×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. jūnijs, 2018
Drukāt

Viks: Izšķirošos brīžos daļa tautiešu izrādījusies lētticīga (43)

Foto-Edijs Pālens/LETAFoto-Edijs Pālens/LETA

Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena paustā un medijos citētā vēsts, ka šāgada vēlēšanās izšķirsies – Latvija turpinās eiropeisko vērtību ceļu vai atgriezīsies postpadomju telpā, varētu likt aizdomāties pat tam elektorāta segmentam, kas tik labprāt mēdz uzdāvināt savas balsis smuku frizūru un ieaijājošu solījumu valkātājiem.

Bet varbūt ministra paustais jāuztver kā joks? Ārēji taču viss šķiet vislabākajā kārtībā, pirms nedaudz vairāk kā nedēļas, pēc divpadsmit stundu pārlidojuma no bāzes Ziemeļkarolīnā, Ādažu poligonā tika izsēdināts ASV bruņoto spēku desants kopā ar kaujas tehniku, tādējādi apgāžot sabiedrībā nereti cirkulējošus tekstus, ka “štrunta” Baltijas valstiņu dēļ amerikāņi karu ar Krieviju neuzsāks. Izskatās tomēr, ka Baltais nams ir sācis apzināties jaunās ģeopolitiskās situācijas nopietnību, apjautis, ka par Baltijas zaudēšanu var nākties samaksāt pārāk dārgi, jo Kremļa apetīte nebūt negrasās noplakt. Nav pirmā reize, kad Krievijas bumbvedēji pārkāpj, piemēram, Aļaskas gaisa telpu, un Aļaska, kā zināms, ir ASV teritorija. Interesanti, kā reaģētu Krievija, ASV bumbvedējiem ielidojot Krievijas gaisa telpā…

Vai attiecībā uz sapni par Baltijas vēlreizpievienošanu saviem pārvaldījumiem Kremļa šībrīža saimnieka kalkulācijās ir vai nav militāra risinājuma variants? Gan jau ir, taču, visticamāk, ne kā plāns “A”. Nav obligāti jāatkārto Gruzijā un Ukrainā izmantotie paņēmieni. Centieni atkal atgūt no skāviena izslīdējušās teritorijas var materializēties, panākot sev lojālu personu iekļūšanu valsts un pašvaldību pārvaldes struktūrās, lai, iegūstot tajās vairākumu, bīdītu notikumus vēlamā virzienā, un tad jau, kā smejies, nav izslēgtas platāka soļa iespējas.

Vai līdzekļi iniciatīvas miermīlīgai pārņemšanai jau atrodas, tā sacīt, kaujas gatavībā? Ne vien atrodas, bet tiek likti lietā. Visspilgtākais piemērs – saskaņiešu priekšvēlēšanu reklāmas teksts, kura autori, ja notic paustajam, ir visīstenākie un gandrīz vienīgie “eiropeisko vērtību” aizstāvji Latvijā. Tieši jābrīnās, zem kā tik nav gatavi parakstīties tie, kuri sadarbojas ar Kremļa partiju, minētā teksta adresāts, bez šaubām, ir latviešu elektorāts, jo krievu cilvēku prātos Maskavas propagandas iespaidā viss eiropeiskais tiek uztverts kā netikumības iemiesojums. Vai mērķelektorāts uzķersies uz “eiropeisko vērtību” vizuļa? Skatīsimies.

Tikmēr viltīgi darbojas arī mūsu pašu tautiešu grupējumi, kaut vai saskaņiešiem nereti piespēlējošie zemsavieši, bijušo kompartijas vietējās nozīmes funkcionāru diriģēti. Kālab vajadzēja māžoties, pārņemot pirmskara republikas laika Zemnieku savienības nosaukumu? Lai pievilinātu latviešu elektorāta sentimentālo un nostalģēto daļu. Kā citādi lai skaidro šo personāžu iekrampēšanos attiecīgajos posteņos, ja ne ar uzdevumu gatavot augsni restaurācijai.

It visos vēsturiski izšķirošu procesu brīžos daļa manu tautiešu ir izrādījusies lētticīga. Ja arī šoruden šis elektorāta segments Latviju pievils, vai tad būs bijusi jēga Atmodai un “Baltijas ceļam”?

