×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Vai tiešām visa radošā inteliģence domā tā? (33)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Alvis Hermanis

Vai Latvijas “radošās inteliģences aprindas” par Hermani, bēgļiem un Vāciju tiešām domā tā, kā izskan “Latvijas Avīzes” intervijās (9.12., “Arī es rīkotos līdzīgi”): kategoriski, aizspriedumaini, skeptiski, ciniski, bez mazākām pazīmēm par humānismu, ko arvien esmu uzskatījis par inteliģences spēcīgāko ieroci? Vai “LA” neatrada nevienu, kas domātu citādi?

Otrā pasaules kara beigās Rietumvācijā ieplūda gandrīz 150 000 latviešu bēgļu, no kuriem lielākā daļa pēc tam devās uz ASV, Kanādu, Austrāliju… Vai pilsoņi tajās valstīs, kas viņus uzņēma, toreiz prātoja: “Iespējams, ka no visas migrantu straumes tikai kādi desmit procenti ir fašisti vai komunisti, bet…” (..)

Pēdējos gados Anglijā visvairāk prātus satraucis noziegums, kuru paveica latvietis, izvarojot un nogalinot angļu skolnieci. Ko nodomātu latvieši, ja kādā cienījamā angļu laikrakstā būtu rakstīts: “Iespējams, ka visi latvieši nav dzimumnoziedznieki un slepkavas, bet…”?

Pēdējo gadu laikā tūkstošiem krievu miljonāru ar savām ģimenēm ir nopirkuši uzturēšanās atļaujas Latvijā, līdz ar to vājinot vispārējo morālo un valodas situāciju. Ko par to domā radošā inteliģence? Vai kaut kur izskan jautājumi un protesti?

Juka Rislaki

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Juka ir no liberāļiem un velkomistiem

 2. Migranti Vācijā to darīja masveidā! Un Latvieši savu valsti pamet lai strādātu un izdzīvotu, kas pie šīs valdības Latvijā NAV IESPĒJAMS! Es pilnībā piekrītu Hermaņa viedoklim!

 3. Juka,nejauc naglas ar kāpostiem!Abi nav vienlīdz ēdami!Vispirms skaidro par kādu “radošo inteliģenci”ir runa un ko šī “inteliģence”rada un dod latviešu tautai!Naudas taisītāji nav inteliģence!Latviju glābs tikai liels latviešu nacionālisms.Un ticu,ka mums šādu cilvēku,kā Hermanis, kļūs vēl vairāk!

 4. Kā jau komentāros vietām minēts, Hermanis atklāti pasaka ko daudziem bailes teikt un ne jau pirmo reizi. Viens no retajiem letiņiem ar mugurkaulu un skaidru, tālredzīgu prātu.

 5. Alvis Hermanis ir viens no Latvijas gudrākajiem prātiem un runā to, ko mēs daudzi domājam. Mēs – izvesto un emigrējušo latviešu pēcteči. Mēs dzīvojam šeit, lai koptu savu kultūru un uzturētu savu valsti. Maz ir to cittautiešu, kurus mēs esam spējuši integrēt un tie nav analfabēti, kādus mums piesola tagad. Mūsu mentalitāte nav agresīva un tas nerunā par labu mūsu izdzīvošanai.

 6. Vai gribas neigerus Latvijaa ?

 7. Bija jāklausa Maskava, tagad Brisele, Helsinki arī? Lielais brālis tāds var būt Igaunijā, ne Latvijā.

 8. Kas Jukam lēcies? Nojucis,vai?

 9. Nu Jukam latvieši nebija pieņemami arī tad, kad tie protestēja pret celulozes fabriku Daugavas malā.

 10. Ko Sis somu šuranlists cer iegūt no musulmanizētas Eiropas un iznīcinatām somu un latviešu kultūram?
  Laikam jau nav citas atbildes kā vien tas pats Rietumeiropiešu pašnāvības un pasiznīsināšanās instinkts. viņi ir savādāki. nodzīvojuši savu laiku uz šīz zenes. Mēs esam savādāki. Mēs vel neesam tik pietuvojušies pašiznīcināšanās fāzei.
  galvenais – nevajadzētu viņiem, kas ir jau līķi mācīt mūs.

 11. Jukka jau nedomā par muļķa .., bet stulbajiem maskaļiem. Tos visus kā cāļus derējis deprotet uz Sibiriju. Lai izbauda labumus. Vai pasaulē ir otra tik bezjēdziga tautiņa ka mongoļu .. maskalis?

