×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Vai vajadzīgs TV kanāls krieviski? Saruna ar politologu Juri Rozenvaldu (27)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” uz sarunu aicinājām politologu profesoru Juri Rozenvaldu. Valsts prezidents Bērziņš tikko bija paziņojis, ka otrreiz nekandidēs. Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis sarunājās ar profesoru – kas no tā izriet, kā arī par vēlmēm Latvijas Televīzijā veidot trešo kanālu krievu valodā.

V. Krustiņš: – Vai esat apmierināts ar situāciju, ka mainīs prezidentu?

J. Rozenvalds: – Nu – būs cits prezidents. Pirmām kārtām ar cieņu pret prezidenta institūciju, toskait Andri Bērziņu amatā, kurā, kā viņš atzinās, nokļuva aiz spīta, ka ar Zatleru neviens nekonkurē, nevajag pārspīlēt institūcijas nozīmi.

– Bērziņš tika galā ar pienākumiem?

– Kopumā jā, lai arī vienmēr daudzas lietas var vēlēties labākas. Kādubrīd viņa neprasme komunicēt, neaktivitāte sabiedriskajā diskursā kļuva par traucēkli, lai Andris Bērziņš samērā pieņemamas idejas virzītu uz priekšu. Bet amatā viņš neizdarīja neko tādu, lai mums būtu jāsaķer galva un jāsauc – ārprāts, kas notiek! Prezidents mēģināja pilnveidot partiju sistēmu – tas bija labi. Plusos ierakstāms, ka Bērziņš daudz darījis, lai gludinātu sabiedrībā pastāvošās atšķirības. Pārvarēt plaisas attiecībā uz vēstures izpratni, kad centās tuvināt Otrā pasaules kara veterānus no pretējiem ierakumiem, kā arī etnolingvistisko kopienu attiecībās – kā tautā teiktu, starp latviešiem un krieviem.

– Ja tik gudri un profesoriski izteicāties, ka Bērziņš kustinājis etnolingvistiskās problēmas, vai LTV–3 kanāla atvēršana nebūtu etnolingvistiskā jautājuma kustināšana?

– Vai vajag kanālu krievu valodā? Pirms atbildēt, es uzdodu pretjautājumu – kādi ir argumenti, ka vajag kaut ko darīt attiecībā uz vienu sabiedrības daļu? Jā, ja pieņem, ka tas kļūst par iekšējās drošības problēmu, ka daļa cilvēku skatās propagandas programmas no Krievijas. Socioloģisko aptauju dati liecina, ka Latvijas skatītāju auditorija iedalās divās atšķirīgās grupās. Gandrīz 80 procentu to, kuri mājās runā latviski, skatās vai nu tikai, vai galvenokārt Latvijas TV kanālus. Gandrīz 85 procenti no tiem, kuri mājās runā krieviski, skatās galvenokārt vai tikai Krievijas TV kanālus. Dabiski, ka viņi visi tiek ietekmēti atkarībā no TV “barības”, kādu patērē. No tā secinu, ka ir jāuzrunā cilvēki, kuri līdz šim bijuši pavisam vai lielākoties prom no Latvijā veidotās informācijas telpas. Kā viņus vislabāk sasniegt? Vai demonstrēt cietu stāju – lai mācās latviski, ja grib iekļauties? Taču tā ir ģimenes lieta, kādas pults pogas tradicionāli spiež, un ieinteresēt uz ko citu var vienīgi ar konkurējošu piedāvājumu. Tāpēc atbildu – jābūt LTV–3 kanālam krieviski. Bet! Svarīgi, kā tas funkcionē. Ja to izmanto par kontrpropagandas ruporu vai vienkāršu informatīvo raidītāju, kas nogādā “viņiem” “pareizo” informāciju, nez vai kanāls būs efektīvs. Lai to skatītos, interesants ir igauņu piedāvājums potenciālos skatītājus iesaistīt kanāla satura veidošanā. Ir jābūt vietai, kur krievi runā par savām lietām. Uzskatus nevajag iedzīt pagrīdē. Par tiem jānotiek diskusijām. Var iebilst – tad taču visi metīsies Kremlim ap kaklu. Tomēr, kad aptaujās krievvalodīgajiem uzdod jautājumu, kāda pozīcija konfliktā starp Ukrainu un Krieviju jāieņem Latvijai, tad mazāk nekā 10% saka – jānostājas Krievijas pusē. Apmēram tikpat grib, lai atbalstītu Ukrainu, bet pāri par 60% grib būt neitrāli. Un vēl reizēm pieļaujam, profesoriski izsakoties, metodoloģisku kļūdu. Jau no 90. gadiem ir domāšanas veids – nu jā, pieņemam, ka okupācija bija, te iebrauca cittautieši, bet rīkosimies tā, it kā viņu te nav. Fiziski viņi ir, bet problēmas ir latviešiem, viņi risina savas problēmas, pret “tiem tur” attiecoties ar klusuciešanu. Taču sabiedrība būs spējīga konsolidēties – un nesakiet uzreiz, ka es dzimteni pārdodu, – kad šī “svešo” kopiena tiks atzīta par leģitīmu oponentu. Tas nenozīmē, ka jums visā viņiem jāpiekrīt. Tai pašā laikā esiet gatavi uzklausīt, racionāli skaidrot – cik tas iespējams. Arī šādā kontekstā es redzu krievu kanāla nozīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Kāpēc nepastāvēt klāt pie lielas naudas atklāšanas pat puf projektā – auto algas sekretāres, komandējumi un tā kādus 2 gadus līdz atjēgsies pie čika, kā IM ;VM datorlietās. Jauki padzīvot pie tantes!