Nobeigumā atziņa, kuru, komentējot Kremļa veiktās latviešu masu deportācijas aizvadītā gadsimta četrdesmitajos gados, dokumentālās filmas “Kur palika tēvi?” finālā izsaka iesirms Krievijas vidienes iedzīvotājs, proti, ka baisie notikumi var reāli atkārtoties, kamēr vien uz planētas eksistē diktatoriski režīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Vai Viks ir viltīgs, vai lētticīgs?
  (Piebilde LA 22. jūnijā publicētajam Vika (Viktora Kalniņa) rakstam
  “…. Kālab vajadzēja māžoties, pārņemot pirmskara republikas laika Zemnieku savienības nosaukumu? Lai pievilinātu latviešu elektorāta sentimentālo un nostalģēto daļu. Kā citādi lai skaidro šo personāžu iekrampēšanos attiecīgajos posteņos, ja ne ar uzdevumu gatavot augsni [PSRS?] restaurācijai.”
  Ja Viks ir viltīgs un darbojas ar mērķi Latvijas Zemnieku savienību diskreditēt tad nebūtu gudri “Latvijas avīzē” publicēto viņa rakstu vispār pieminēt. Taču cienījamais dzejnieks ir vīrs gandrīz manos gados, un nekad nav ar lētām politiskām intrigām nodarbojies. Tātad, laikam gan rakstījis, būdams kaut kur saklausītu pekstiņu iespaidā. Savukārt pekstiņu sacerētāji ir konkurējošu partiju algoti Saeimas vēlēšanu kampaņas mahinatori, kuru uzdevums – ar visiem iespējamajiem argumentiem paklupināt viņu visbīstamāko konkurenti – pašreizējo varas partiju ZZS.
  Par Latviešu/Latvijas Zemnieku savienības izveidošanu un par tās atjaunošanu kopā ar publicistu Ēriku Hānbergu esam sarakstījuši pabiezu grāmatu “Ne tikai vagas vilcēji”. Bet tā kā dzejnieki laikam nemīl lasīt vēstures grāmatas, dažus faktus nāksies atgādināt.
  Atjaunot veco, paša Kārļa Ulmaņa dibināto Latviešu Zemnieku savienību 1989. gada sākumā ierosināja divpadsmit tās bijušie biedri. Šo priekšlikumu viņi iesniedza Latvijas Tautas frontes Lauksaimniecības komisijai. Man, toreizējam Radio lauksaimniecības nodaļas žurnālistam, uzticēja dibināšanas LZS kongresa sagatavošanas komisijas priekšsēdētāja pienākumus un pēc tam kongresā ievēlēja par atjaunotās LZS priekšsēdētāju. Neviens no atjaunošanas ierosinātājiem nebija komunistiskās partijas biedrs, un arī es šajā partijā nekad nebiju sastāvējis. LZS statūtos ierakstījām, ka mūsu savienībā uzņemam cilvēkus, kuri vismaz divus pēdējos gadus nav bijuši kādas citas politiskās partijas biedri.
  Pat visniknākie mūsu nelabvēļi līdz šim nebija izmurgojuši tik ļaunu sazvērestības teoriju, ka Zemnieku savienību esam atjaunojuši, lai ar tās palīdzību kaut kad vēlāk atjaunotu Latvijā padomju varu vai lai atkal pakļautu Latviju Maskavai. Mēs sapņojām atjaunot tādu Latviju, kāda tā bija pirms Otrā pasaules kara: daiļu, nacionālu un spēcīgu.
  Sagatavošanas komisijā pēc ilgām pārrunām radās lēmums agrākā nosaukuma “Latviešu zemnieku savienība” vietā likt “Latvijas Zemnieku savienību”, jo Latvijas laukos taču dzīvojot ne tikai latvieši, bet arī poļi, krievi, lietuvieši, igauņi. Pēc tam gan nevienu biedra kandidātu nekad par viņa nacionālo izcelsmi neesam izprašņājuši, un cittautieši mūsu vidū laikam gan ir uz pirkstiem saskaitāmi. Latvijas Zemnieku savienība bija un joprojām ir absolūti latviska partija. Jāatzīst gan, ka esam bijuši pārāk kautrīgi un nekad savu latviskumu kā politisko kārti neesam pa gaisu vicinājuši. Esam izveidojuši trīs pieminekļus savam dibinātājam Kārli Ulmanim, bet arī šo faktu politikā nemēdzam izmantot, un K. Ulmaņa pieminekli kā starta punktu 11. novembra lāpu gājienam jau daudzus gadus izmanto Nacionālā apvienība.
