×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. marts, 2012
Drukāt

Vai tiešām skolēns ir svētā govs?

skoleni2

Joprojām nav vienošanās, kas ir laba izglītība, – Zatlera Reformu partijas konferencē sestdien, rezumējot diskusiju, atzina izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Diskusijā, uz kuru bija uzaicināti vairāku vecāku izveidoto nevalstisko organizāciju pārstāvji, tika aizstāvēts viedoklis, ka skolai ir jābūt vietai, kur katrs skolēns labi jūtas, tiek attīstītas viņa prasmes, netiek uzdoti lieki mājasdarbi, vecāki un bērni tiek iesaistīti skolas pārvaldē.

Kad konferences dalībnieki tika aicināti nobalsot, kam ir vislielākā ietekme izglītības sistēmas uzlabošanā, tikai 10% dalībnieku balsoja par vecāku lomas palielināšanu.

Kāda konferences dalībniece pauda sašutumu, ka kašķīgas mammas atļaujas doties uz skolu, lai pamācītu un lamātu skolotājus, piemēram, par to, kā būtu jāmāca ķīmija. Nevienā citā profesijā tāda iejaukšanās no malas netiek pieļauta.

Savukārt uzņēmēja Ilze Vanaga no Engures apgalvoja, ka patlaban “skolēns ir svētā govs, kuram netiek mācīta attieksme pret darbu”.

Ministrs Ķīlis atzina, ka vecāku atbalsts būs ļoti svarīgs, jo tuvāko gadu laikā Izglītības un zinātnes ministrija iecerējusi realizēt vairākas būtiskas izmaiņas, sākot ar skolotāju atalgojuma sistēmas pilnveidošanu, sešgadnieku apmācības ieviešanu, mācību satura un, iespējams, arī stundu ilguma pārskatīšanu. Būšot arī jāizlemj, no kuras klases skolā jāsāk intensīvi izmantot informācijas tehnoloģijas, iespējams, ka tas būs jādara jau no 1.klases.

Ķīlis norādīja, ka tuvākajos gados lielas pārmaiņas gaida augstāko izglītību, kurā vairākas mācību programmas tiks apvienotas vai likvidētas. Pēc tam tikšot sākta arī nopietna zinātnes institūciju darbības izvērtēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+