 2. “Pirms atbildēt, es uzdodu pretjautājumu…”
  – – – – – – – – –
  Pareizāk latviski būtu: Pirms atbildu, es uzdošu pretjautājumu …

 3. viens tāds jau ir lr 4 kur par 80 procentiem slavē krieviju un to kuļturu,daudzi darbinieki pilnīgi nezin valsts valodu

 4. Noteikti nav jāveido vēl viens kanāls krievu valodā. Tas tikai kārtējo reizi dos aplamu signālu tiem, kuri gadiem, vai gadu desmitiem NEKO nav darījuši lai apgūtu latviešu valodu. Tāda izdabāšana, perversa tolerances izpratne tikai traucē valodas apguvi. Vajadzīgo informāciju vajag pasniegt jau esošajos krievu mēdijos un velti netērēt naudu. Vienalga nespēsim konkurēt (un nav arī vajadzīgs) ar Krievijas kanālu izklaides programmām, dēļ kurām šie kanāli ir un būs populārāki.

 5. Šādu cilveku, ar šadu kreisu prokrievisku domāšanu šodien ievēlēja par Universitās dekanāna dekānu. Tas būs tas macībspēks, kas turpinājuma skalos jauniešos smadzenes un virzīs tos tuvāk austrumiem.

 6. Juri Rozenvaldu par prezidentu! Gudrs, ar labu izglītību, orientējas politikā, zina svešvalodas, rūpēsies par VISIEM Latvijas iedzīvotājiem.

 7. neviens krievs Latvijā to TV kanālu pat neskatīsies.

 8. kad redzu vai dzirdu runājam Juri Rozenvaldu, SLĒDZU klausāmo vai skatāmo masu medijus! Tur NAV ko dzirdēt vai redzēt man kā latvietim, izņemot viņa noslieci uz kaimiņiem un Latvijai DOMĀT, KĀ lielā kaimiņa tautiešiem veidot un radīt komfortablus apstākļus uz mūsu neērtībām… kaut vai krievu valodas nešpetnu uzspiešanu darba tirgū un apkalpojošā sfērā!?? Pietiek jau ar valdību neieinteresētību reizi pa visām reizēm 25 gadu laikā sakārtot šo jautājumu, lai peripētijas izbeigtos!!! Kāpēc skolās nav apmācība valsts valodā??? ATBILDE: lai šis jautājums NEKAD netiktu izbeigts un valsts valoda LATVIJĀ būtu KRIEVU!? Cita tulkojuma šīm darbībām NAV!!!

  • Juris Rozenvalds ir saturīgs, gudrs un spējīgs žurnālists. Nenomelnojiet mūsu valsts labākos cilvēkus!