  Te jāpiebilst, ka mūsu atjaunoto LZS atzina un tai piebiedrojās arī emigrācijā – ASV, Zviedrija, Kanādā, Austrālijā un Lielbritānijā- dzīvojošie zemsavieši un viņu pēcteči, un daži no viņiem – Visvaris Klīve, Ādams Kalniņš un Kārlis Druva – bija ievēlēti 5. un 6. Saeimā.
  Viks izmantojis ZZS konkurentu visbiežāk pieminēto bubuli, ka ZZS varētu veidot valdošo koalīciju kopā ar prokrievisko “Saskaņu”. Uz to varu atbildēt, ka pat ja LZS pašreizējā vadība tādu lēmumu pieņemtu, tas nozīmētu tūlītēju šīs partija galu. LZS ierindas biedri tādu sānlēcienu nepiedotu.
  Pilnībā norobežoties no kādas partijas – tā gan manuprāt ir situācija, kādu vecās Eiropas valstis nepazīst. Demokrātiskā valstī ir dažādas partijas, kuras katra pārstāv kādu līdzīgu uzskatu un līdzīgu interešu grupējumu. Visi iedzīvotāju pārmetumi, visa nepatika un naids allaž tiek varas partijām, savukārt opozīcijā atstātās berzē rokas un sauc: “Ja mēs būtu pie teikšanas, tad gan tik briesmīgi neietu! Tad gan sāktos zelta laiki! Utt”. Tāpēc normāli ir arī opozīcijā atstātos klaigātājus un zākātājus laiku pa laikam palaist pie varas un ļaut demonstrēt savu patieso varēšanu vai, visticamāk gan – to pašu maz-varēšanu. Diemžēl “Saskaņa”, noslēdzot līgumu ar Putina partiju un atbalstot valodu referendumu, šo normālo piekļūšanu pie varas ir pati sev nolaupījusi. Un šinī ziņā Vikam ir taisnība: nekāda pārdēvēšanās par sociālistisko partiju un nekāda līguma atsaukšana vairs “Saskaņai” neko nevar līdzēt. Visticamāk, ka , flirtējot ar latviešu elektorātu, tai pat nāksies zaudēt daļu krievu vēlētāju balsu – tās aizies no jauna izveidotajai Ždanokas partijai.
  Par ZZS balsojumiem kopā ar “Saskaņu”. Te nu man jāatzīst, ka Saeima pati ir ielīdusi nelāgā cilpā. Jo katra parlamenta galvenais uzdevums gan ir gluži saimniecisku jautājumu risināšana. Atvēlēt vai neatvēlēt lielākus līdzekļus lauku ceļu būvei? Slēgt vai neslēgt kādu skolu? Samazināt vai nesamazināt novadu skaitu? Tāpat arī – balsot par prezidenta kandidātu Endziņu vai par Zatleru? Par Zatleru vai par Bērziņu? Par Vējoni vai par Levitu? Par vai pret KNAB priekšnieku Jēkabu Straumi?
  Vēl kuriozāk, ja opozīcija nāk klajā ar neapstrīdami lietderīgu priekšlikumu. Diemžēl koalīcijas vienošanās skan, ka nevienu opozīcijas iesniegtu dokumentu vai priekšlikumu atbalstīt nedrīkst. Tad nu nākas kasīt labo ausi ar kreiso roku: opozīcijas priekšlikumu noraidīt, bet vietā likt gandrīz burts burtā tādu pašu, tikai nu jau savējo parakstītu. Jā, šinī ziņā Vikam atkal ir taisnība: ir dažas reizes, kad Saskaņas un ZZS deputātu balsojumi tiešām ir sakrituši.
  Visbeidzot par izplatīto mītu, ka Saeima ievēlētie bijušie komunisti varētu kalpot Krievijas interesēm. Bet Krievija jau vismaz 20 gadus nav nedz komunistiska, nedz sociālistiska valsts. Tā ir valsts, kurā pilnībā valda pirmatnējais plēsonīgais kapitālisms, kur visa vara ir oligarhu rokās, kur PSKP ideoloģijas vietā atkal likti pareizticīgās baznīcas baušļi, (ko gan praktiskajā dzīvē neviens neievēro). Putina mērķis ir bijušās cara impērijas atjaunošana un tās mazākumtautu pilnīga rusifikācija. Un kādēļ gan lai šo mērķi būtu ieinteresēti atbalstīt bijušie Latvijas kompartijas funkcionāri?
  Tādēļ liksim nu reiz mierā savus bijušos komunistus, ko savulaik apsaukājām par sarkanajiem redīsiem (jo sarkana lielākajai daļai no tiem bija tikai miza), un sargāsim savu Latviju no pašreizējās Putina Krievijas draugiem. Un šinī ziņā vēlētāji uz LZS var paļauties vismaz tikpat droši kā uz Nacionālo apvienību.