 12. tev jāzin Latvijas vēsture!
  laid atpakaļ uz savu dzimteni labāk un nebezdi te muļķibas!

 13. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Iepriekšējais komentārs Anonymous 14. decembris, 2015 17:49 ir manis rakstīts. Izklaidībā aizmirsu savu vārdu norādīt.

 14. Rislaki šausminās: “Tūkstošiem krievu miljonāru ar savām ģimenēm ir nopirkuši uzturēšanās atļaujas Latvijā, līdz ar to vājinot vispārējo morālo un valodas situāciju. Ko par to domā radošā inteliģence?” Tiešām par to nav ko priecāties, taču tie necērt galvas, neizvaro, nespridzina.
  Jā, neapšaubāmi tie vājina ‘morālo un valodas situāciju’. Bet vai tiešām Rislaki no brīva prāta un par baltu velti uzskata, ka situācijas uzlabošanai vajadzētu ievest kādus 100 tūkstošus nelikumīgo musulmaņu imigrantu? Pat ezītim miglā skaidrs, ka ar skandinātajiem dažiem simtiem lieta nebeigsies. Tagad taču visiem ir zināms, kā musulmaņi uzvedas valstīs, kur viņi ir lielā skaitā.
  Arī Rislaki tēvzemē Somijā nupat bija gadījums, kad musulmaņu banda zvērīgi izvaroja nepilngadīgu somu meiteni, bet pēc tam vēl dzīvu aplēja ar benzīnu un aizdedzināja.
  Bet visi musulmaņi jau to nedara, un tie, kurus Godmane un Kozlovskis uzņems pie mums jau nu nemūžam tā nedarīs. Vācijā vairāk nekā 60% no visiem ieceļotājiem ir analfabēti. Bet mums jau tādu nebūs. Mums jau būs vieni vienīgi profesori, inženieri, arhitekti un mākslinieki.

  Ja radošās inteliģences pārstāvis Rislaki grib, lai citi radošie domā līdzīgi viņam, tad labāk, lai tie turpina vien nedomāt. Tie taču ir aizņemti ar daudz svarīgāku problēmu: kādus vēl krievu rupjvārdus un lamuvārdus vajadzētu mācīt latviešu valodas stundās latviešu skolās.
  Un Otrā pasaules kara beigās Vācijā un Rietumvalstīs nonākušos latviešus salīdzināt ar tagadējiem musulmaņu migrantiem ir klaja nelietība. Rietumvalstis latviešus neuzņēma aiz tolerances un cilvēkmīlestības. Tām pēc kara vajadzēja lētu darbaspēku, un latvieši pa lielākai daļai bija labi izglītoti, strādīgi, disciplinēti, neprasīja sev nekādas privilēģijas, neuztiepa savu reliģiju un dzīvesveidu.
  Vēl lielāka nelietība ir runāt, ka starp latviešiem bija fašisti vai nacisti.
  Neviens latviešu leģionārs, tostarp arī Leģiona ģenerālinspektors Bangerskis, nebija nacionālsociālistiskās partijas biedri un nemaz nevarēja tādi būt. Tāpat kā nacisti nebija somu karavīri, kas arī kopā ar vāciešiem karoja pret boļševikiem, no kuru zvērībām abas tautas bija pagātnē smagi cietušas. Ne jau par Lielvāciju un Hitleru viņi karoja. Tik daudz jau nu Rislaki kungam vajadzēja zināt.

 15. Un šarija likumu mentalitātes ieviesošana ir maza cena ko Vacijai maksāt par savu priekšzīmīgo iecietības un žēlsirdības piemēru visai pasaulei. Tikai neiecietīgiem šaurprātiem un nacionalistiem to nesaprast.