   • Nu par to vēl jāšaubās…. Izlasot šo interviju varu apbrīnot politologa viedokli, kas atbalsta Latvijas valsts pārkrievošanas politiku, jo kā gan citādi var izskaidrot viedokli, kas pieļauj latviešu valodas neprasmi Latvijas teritorijā, akceptējot krieviski runājošos, tātad krieviskumu kā tādu, kā neatgriezenisku parādību neatkarīgajā Latvijā. Tad jau Rozenvalda k-ga kolēģiem un domubiedriem nebūs darba!? Ne jau uz Latvijas un latviešu tautas pastāvēšanas rēķina jārisina “jaunāko laiku” krievu emigrantu informēšanas un izklaides problēmas. Neba krievu tautības cilvēkiem ir savādākas vajadzības kā latviešiem vai citiem. Arī finansiālās iespējas mums krietni švakākas. Pie “normāliem cilvēkiem” vēlēšanās dabūt labāku darbu (pie mums ir citādāk un labs jautājums – kāpēc?), ņemt dalību kopējā sadzīvē, iesaistīties sabiedriskajā dzīvē, saprasties un saprast – būt akceptētam starp vietējiem – ir labs dzinulis iemācīties svešās zemes valodu. Un ticiet, – latvieši nav no tiem lielākajiem cittautiešu nīdējiem uz pārējās pasaules fona! Rozenvalda k-gam vajadzētu aprunāties ar kādu eiropieti par šo tēmu, kā šāda veida problēmas tiek risinātas citviet Eiropā un pasaulē…Varbūt kopā ar Eiropu var veidot kādu visu Eiropu aptverošu krievu kanālu, jo problēmas vienas tautības immigrantiem, neskatoties uz mītnes zemju atšķirībām, ir līdzīgas.

 9. Atgādinājums ši "profesoram" Atbildēt

  Vai šim “profesoram” ir zināms kāpēc konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību Latvija parakstīja ar atrunām / ierobežojumiem 10. panta 2. daļā un 11. panta 3. daļā? Iemesls ir vien – konvencijā nav paskaidrots ko nozīmē “termins “nacionālās minoritātes.” Tie , kuri ir iebraukuši Latvijā kā padomju imigranti bez Latvijas valdības atļaujas, un pēc 25 gadiem joprojām dzīvo “padomijas” mesiāniskajā telpā ir nav nekāda minoritāte! Šeit var palīdzēt tikai melnbalta izvēle – dzīvot Latvijā un pieņemt šo kultūru, vai arī braukt projām. Citas izvēles nav, jo cita izvēle ir Latviešu tautas bojāeja. Krievu valodas nostiprināšana plašsaziņā ir ši “cita izvēle.” p.s. Latvijas Radio krievu studija (LR4) no rītiem aģitē latviešus piedalīties viņu pārraidēs (!) – kurš kuru tad integrē???? Kur skatās un ko dara tā kultūras ministrijas daļa, kura ir atbildīga par integrāciju??? Pārkrievošana un Latvijas pilsoņu dalīšana jau notiek pilnā sparā, jo nav valsts gribas kategoriski pateikt, ka vienīgā ass ap kuru griezīsies interācija – būs latviešu valoda. Latvieši ir pacietīgi, bet vienmēr ir pēdējā pile pēc kuras pāri malām plūst mērs. Pietiek vienreiz!

 10. Rozenvalds jeb Krievijas ietekmes aģents Atbildēt

  Priekš ~15000 radikāli un ļeņiniski noskaņotiem krievruņiem (latviski principā nerunā un tāpēc sevi sauc par krievvalodīgajiem) TV kanālu krievu valodā NEVAJAG!
  Rozenvald, vai tiešām kanālu vajag, lai šie 15000 radikālo krievruņu izpaužas, ja tu pats intervijā saki 2 lietas:
  1. lieta “Tomēr, kad aptaujās krievvalodīgajiem uzdod jautājumu, kāda pozīcija konfliktā starp Ukrainu un Krieviju jāieņem Latvijai, tad mazāk nekā 10% saka – jānostājas Krievijas pusē. Apmēram tikpat grib, lai atbalstītu Ukrainu, bet pāri par 60% grib būt neitrāli.”
  2. lieta “Jā, ir daļa, kas guļ un sapņo, cik jauki būtu ieraudzīt Vladimiru Vladimiroviču Rīgā, bet lielākais vairums asociē sevi ar Latviju. Apmēram 35% cittautiešu domā ļoti līdzīgi kā latviešu vairākums, daļa ir pa vidu un daļa – mazākums – raugās Krievijas virzienā.”