  Aivars Berķis, publicists,
  LR AP un 5. Saeimas deputāts.

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =====

   Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

   Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

   =======

   Mediju ziņa (2013. gads): “Plikadīdas, kuriem visa manta mugurā, bet bagātība vēderā, politikā lien ne jau cēlu mērķu vadīti. Kādi mērķi var būt, ja pēdējās tupeles nošķiebtas, zupa plāna iestrēbta, banka spiež un parādi miljonos? Bet tie, kuriem galvā nav vējš, ir ko strēbt un lieks kurpju pāris, politikā neies, jo tejāteris nav tā vērts, lai maltu svešus sū… Latvija iet bojā? Tauta izmirst? Ļoti labi. Sen bija laiks dot vietu dzīvīgākām tautām. Bet ķērcieni “KRIEVI NĀK!!!…”, “latv(ĀN)iju – latv(ĀN)iešiem!!!…” un taml. truli prasta “ģeopolitiskā hibrīdkara” LUMPEŅZOMBĒŠANA vairs nedarbojas – par vēlu.” ( cit.vied.aut.: komentētājs “nomr”, diskusjia pie zinātnieka un publicista Artura Priedīša esejas “Nozieguma brīvība” pa lēto pērkamajā interneta portālā “pietiek-com” )
   —–
   Mediju ziņa (2008. gads): “Šajā pašreizējā Latvijas valstī politika un tai pakārtotā valsts un pašvaldību pārvalde ir veids, kā ar ļoti apšaubāmām darbībām “nopelnīt” naudu tiem, kas citādāk to darīt neprot. Jau no paša sākuma salīdzinoši nedaudzajiem varas turētājiem bija izdevīgi visu šīs valsts sabiedrību dalīt tā, lai atstumtu no “barības galda” pēc iespējas vairāk aktīvu iedzīvotāju. Par to maz kurš runā, bet tas nu reiz ir fakts! Pie mums mazskaitlīga politekonomiskā “elite” – saeimas “tautas kalpi”, gan attiecīgajā laika posmā valdošie, gan tiem opozīcijā esošie politekonomisko interešu grupējumi, kuri sevi dēvē par “partijām”, no “valdošās koalīcijas” līderiem sastāvošā pretlikumīgā, valsts pamatlikumam Satversmei un citiem likumdošanas aktiem neatbilstošā “koalīcijas padome”, kā arī tās kontrolētās valdības “politiski atbildīgie” funkcionāri – visu vērtē un skaita nevis pēc smadzenēm, bet pēc “mutēm pie siles”. Šī “elite” uzskata, ka pie valsts un pašvaldību budžetu un citu resursu, kā arī pie valsts un pašvaldību pasūtījumu, subsīdiju u.c. politiski motivētu privilēģiju dalīšanas “savējiem”, pie SILES jāpielaiž pēc iespējas mazāk mutes.” … (apt.cit.aut.: uzņēmējs un mecenāts J. Gombergs)
   —–
   .
   “Par šo gan runāt “neesot glīti”…”
   ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 9.07.2008., Nr.6. )
   .
   “Lai jādzīvo nav ‘di#su pliku’ ~
   Šai “valstī” ‘taisīt’ “politiku”,
   ‘Lien’ mutanti, kam s(kaidas) galvā,
   Un lielkretīnu smaka spalvā.
   .
   Tie, kuri “valstī” ‘SILI bradā’,
   Bez “politikas” ‘sprāgtu’ badā,
   Jo – nejēdz VISPĀR neko darīt,
   Kā vienīgi – ‘pa trekno parīt’:
   .
   Pēc “shēmām” dalot ‘budžet-piķi’,
   Tur ‘atslauc taukus’ “politiķi”,
   Ar paštaisītiem likumpantiem,
   No SILES sugas “konkursantiem”.
   .
   Caur ‘tenderiem’ tiek budžets tērēts,
   Lai katrs “zobratiņš” top ‘smērēts’:
   Iekš SISTĒMAS un “aparāta”,
   ‘Rij’ lērums KRETĪNU, bez sāta.
   .
   Šai “valstī” smadzenes NAV vērtas,
   Pat tik, cik ‘subproduktos svērtas’:
   Ir “kaitīgs process” domāšana ~
   To aizstāj prasta ZOMBĒŠANA.
   .
   Ja MUĻĶU ZEMĒ dzīvot riebjas,
   Dēļ tā, ka “valsts” ‘uz galu šķiebjas’,
   Var ‘šņorēt pastalas un paunas’ ~
   Rast SIB-īrijās mājas jaunas:
   .
   Drīz paliks “valstī” ‘SILES brāļi’,
   Un smagāk NOZOMBĒTIE ‘pāļi’ ~
   Jo ‘mazāk mutes būs pie galda’,
   Jo – ērtāk tiem, kas MZ “valda”!…”

   Par šo gan runāt “neesot glīti” ~
   ‘Viebj skābus feisus’ “sorosīti”,
   Un SILES lopi rukšķ uz “bļauriem”,
   Kam klusēt pieriebies kā ‘bauriem’…

   =======

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “fūzelbamšļa” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. mūdzis regionālis Atbildēt

  Man šajā sakarā ir tikai viens jautājums-kur ir atrodami aizdomu iedīgļi par it kā “lētticīgo latviešu”vilšanos valsts neatkarības atjaunošanā un ilgām pēc pievienošanās bijušajai un joprojām esošajai “ļaunuma impērijai”?

