×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Tulpes slikti zied. Vai izsalušas?

tulpeslapa

“Šopavasar tulpes dārzā slikti zied, ir īsākas, daudzām asni nemaz nav izlīduši virs zemes. Vai tās būtu izsalušas?” 
RUDĪTE Pārgaujas novadā

Tulpju selekcionārs Juris Egle stāsta, ka Kurzemes pusē tulpes šopavasar nav tik stipri cietušas un zied pietiekami krāšņi. Tikmēr Vidzemē un Latgalē laika apstākļi sīpolpuķes nav saudzējuši: ziemā ilgstošais kailsals un pāri par –20 °C, pavasarī vēlās salnas, kas izsaldēja tulpju asnus, pēc tam karstuma vilnis Lieldienās – tas viss veicināja strauju ziedēšanu, augi arī atpalika augšanā, jo traucēja sausums.

– Ja tulpju stādījumiem ik gadu vēlu rudenī uzber pietiekami biezu sausas kūdras kārtu, augi mazāk cieš no sala. Lai pasargātu no sēņu slimību izplatības, pēc iestādīšanas tulpju dobē iestrādāju arī krītu – 50 kg uz 400 kvadrāt­metriem. Savukārt, uznākot sausumam, īpaši tulpju pumpuru krāsošanās sākumā, stādījumi noteikti jālaista, lai ziedneši pastieptos garāki, – dod padomu J. Egle.

Lai uzplauktu veselīgi, krāšņi ziedi, puķkopis pavasarī tulpes apsmidzina pret pelēko puvi. Apstrādi veic, kad uz lapām parādās slimības pirmās pazīmes – pelēki plankumi. Parasti tas ir Kaufmaņa tulpju ziedēšanas sākumā. Izmanto preparātu Signum (divas sērkociņu kastītes preparāta uz 10 l ūdens), otrreiz miglo pēc divām nedēļām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+