  Un vēl…Rozenvald, vai tavuprāt “krievvalodīgie”=”cittautieši”? Tā jau izskatās, jo Krievijas ietekmes aģentiem mērķis ir radīt 2 kopienu valsti – latvieši būs viena kopiena un 2 kopiena būs “krievvalodīgie”. Bet, lai 2. jeb “krievvalodīgo” kopiena būtu liela un stipra, tad to “jākonsolidē”, jāapvieno ideoloģiski un apvienošanai labi kalpos TV kanāls krieviski. Vai ne?
  Vai esi veicis aptauju un noskaidrojis, ko domā krievi Latvijas pilsoņi (nevis krieviski runājoši ebreji un armēņi, un citi mistiskie krievvalodīgie)?

  • Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

   Tu labi zini, ka Rozenvalds aģents? Tev maz prāta un sirdsapziņas. Arī aģenti ir vajadzīgi, ja nav provokatori. Bet … kas ir krivvalodīgie?

   Latvijā NAV KRIEVU, bet kaut kādi „KRIEVVEIDĪGIE”, „žīdveidīgie krievi” , „klonētie krievi” okupācijas laika „modificētie” krievi?

   „Krievvalodīgie” – NAIDA KURINĀŠANAS zīmogs! Pazemojums citām tautībām, provokācijas vārds.

   Masu mediji, žurnālisti, kas jums deva tiesības ar vārdu „krievvalodīgie” pazemot ukraiņus, gruzīnus, armēņus, azerbaidžāņu, žīdus, čigānus, poļus u.c. tautības, apsaukājot par „krievvalodīgiem”, visus bāžot vienā maisā? Kas viņi – okupācijas laikā „klonētie krievi”? Es arī esmu „krievvalodīgā, bet protu 5 valodas, arī latviešu un krievu, poļu, angļu un vācu.

   Vai tas nepazemo viņus – ukraiņus, poļus utt., tāpat kā okupantu varas laikā latviešus apsaukāja par krieviem – lūk, krievi atbrauca, kaut mūsu grupas bija no Latvijas, latvieši. Cik ilgi provokatoru, židu lindemaņi jūs , jūs, jūs, tieši jūs žurnālisti, masu mediji, taisīsiet par krievu nacionālo varoņi, PAR TV ZVAIGZNI?
   Lai viņš cīnās par židu valodu Palestīnā vai krievu valodu Izraēlā .

   Naida kurinātāju žī … du lindermani jāizraida no Latvijas, jo viņš pazemo Latvijas krievus, latviešu zemapziņā rada uzskatus, ka krievi vēlas (žids vēlas un naido) atjaunot krieviem okupācijas laika privilēģijas un kundzību par latviešiem, ka krievu tauta – okupanti, kaut katrs saprot, ka tautas nekad nav okupanti, ne fašisti.

   • Viktors - baltkrievs Atbildēt

    Es neesmu krievvalodīgais, lai gan ar dažiem krieviem runāju krieviski, bet ar latviešiem tikai latviski un Latgalē pie vecmāmiņas ar kaimiņu mājā dzīvojošajiem latgaliešiem latgaliski. Domāju un sapņoju baltkrievu valodā. Interesanti, ka kopš Krimas okupācijas – ar ukraiņiem runāju latviski un paši ukraiņi lūdz, lai ar viņiem nerunātu krieviski.
    Ja kāds mani pieskaita pie krievvalodīgajiem, tad tādam gribas sist pa galvu, lai reiz sāk domāt! Esmu baltkrievs un nevis krievvalodīgais!! Un Krievijas TV neskatos.

 11. ................... Atbildēt

  skatiet Amerikas balsi krievu valodā you tube

 12. Demokrāts no Rozenvalda grupas Atbildēt

  ” Drusku izklaidi, drusku informāciju, lai cilvēkiem ir sajūta, ka viņi arī mazliet piedalās pie TV veidošanas.”
  Sajūtas labad, ka viņi arī mazliet piedalās, savu TV kanālu vajag:
  1) homoseksuālistiem;
  2) ķīniešiem un citiem UAT pircējiem;
  3) feministēm;
  4) veģetāriešiem;
  5) cietumniekiem;
  6) Tvaika ielas iedzīvotājiem;
  7) bijušajiem komunistiem (mūsu dižvadonim Rozenvaldam, mutīgajai Kreitusei, Gorbunovam, Lembergam, Brigmanim, Bērziņam, Ulmanim, Straujumai, Maizītim u.c.);
  8) pensionāriem;
  9) Diršu ciema iedzīvotājiem;
  10) bomžiem.