 4. KAS AR MUMS NOTIEK? Atbildēt

  Vika brālis Imants saka gluži pretēji. Ja jau vienas ģimenes cilvēkiem ir tik atšķirīg uzskati par Latvijas liktenii un daži no viņiem spējīgi nodot Latviju, – ko gan lai saka par citiem kangariem – sproģiem un visiem tiem, kuri, sajutuši naudas un varas elpu pakausī, gatavojas 40.gada scenārijam…

  • Māc bailes, ka sproģi un sproģienes vairojas!

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

   Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

   Savukārt, kā zināms: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

   =======

   “Brāļu kari” MUĻĶU zemē “latv(ĀN)ijā”.
   ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )

   “Brāļu kari”, BRĀĻU (?!?) kari ~
   Ko Tu, Letiņ, tajos dari?!???
   Kur, kā Cilvēks(?), VISPĀR deri ~
   TĀDS, kas BRĀLI “vinnēt” ceri?!??

   Ko Tu “brāļu karos” meklē?
   SEV un BRĀLIM “renti” peklē?!?
   Kam Tev rīkli pārgrauzt gribas,
   Izraut Sirdi, dragāt ribas?…

   Kam Tev kalpo rokas, kājas?
   Brāli sist, līdz – pagurst vājas??
   Brāli spārdīt, līdz – ļimst ceļos,
   “Karakalpi”, kam ceļš “veļos”?!?

   Kam Tu “ienaidniekos” prasies,
   Kad ar paša BRĀĻIEM “kasies”?
   Kāpēc naidu atvem, mel(n)u,
   BRĀLI “mālējot” par “vellu”?

   Kam Tu provocēt ļauj karu,
   Dažkārt – pat uz mūžu garu,
   Tiem, kas “shēmo”, ņirdzot malā,
   SAVU vinni BRĀĻU galā?!?

   Kam Tev acis, kam Tev ausis,
   Ja – tās TIKAI akli klausīs,
   “Brāļu kara” ZOMBĒTĀJUS,
   Kam Jūs, BRĀĻUS, vajag vājus?

   Kam Tev jēga, Dieva dota,
   “Smadzeņpodā” ierievota?
   Lai to, trula naida varā,
   Nozaudētu “brāļu karā”?!?

   Kam Tev Dvēselīte miesās,
   Kas par “brāļu kariem” tiesās,
   VISUS (Tevi – tajā skaitā),
   Kuri SAVUS BRĀĻUS maitā?

   “Brāļu kari”, BRĀĻU (?!?) kari ~
   Ko Tu, CILVĒK (!!!), tajos dari?!???
   Kam Tu MUĻĶU zemes “valsti”,
   Karodams ar BRĀĻIEM balsti?!?…

   Vai Tev Radītājs ir skaudis,
   To, ko zina VISI ļaudis:
   Kur, kā NEcilvēks, vairs deri ~
   TĀDS, kas BRĀLI “vinnēt” ceri?!??

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox.lv .

 5. Kā sacīt jāsaka, latveet, zodz droši – gan jau “piepūšamā Maskavas roka” būs vainīga.
  Kāpēc, ejot uz priekšu, raugāmies atpakaļ? Pagātnē ir mūsu nelāgā pieredze ar Krieviju, tomēr nākotnē mūs var apkāst arī savējie bāleliņi, kuri gauži laužas pie siles. Nebūsim naivi. P.S. Esmu Saskaņas atbalstītājs, jo man tuvas sociāldemokrātiskās vērtības.

 6. Runajiet te ko velaties.Bet ka butu ar tadu scenariju,ka 2024 gada kad pajuks ES pievienosimies Krievijai labpratigi.Jo citas izejas nebus.Un krievi atkal sacels te rupnicas,izveidos tranzitcelu,un varbut vel kadu gazes vadu uz eiropu uzcels.Tad ari mums algas un pensijas bus ka eiropa.

 7. Diemžēl, krievi nav nekādi draugi, to pierāda vēsture. Pie izdevības tie “ievēlē jaunu varu” un atkal latviešu varēs izkaut un īpašumus atņemt, piešujot izdomātus “grēkus”.

 8. Būt par Eiropas perifēriju nav nekāda laime. Tas ved uz iznīcību. Tālāk izrādīsies, ka Latvijā palikušiem cilvēkiem ir gauži vienalga kāda vara ir virs viņiem, jo sliktāk vairs nevar būt. Tad vairs nebūs iedarbīgi patreizējie saukļi, tad labs būs jebkurš salmiņš, pie kura pieķerties.

 9. Elite. Ne tikai privilēģijas, bet arī pienākums! Atbildēt

  Parex, Air Baltic, Metalurgs, OIK afēra, digitālgeita, PVN shēmas un asinskārie maksātnespējas administratori. Kā kārtējā afēra, tā baida ar krieviem… Ja visu laiku saucāt “vilks aitās”, tad nebrīnieties, ja brīdinājums ir devalvējies… Tad, kad pa īstam būs vajadzīgs mobilizēties, tad saucienam tukša skaņa!

