×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Vai vajadzīga jauna krīze?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jūrmalā, Lašu ielā 1a, Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Gruzijas un Afganistānas pilsoņi jau nopirkuši 29 dzīvokļus.

Lasītāju aptaujā par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu (“Latvijas Avīze”, 20. februārī) Strenču novada iedzīvotājs Albīns Briedis jautā: “Vai Šīna kungs vēl nav pietiekami sapelnījis” un “vai tiešām alkatība neapstāsies?”.

Manuprāt, uz šiem abiem jautājumiem iespējama tikai negatīva atbilde, jo, ja jau pat Bībelē esot teikts – “kam ir, tam taps dots, un kam nav, no tā taps ņemts”, tad ieraušanas tieksmei un alkatībai robežu nav. Pie tam jādomā, ka Šīna kungs un viņam līdzīgie nekustamo īpašumu “attīstītāji” bagātniekiem domātos ekskluzīvos apartamentus ir cēluši ne jau par saviem līdzekļiem, bet par banku kredītiem. Kredītu atmaksas termiņi tuvojas, Krievijas bagātnieki pietiekamā skaitā nebrauc, līdzekļi neienāk, “attīstītājiem” draud maksātnespēja, bankrots, un naudiņas kabatās paliks tikai tik, cik būs izdevies noslēpt no kreditoru modrās acs. Šausmas!

Bet vai mums gan tāpēc būtu šie miljonārīši jāžēlo? Ar savu uzpūsto nekustamo īpašumu burbuli viņi Latvijas ekonomiku jau reiz noveda līdz krīzei, no kuras tikai tagad skaitāmies atkopušies. Vai vajadzīga jauna krīze? Nē, uzturēšanās atļauju izsniegšana atsevišķos gadījumos var tikt pieļauta tikai un vienīgi par ieguldījumiem (investīcijām) ražojošajās ekonomikas nozarēs, bet ne par Latvijas, t.sk. Jūrmalas, “krieviskošanu” un vietējo iedzīvotāju brīvprātīgi piespiedu (ar nekustamā īpašuma nodokļa palīdzību) izspiešanu no viņu tradicionālajām dzīves vietām, ja tās iepatikušās Krievijas bagātniekiem un viņu Latvijas sulaiņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+