 13. šāds profesors ir Latvijas nelaime Atbildēt

  Šim “profesoram” ir jāatgādina, ka izglītība un vecums ne vienmēr liecina par gudrību. Veļjovairāk, – locīšanās un meli noteikti nepieder pie gudrības, kuru būtu vērts uzklausīt. Šī “profesora” vārdi atspoguļo viņa domu nesakārtotību, – tāpat kā tagadējam valsts prezidentam. Vai viņa teiktais šajā sarunā, un proti, – “Tāpēc atbildu, jābūt LTV–3 kanālam krieviski” un “Pat ja daudziem krieviem šodien nevajag speciālu kanālu, manuprāt, to vajag valstij” ir tiešā pretrunā ar šajā pašā sarunā izteikto:
  “neuzstāju uz obligātu speciāla kanāla ieviešanu krieviem.” Šis cilvēks, jeb tā sauktais profesors, ir iemācījies runāt valodā, kura neko neizsaka – laipotājs, bez jebkāda zinātniska pamatojuma savai laipošanai, vai arī vienkārši – “nodevējs.” Ir jāuzmanās lietot neko neizsakošus simbolus , cien “profesor”! Pasakot, ka tagadējam prezidentam ir “neprasme komunicēt” ir slēpšanās aiz neko neizsakošiem simboliem, jo pietrūkst drosmes runāt sprotamā valodā. Un proti, bailes pateikt, ka tagadējam prezidentam ir problēmas ar savu domu izteikšanu, tā paskot saprotami tautai jau sen zināmu īstenību, bet nevis slēpties aiz neko neizsakošo simbolu “komunikācija.” Atliek tikai pasmaidīt par mūsu mācībspēkiem nepiemītošo inteliģenci t.i. par nespēju rūpeties par citiem.

 14. jābūt un jārada Amerikas balss krievu valodā, pašu materiāli par krieviju, dok. filmas piem. Kriminālā krievija…….. Amerikas balss ir kolosāla, runā paši krievu zinātnieki.
  Krievi jau zin, kas tur notiek, ja nezinātu, brauktu uz laimes zemi, bet viņi domā, ka mēs nezinam

 15. Riebjas lasīt rozenvalda murgos, viņam labāk pistāvētu uztāties RTR – Solovjova šovā

 16. Mazgudrais rozenvald – okupācija bija un Latvijā tika “iepludināti” krievvalodīgie okupanti un kolonisti, un nevis, kā tu saki – “cittautieši”. Kāpēc latviešiem jāizdabā okupantiem un jānodrošina priekš okupantiem TV kanāls krieviski?? Vai 1942.gadā Francijā bija kanāls vāciski, kurš aicināja vācu nacistiskos okupantus kļūt franciskiem un aicināja ar TV/radio palīdzību “atnaciskotos” vāciešus pievērsties Francijas aizsardzībai no vācu nacistiem?
  Vai tiešām Latvijā tiek veidots kanāls priekš okupantiem, lai tie paskatītos “pareizos” raidījumus un ar TV palīdzību veiktās ideoloģiskās “atnacistiskošanas, atšovinistiskošanas, atimpēriskošanas” – tie iespējamā kara gadījumā aizstāvētu Latviju un nevis sadarbotos ar saviem asinsbrāļiem no nacistiski šovinistiskās Krievijas?
  Bet – vai vai pasaulē ir piemērs, kur ar TV palīdzību okupanti būtu padarīti draudzīgi pret bijušās okupētās zemes iedzīvotājiem (latviešiem), ja vienlaikus, okupantus iesūtījusī valsts (Krievija) priekš savējiem arī raida TV kanālus, kuri noskaņo tā, ka drīzi okupācija (Krievija) atgriezīsies, ka okupantiem okupētajā zemē vairs nebūs jārunā bauru (latviešu) valodā, ka okupanti no jauna okupētajās zemēs (Latvijā, Igaunijā, Lietuvā) atkal būs saimnieki un pakļauto tautu Likteņa noteicēji?

 17. Es arī piekrītu “PENSIONĀRAM” ka kanāls krievu valodā tiek gatavots priekš latviešiem, lai vienreiz mūs noliktu stūrī, un lai mēs vairāk neiepīkstētos, par okupantiem un runātu krievu valodā. Turpinājumā, lai mūs latviešus pieradinātu un nostiprinātu, ka krievu valoda ir jāpieņem valsts līmenī bez aizspriedumiem. Man tikai nav skaidrs, kāpēc? KAs aiz tā tiek slēpts. Kam mēs latvieši Latvijā tiekam gatavoti, kādiem notikumiem.