 10. Krievi savam krievu nacismam pieķeras tāpat kā pirms kara vācieši savam hitleram.

 11. par labu naudu TRAMPA vēlēšanu kampaņas organizēšanas komanda panāks vēlamo rezultātu ,saskaņa iejās saimā uz balta zirga

 12. “Maskavas propagandas iespaidā viss eiropeiskais tiek uztverts kā netikumības iemiesojums. ” Ne viss eiropeiskais – bet savu kristīgo sakņu noliegšana, sodomistu perverso attiecību legalizācija un agresīva propoganda IR netikumības iemiesojums. Kremlim vai kādam citam te nav nekāda teikšana. Mums jāsadarbojas ar visiem reakcionārajiem homofobiem, transfobiem u.c. “tumsoņiem”(pēc liberāļu skalas) Eiropā, lai apturētu turpmāko cilvēku zombēšanu un deģenerāciju.

 13. Kas ir tās eiropeiskās vērtības, kas mums būtu jāizvēlas? Valsts izzagšana, praids, kas vēl? Un ka krievi nāk, to mēs dzirdam katru reizi, kad augšas ir sadomājušas kārtējo afēru – iepirkt izšautas flintes par zelta cenu, glābt kādu banku vai tāpat vien izšeptēt nodokļu vai Eiropas subsīdiju naudu. Tā ka nevajag te par Eiropas vērtībām, kad pašiem augšā irsa deg!

  • Tās vērtības ir praids, rasu miksēšanās, ‘mēs visi esam vienādi’, ‘starp rasēm un kultūrām nav atšķirības’, migrantu importācija, mirstošas populācijas apmaiņa, un viss pārējais kas ir ‘PROGRESĪVS’…

   2050 gadā Eiropas lielākajās pilsētās būs ISLAMS un majoritāte iedzīvotāji āfrikāņi. Āfrikas populācija ir vissstraujāk augošākā, bet Eiropas populācija tikai samazinās. Āfrikāņiem vajag labu ekonomiku un dzīvi, tāpēc viņi tēlo ‘nabaga kara apspiestos bēgļus’ un ceļo uz Eiropu ap 1000 un vairāk dienā.

  • Tās vērtības ir praids, rasu miksēšanās, ‘mēs visi esam vienādi’, ‘starp rasēm un kultūrām nav atšķirības’, migrantu importācija, mirstošas populācijas apmaiņa, un viss pārējais kas ir ‘PROGRESĪVS’…

   2050 gadā Eiropas lielākajās pilsētās būs ISLAMS un majoritāte iedzīvotāji āfrikāņi. Āfrikas populācija ir vissstraujāk augošākā, bet Eiropas populācija tikai samazinās. Āfrikāņiem vajag labu ekonomiku un dzīvi, tāpēc viņi tēlo ‘nabaga kara apspiestos bēgļus’ un ceļo uz Eiropu ap 1000 un vairāk dienā.

  • Tās vērtības ir praids, rasu miksēšanās, ‘mēs visi esam vienādi’, ‘starp rasēm un kultūrām nav atšķirības’, migrantu importācija, mirstošas populācijas apmaiņa, un viss pārējais kas ir ‘PROGRESĪVS’…

   2050 gadā Eiropas lielākajās pilsētās būs ISLAMS un majoritāte iedzīvotāji āfrikāņi. Āfrikas populācija ir vissstraujāk augošākā, bet Eiropas populācija tikai samazinās. Āfrikāņiem vajag labu ekonomiku un dzīvi, tāpēc viņi tēlo ‘nabaga kara apspiestos bēgļus’ un ceļo uz Eiropu ap 1000 un vairāk dienā.

  • Tās vērtības ir praids, rasu miksēšanās, ‘mēs visi esam vienādi’, ‘starp rasēm un kultūrām nav atšķirības’, migrantu importācija, mirstošas populācijas apmaiņa, un viss pārējais kas ir ‘PROGRESĪVS’…

   2050 gadā Eiropas lielākajās pilsētās būs ISLAMS un majoritāte iedzīvotāji āfrikāņi. Āfrikas populācija ir vissstraujāk augošākā, bet Eiropas populācija tikai samazinās. Āfrikāņiem vajag labu ekonomiku un dzīvi, tāpēc viņi tēlo ‘nabaga kara apspiestos bēgļus’ un ceļo uz Eiropu ap 1000 un vairāk dienā.

 14. Iepriekšejam muldoņam Atbildēt

  Nedzer, nesmēķē un need sliktus belašus, tad prāts noskaidrosies. Izbeidz ari to stulbo troļļosanu! No Pūķina Tu tikai dabūsi pigu !

