz šo jautājumu raudzīties plašāk, nevis burtiski!”

 

Sanita Malaja, 
grāmatvede: 
”Pasaules galam ticu, jo uzskatu, ka nekas nav mūžīgs, visam kādreiz pienāk beigas. Palūkojoties apkārt, palasot ziņu portālus – kas tik pasaulē nenotiek?! Katastrofas notiek aizvien biežāk. Domāju, ka Māte Daba mums sūta brīdinājuma signālus. Runājot par laiku – to nevar nosaukt vienā datumā, tas notiks laika gaitā, un tas nebūs tik ātri, vienkārši viss pamazām sāks iznīkt, ja nu vienīgi nebūs kādas kodolkatastrofas, kas varētu šo procesu būtiski paātrināt.”

 

Ilona Ščepilova, 
publicitātes analītiķe: 
”Pasaules galam neticu, jo tam nav neviena zinātniska izskaidrojuma – nav nemaz izprotams, kas izraisīs pasaules galu, nav arī konkrēti noteikts, kas ar šo “pasaules galu” tiek domāts. Ņemot vērā, ka par to patiešām ļoti bieži runā, esmu par to domājusi tikai gadījumos, kad kāds to piemin.”

 

Edgars Petrovskis, 
strādājošs students: 
”Vispār pasaules galam kā tādam neticu, bet uzskatu, ka sava veida pasaules gals ir sācies jau pirms laba laika. Tā es dēvēju ekonomisko krīzi. Par pasaules galu neesmu vispār domājis. Ja tāds tomēr iestātos, es vēlētos satikties ar tiem cilvēkiem, kas sen nav redzēti, un izdarīt to, kam parasti trūka dūšas.”

 

Sintija, 
skolniece: 
”Es ticu pasaules galam, jo par to jau ilgi runā. Visas pasaules valstis sāk par to aizdomāties un gatavoties tam. Es domāju, ka tas neiestāsies 21. decembrī – drīzāk kaut kad pēc vairākiem gadiem. Par to aizdomājos diezgan bieži, ar draugiem kopā esot it īpaši. Satrauc arī visi raksti internetā. Ja tas iestātos tuvākajā laikā, es noteikti samīļotu visus savus draugus, ģimeni, radus un pateiktos par visu.”

 

Vadims, 
programmētājs: 
”Domāju, ka kaut kad pasaules galam vajadzētu iestāties. Ja būtu jāizvēlas starp pasaules gala sižetiem, es izvēlētos milzīgu meteorītu vai Zemes magnētisko polu maiņu. Kad tas varētu notikt, nav ne jausmas, neviens to nezina. Aizdomājos par to reti, tikai brīžos, kad lasu ziņas. Nav nekā savāda tajā, ka daudzi tic pasaules galam! Ir smieklīgi uzskatīt, ka kaut kas ir mūžīgs, īpaši, ja mēs runājam par mūsu planētu Zemi, ko var iznīcināt kaut vai sadursme ar samērā niecīgu meteorītu.”

 

Fakti

Ko Latvijas iedzīvotāji vēlētos pagūt pirms pasaules gala iestāšanās:

* 39% gribētu apceļot pasauli;

* 28% palūgtu piedošanu kādam, ko ir sāpinājis vai pievīlis;

* 27% jau šobrīd dzīvo tā, it kā katra diena būtu pēdējā;

* 14% izdarītu kādu neprātību;

* 11% iepazītu jaunus draugus, atzītos mīlestībā un veltītu vairāk laika savai ģimenei.

Avots: “National Geographic” veikta 
iedzīvotāju aptauja. Aptaujā piedalījās 
1022 respondenti, no kuriem 49% 
apliecinājuši, ka tic pasaules galam.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+