 16. Vai var uzticēties inteliģencei,kas ir varas noziedzīgās kliķes pilnībā nopirkta ??? Sasēduši siltās vietiņās, saņem valsts pasūtījumus, piedalās banketos ar REĀLIEM noziedziniekiem kā Zaķis un vēl veselu varzu zagļu ! Izcils piemērs ir Pasternakas siekalainā gaudošana radio. Vai Pauls ,kas gatavs spēlēt jebkuram slepkavam .Ka tik maksā ! Vai “Prāta vētra ,kas melo ka ausis kustās intervijās

 17. Iesaku Jums labāk iepazīties ar latviešu bēgļu gaitām 2. pasaules kara laikā. Cik latviešu tika vienkārši sagrābti Latvijas pilsētās uz ielas un aizvesti kuģos uz faterlandi par darbaspēku ? Cik bija spiesti aizbēgt tikai tāpēc, ka viņi bija turīgi, jo viņus nepaspēja izvest uz Sibītriju jau 1941. gadā? Cik bija izdzīti no savām mājām vācu armijai arkāpjoties? Cik nepilngadīgu jauniešu tika mobilizēti vermahta frontes izpalīgos un kur viņiem bija palikt pēc kara beigām? Starp citu komunistu tur nebija un fašistu … nu pat ne 10 %, jo Latvijā fašistu vispār nebija. Fašisti, kā cerams Jūs ziniet, bija Itālijas Musolīnī partija.. Un kādu tādu pretimnākšanu latviešiem izrādīja galamērķī? Musulmaņiem tik pretimnākošie zviedri, manam radiniekam, vienas no Latvijas slimnīcas galvenajiem ārstiem, piešķīra sanitāra vietu Gēterborgas slimnīcā. Par leģionāru izdošanu PSRS vispār nerunāsim. Un visur, kur latviešu bēgļi nokļuva, bija vajadzīgas darbarokas un latvieši prata strādāt, atšķirībā no musulmaņu sabiedrības. Un kāpēc tad tā demokrātiskā Eiropa nepalīdzēja, pat neļāva atjaunojot mums savu valsti atkratīties no okupantiem? Vai Somija nebija viena no aktīvākajām pamācītājām?
  Un kā uzvedas izglītotie somi ārzemēs? 1962. gadā , kad PSRS atvēra robežas turistiem no Somijas, katru nedēļas nogali uz Ļeņingradu traucās garum garās Somu tūristu autobusu virtenes. Bet kad svētdienas vakaros tīe devās atpakaļ uz Somiju , likās ka tie brauc bez pasažieriem, jo pasažieri pārdzērušies bija sakrauti autobusu ejās.
  Un nav ko mūs mācīt, jo esmu bijis Stoholmā un redzējis kā tur dzīvo šie “bēgļi”. Dažviet likās ka esi kaut kur AAE vai Damaskā. Un mums nav tādu apstākļu pašiem lai sagādātu tādus bēgļiem. Bet par Jums es biju līdz šim labākās domās.

 18. debīlais juka ir sajucis! krievu miljonāri, kas pēr atļaujas, nevienam netraucē! viņi ir bagāti un tērē daudz naudas, silda ekonomiku! imigranti tikai zog un iztukšo valsts kasi!

  • Nesilda nekādu ekonomiku! Putina piektā kolonna tikai papildus piemēslo mūsu dzimteni! Viņu klātbūtne ir kā vēža metastāzes jau ar vēzi slimā ķermenī!

 19. Runājot par to latvieti Anglijā – bija arī gadījums, kad visi laikraksti rakstīja par vienu, kas izglāba meniteni no varošanas.
  Bet ja godīgi, pārsvarā visu , ko dara lietuvieši piepin latviešiem. Un lietuvieši dara vairāk….

 20. Interesenti, ka tā saucamā “radošā inteliģence”, kas publiski izteicās, līdz šim bija tikai un vienīgi “par” .
  Neviens nav ne domājis, kā tas bus, ne taisās pirkstiņu pielikt pie darīšanas, kad vajadzēs… Juka mīļais – nu neattiecini situāciju savā valstī ar situāciju šeit – sākot ar to, ka te ir 45procenti to , kas identificē sevi ar latvietību, un beidzot ar “ekonomiju”.

 21. Komentāros radošā inteliģence sevi rakstūro ļoti atbilstoši!

 22. nacista hermaņa stulbos izlēcienus? atceramies kā viš gribeja visiem kas ne tā balso atņemt velešanu tiesibas…. talantigs mākslinieks kas kā cilvēks ir galigi sapuvis sūdabrālis

 23. Uzēd hezburgeru! Garšas baudījums katrā kurmosā!

 24. Grūtgalvītis Juka atkal ar saviem debilajiem jautājumiem !
  .
  Kāpēc tu, nelaimes čupiņa, paņēmi fraku no savas finnijas, ja tev
  tie musļiki liekas tik nevainīgi ?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+