 15. Latvieši nav lētticīgi ,bet ir gļēvi, bailīgi sava labuma aprēķinātāji un labumus gūst uz pašu tautiešu daļas rēķina kā tas ir OIK gadījumā.. Vēl ir vēlme pieslieties kādam stiprākam no svešiem kungiem .Vēlāk kad svešie kungi sakaujas savā starpā un viens no viņiem kautiņā zaudē,tad zaudē arī tā tautiešu daļa,kas pieslējās zaudētājiem.Viss ko var paveikt tautieši ir mēģināt izvēlēties mazāko ļaunumu ,neapzinoties ka nākotnē tas var kļūt par lielu ļaunumu.

 16. “Antikomunisms – ceļš uz tautas iznīcību.” V.Munters, 1963.
  Ja nācijas smadzenes pārvēršas par nācijas sū[cenzēts], tad tiešāmnekas labs nav sagaidāms.
  “… tieši LZA zinātnisko institūtu intelektuāļi bija Trešās atmodas iedvesmotāji un tribūni. Šodien viņi vairs nespēj dalīt savu spēku zinātnei, ģimenei un vēl kolektīvai idejai.” Ojārs Spārītis: Nu mēs klājam gultas peļņas dēļ. (nra.lv)

 17. NAIDS un BAILES ir sliktākie padomdevēji, kas NOBLOĶĒ visas iespējas pārmaiņām un attīstībai. Pareizi runā Sproģis, ka mums jāapzinās un jāpieņem tas, ka mūsu valstī dzīvo arī krievvalodīgie un citi cilvēki, kuri MŪSU SABIEDRĪBAS DAĻA. Un mums jādara viss, lai šie citvalodīgie cilvēki būtu vai kļūtu lojāli valstij, vēlētos dzīvot un attīstīties brīvā un labklājīgā Latvijā, lai viņi cienītu, mīlētu un sargātu šo zemi, kur dzimuši paši un viņu bērni. Bet mīlestību un cieņu nevar iegūt ar naidu un bailēm. Ir kādam, kas MAINA šo gadu desmitiem jau iesīkstējušo savstarpējo naidošanos, apsaukāšanos, necieņu. Ja NEVIENS NEKAD NEMĒĢINĀS, tad NEKAD NEBEIGSIES NAIDS, KAS IZRAISA VARDARBĪBAS UN KARUS. Vai tad ir tik grūti to saprast???? Turklāt ……kāpēc tad tik liela cilvēku daļa ir gatava atdot savas balsis Saskaņai? Vai domājat, ka vainojams cilvēku stulbums??? Nē, Vik! Vainojama 27 gadus ilgusī netaisnība, nelietības un viss pārējais, kas teju pusi sabiedrības ir iedzinis nabadzībā un postā. Cilvēki MIRST no ārstējamām slimībām, algas ir tādas, ka nevar izdzīvot, nerunājot par uzkrājumiem. Veselības aprūpe ir katastrofa – ja tev naudas, tad mirsti nost. Ja ir -maksā un saņem palīdzību kaut vai tūlīt. Ir ļoti daudz nelietību noticis, un cilvēki acīmredzot, vairs NEUZTICAS latviskajām varas partijām. Cilvēki grib ĒST, DZĪVOT, MĀCĪTIES, AUDZINĀT BĒRNUS, SAŅEMT MEDICĪNISKO APRŪPI, NODROŠINĀT NĀKOTNI SAVAI ĢIMENEI, BĒRNIEM, VECĀKIEM…Bet to PILNVĒRTĪGI šobrīd var atļauties tikai noteikta iedzīvotāju grupa. Vai daudzās valstīs ir tā, ka CILVĒKI AR AUGSTĀKO IZGLĪTĪBU, ČAKLI UN NEATLAIDĪGI, GODĪGI strādājot NEVAR UZTURĒT ĢIMENI, AUDZINĀT BĒRNUS, NOMAKSĀT RĒĶINUS, PIEPILDĪT SAPŅUS, jo ir NABAGI. Normālas algas par savu darbu saņem tikai kāda daļa, simtiem tūkstošu NORMĀLS ATALGOJUMS (iespēja normāli dzīvot) IR LIEGTS. KĀPĒC??? Atbildes nav. UN IR TIKAI NORMĀLI, ka cilvēks meklē un cer uz ko labāku, gadu no gada sauklis “krievi nāk” pirms vēlēšanām ļaudis ir NOGURDINĀJIS, jo viss turpinās pa vecam un valdības, politiķi IGNORĒ sabiedrības vajadzības un tiesības saņemt tādu atalgojumu un iedzīvināt tādus likumus, kas ļauj dzīvot nevis izdzīvot,izaudzināt un izskolot bērnus, saņemt adekvātu atalgojumu par savu ieguldījumu un darbu. Neesiet liekuļi – NABADZĪBĀ TAS NAV IESPĒJAMS. Un nabadzība nav cilvēku vaina, tā ir UZSPIESTS greizas sistēmas loģisks rezultāts. Bet sistēmu veido un maina tie, kas pie varas.