 18. “Fiziski viņi ir, bet problēmas ir latviešiem, viņi risina savas problēmas, pret “tiem tur” attiecoties ar klusuciešanu.”
  ——————————–
  Tieši tu profesor un tev līdzīgie deviņdesmitajos gados, atbilstoši starptautisko tiesību normām, neko nedarījāt, kaut bija pieņemta deklarācija par Latvijas okupāciju. Politisku apsvērumu pēc tika noklusināta no tādiem ka tu un līdzīgiem. Šodien šī slimība ir ielaista, un kļuvusi par nāvējošu latviešu nācijai Latvijā. Es zinu ka tūlīt tu piesauksi visas deklarācijas un konvencijas, kuras Latviju pieņēma un atbalstīja, pēc okupācijas deklarācijas pieņemšanas. Kāpēc tad nebija dzirdama tava balss latviešu nācijas aizstāvībā. Kāpēc tu negribi runāt par KOnvenciju, kur tiek atzīts kā nelikumīgs iekarotājai valstij pārvietot savu cilvēkus uz okupētot valsti. Tu šodien runā, ka tā nu ir gadījies, ka šie okupantu pārstāvjie (tai skaitā PSRS armijas virsnieki ar ģimenēm) atrodas Latvijā. Tu aicini piekāpties un nākt uz kompromisiem ar viņiem. Tikai nav dzirdēts, ka šī massa gribētu kaut kādu dialogu ar pamatnāciju. Notiekošie procesi rāda ko citu, bet tu izliecies ka to neredzi un nedzirdi, un salkani prātuļo. Man vecam pensionāram ir skaidrs, kam domāts šis jaunais TV kanāls. Tas būs vajadzīgs galvenokārt latviešu auditorijai, lai varētu skalot nacionālo apziņu par labu krievu. Šī metode jau ir aprobēta PSRS laikā. Otrais, to miljonus ko taisās ieguldīt šī TV kanala veidošanai, ir nelielas afēristu grupas biznesa projekts, lai varētu no valsts izkrāpt vēl kādus trīs miljoonu. Visu to ar trīs milj. mēs esam jau piedzīvojuši. Un pēdējais. Šī massa okupantu kas ieradās pēc kara, un iestājās referendumā par labu krievu valodai, ka valsts valodai, kas joprojām atbalsta 80% Putina agresora rīcību Ukrainā, skatās un skatīsies tikai Krievijas TV kanālus. Šajā jautājumā ieteiktu paklausīt portāla “meduza” redaktores teikto, ka TV kanala krievu valoda Latvijā problēmas Latvijā nerisinās, pat ar Igauņu variantu.

 19. ka visi kanāli vervelēs krieviski.

 20. Beidziet taču pasakas stāstīt par tiem procentiem!Man personīgi (ANGLISKI RUNĀJOŠĀS )filmas kur tikai šauj, sit,raganas lido neskatos un mana vecuma cilvēki ,cik zinu ,arī neskatās.Krievu filmas ir labākas,jo viņas ir par dzīvi un pagātni ,mūsējo.Kaut viņa bija kāda ,bet viņa bija….Un nekāda sakara ar politiku nav televīzijā,vienkārši tā ir izvēle ,ko vēlas redzēt .Latviešu valodā nav visos kanālos ko rādīt,gribat uzspiest,atkal, lai skatamies ASVfilmas,pietiek taču ar karaspēku.Domājiet par iedzīvotāju izvēli un kāpēc ,atkal, būtu jāklausa ieceļotāju gribai?!

  • Tu Ezi vienmēr parādies, kad jāaizstāv krieviski runājošie migranti un okupanti. Rozenvalds ir beidzis vidusskolu krievu plūsmā. Viņu var saprast. Bet vai nepateiksi, kā var būt, ka krieviski runājošo Latvijā ir mazākums, bet cietumos vairākums?

 21. kā konformkomunis†s Bērziņš kustinājis etnolingvistiskās problēmas, ja i nenojauš, kas tās ir un kādas? LTV–3 kanāla atvēršana būtu etnolingvistiskā jautājuma kustināšana, bet tā kustināšana būtu galīgi ne kasē – sovakiem svarīgi, ka pa TV stāsta, ka amerikāņi slikti un ka Pu†lers “peace duke” – lai raidījumi būtu krievu valodā, tas sovakiem svarīgi tikai tādēļ, ka krievu valoda vienīgā, kuru viņi saprot.

Draugiem Facebook Twitter Google+