×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Vai uzticaties uzņēmēju solījumiem necelt cenas pēc eiro ieviešanas?

Foto - LETAFoto - LETA

Ārija Lauva Siguldā:
 “Noteikti neuzticos uzņēmējiem. Viņi cenas ceļ jau patlaban. Siguldas “Maxima” vājpiena biezpiens nesen maksāja 2,08 latus par kilogramu, nu jau 2,14 latus. Veikalā, kur visas preces bija par vienu latu, vispirms cenu cēla līdz 1,20 latiem, patlaban preces maksā 1,25 latus.

Pārdevēja teic, ka neesot vainīga, piegādātāji cenas nosakot. Cenas jau ir saceltas, lai pēc 1. janvāra varētu godīgi tās pārvērst eiro.”

 

Eduards Kameņeckis Grobiņā:
 “Uzņēmējiem cenas noteikti vajadzēs noapaļot, un viņi nekad uz leju tās neapaļos. Tie uzņēmēji, kas savus produktus pārdod citās valstīs, no eiro ieviešanas arī būs ieguvēji.”

 

Andrejs Mazins Vangažos:
 “Es aizvien nespēju ticēt, ka visus latus pret eiro godīgi mainīs pēc fiksētā kursa 1 lats – 1,42 eiro. Esmu piedzīvojis vairākas naudas reformas, un visās ir zaudēti lieli naudas līdzekļi.”

 

Eduards Ošiņš Rīgā:
 “Iespējams, uzreiz pēc 1. janvāra būs mēģinājumi blēdīties un negodīgie uzņēmēji nedaudz nopelnīs. Pašiem pircējiem jābūt uzmanīgiem! Pārtikas bodē varētu būt vieglāk nekā saimniecības preču veikalos, kur pārdošanā ir ļoti daudz sīkpreču. Ja reiz esam Eiropas Savienībā, tad mums tā kopā būšana jāstiprina. Ja paliksim vieni, nekas labs nav gaidāms. Jāņem arī vērā, ka no Eiropas Savienības pretim saņemam daudz lielāku atbalstu, nekā paši dodam.”

 

Gunārs Krūmiņš Rīgā:
 “Noteikti nevar uzticēties uzņēmēju solījumiem. Ir jāveic uzņēmēju pārbaudes, tomēr mūsu valsts nelaime ir bezzobainā Finanšu policijas un Ekonomisko noziegumu policijas darbība. Varam uzticēties vien Valsts kontrolei. Visi negodīgie uzņēmēji noteikti ir jāsauc vārdā, jāpublicē viņu pārkāpumi plašsaziņas līdzekļos.”

 

Skaidrīte V. Aizputē:
 “Viss atkarīgs no uzņēmēju sirdsapziņas. Negodīgo uzņēmēju tomēr ir vairāk nekā godīgo. Mans subjektīvais vērtējums ir tāds, ka cenas kāpj jau patlaban. Mana skolas biedrene no Igaunijas stāstīja, ka visgrūtākais laiks ir pirmais pusgads pēc eiro ieviešanas – kamēr cilvēki pierod pie jaunās naudas. Igaunijā ļaudis ar eiro patlaban esot apmierināti.”

 

Jānis Empelis Rīgā:
 “Citu valstu pieredze rāda, ka cenas no eiro ieviešanas kāpj ļoti nedaudz. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis diezgan skarbi pateica – cenas celt nedrīkst. Tās cels provokatori. Viņi jau arī patlaban baida cilvēkus ar cenu kāpumu.”

 

Edgars Rozenbergs Bauskā:
 “Neticu nevienam uzņēmēju vārdam. Viņi cenu celšanai aizvien atrod visus iespējamos ekonomiskos procesus pasaulē, tomēr, kad izejvielu cenas krītas, tad nereti saviem produktiem cenu samazināt aizmirst.”

 

Jānis, kora “Volta” dziedātājs, Rīgā:
 “Iespējams, vienam otram uzņēmējam var uzticēties. Tie ir valsts uzņēmumi. Paredzu, ka līdz ar eiro ieviešanu aktivizēsies naudas viltotāji. Cilvēki vēl nepazīs jaunās naudas zīmes un zaudēs viltojumu dēļ.”

 

Ausma Jurcika Rīgā:
 “Būs uzņēmēji, kas cenas cels, un būs arī godīgie uzņēmēji. Žēl lata. Tomēr sociālismu ar tā deficītu esam pieredzējuši, zinām, ko tas nozīmē, tāpēc mums ir jāturas kopā ar stiprajām valstīm.”

 

Biruta Gereiša Liepājā:
 “Man ir ļoti grūti vērtēt tos procesus tautsaimniecībā, kur neesmu pietiekami zinoša. Ar nelielu cenu kāpumu, manuprāt, būs jāsamierinās. Tik daudz mums solītāju ir bijis visās dzīves jomās! Tomēr eiro ieviešana ir dzīves nepieciešamība. No diviem ļaunumiem ir jāizvēlas mazākais, un tas ir orientēšanās uz Rietumiem.”

 

Uzziņa

* Eiropas Ekonomikas un finanšu lietu padome (ECOFIN) 2013. gada 9. jūlijā vienbalsīgi lēma par Latvijas pilntiesīgu dalību Ekonomikas un monetārajā savienībā (EMS) no 2014. gada 1. janvāra.

* Vienlaikus Latvijas Bankas vēl 2005. gadā fiksētais lata kurss attiecībā pret eiro – 0,702804 – apstiprināts kā neatsaucami fiksēts pārejas kurss uz eiro. Tātad pāreja uz eiro no nākamā gada 1. janvāra notiks pēc līdzšinējā Latvijas Bankas noteiktā lata piesaistes kursa eiro, par katru latu saņemot 1,42 eiro.

* Vakar “LA” rakstā “Apņemas godīgi noapaļot cenas” stāstījām par valdības un uzņēmēju pārstāvju parakstīto memorandu “Godīgs eiro ieviesējs”, ar kuru tirgotāji sola pārejas periodā uz eiro neapaļot cenas uz augšu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+