  • Jā,nabadzība Latvija ir briesmīga-tikko atkūlos no Rimi,mašīnu knapi var novietot ,rindā pie kases badā mirstošie nabagi iepirkās 50 eiriķu apmērā,dažs distrofiķis ar pedējiem spēkiem stūma rateļus un tas nebūt nenotika ūdensgalvā Rīgā!Bet ja Latvijā pie varas tiktu CACkanas džipos bruciešie resnie”socdemi

   • Bet kāpēc tie krievvalodīgi te ir? Un Kangari arī mums ir.

    • Kad uz kājas uzkrīt ķiegels,tad arī daudzi latviesi kļūst krievvalodīgi,tie Kangari tiem krievvalodīgiem Latvijā nodrosina pilnīgu komfortu,tāpēc viņi nebrauc uz krieviju pie mīļā putina!

   • 50 eiro par pārtiku lielākai ģimenei vai ģimenei uz nedēļu nav NEKAS. Laikam cilvēciņš nezina pārtikas cenas, ka ieskata 50 eiro par pārtikas iegādi kā turības rādītāju :). Ir tikai normāli, ka nedēļas nogalēs iepērk pārtiku visai nedēļai, jo cilvēki Latvijā strādā ne jau 7 vai 8 stundas dienā (pārsvarā). Un arī nemaksāšana par virsstundu darbu Latvijā ir ļoti populāra (tā ir necieņa pret ģimeni kā vērtību, jo vecāki spiesti pārstrādāties un atņemt šolaiku bērniem). Protams, ka cilvēki pirks pārtiku, jo pārtika cilvēkam ir izdzīvošanas jautājums. Tik glupi spriest var tikai tāds, kurš dzīvo viens vai uz kāda cita rēķina (vacāku u.c.) un nepārzina cenas Latvijas pirmās nepieciešamības precēm (pārtikai, apģērbam, apaviem).

   • Tasd ka lielākā daļa brauc uz krīta pirktām mašīnām ,kautko pērkās nenozīmē ka iet uz labo pusi.

  • Tiem, kuriem Latvijā nepatīk, šodien dotas visas iespējas doties uz savu laimes zemi!

  • es tev noticētu,ja tu atkal kārtējo reizi nebūtu samelojies par ” krievi nāk”,kurš ir ‘Xdanokas sauklis,nevis latviešu.Tāpat man nekādi” nepielec” kāda mārrutka pēc tieši mums -latviešiem- ir jārada komfortabli apstākļi dzīvošanai katram ieklīdenim,bet viņš savukārt drīkst apcūkot gan mūsu valsti,gan mūsu tautu un valodu.Tāpēc jau visādi ušakovi,gapoņenko,lindermani un ždanokas danco pa mūsu galvām,bet mēs tikai noslaukām spļaudekļus.Manuprāt cieņai visupirms ir jānāk no iebraucēju puses,nevis mums ar steigu jāskrien aplolot katru ,kurš vai ar tanku vai maisu parādās pie apvāršņa.Vai tiešām tajos 50 gados neesam sapratuši,kas ir tie,kurus mums ” uzdāvināja” un atstāja mantojumā mīļotā kaimiņzeme.Un to murgošanu par sociāldemokrātiju SC aizmirsīs tūlīt pēc varas pārņemšanas.Vai tad Krievijā ir sociāldemokrāti pie varas?

 18. Eiropeiskās vērtības ir tās, ka, piemēram, ungāri var pasūtīt uz poda Merkeles un Makarona cilvēktirgoņus, īpaši nebaidoties no tanku ķīļiem, bet ašerādenveidīgajiem tās, ko viņi paspēja ievilkt nāsīs postpadomju juku laikos. Tie ir aizgājuši uz neatgriešanos un arī mums būtu laiks vienu otru kaut kur pasūtīt.

 19. Laikam jāsāk ar brāli Imantu par kuru NR avīze raksta, ka viņš cierē uz Saskaņas valdības kultūras ministra amatu.

  • Varēji savu indes zobu nezibināt, čūskulēn !

  • Brāļi, bet vienmēr bijuši atšķirīgi. Man Viks vienmēr paticis, bet I. nē, čūskas acīs spīd viltība.

   • Smagi pårdzīvo savu zudušo nomenklatūru un raud pēc veciem labiem laikiem kad partija vińam izrādija cieńu. Tagad garīgs sabrukums, ka nav vairs kā bija. Vai arī vairs spēj uzkomponēt kaut ko kas visiem patīk? Raimonds to prot un dzīvo tālāk bet tur jau arī ir cits raksturs.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+