×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Vai var piedzīt izdevumus no nelikumīgi deklarēta cilvēka?

LETALETA

Manā dzīvoklī kādu laiku nelikumīgi bija iedeklarējies svešs cilvēks. Kā no viņa tagad piedzīt komunālo maksājumu izdevumus, kas man tikmēr papildus radušies?
 Guntars Rīgā

Ja dzīvoklī būtu uzstādīti aukstā un karstā ūdens skaitītāji, kādi ir Rīgas iedzīvotāju vairākumam, būtiski papildu izdevumi jums nebūtu radušies. Ikmēneša rēķinā tad neplānoti parādītos vien pāris latu par atkritumu izvešanu un liftu (ja namā tāds ir). Diez vai tad vispār šim faktam būtu vērts pievērst uzmanību. Taču, ja skaitītāji nav uzstādīti, patērētā ūdens daudzumu, protams, aprēķina pēc iedzīvotāju skaita, kas dzīvoklī ir deklarējušies.

Papildu izdevumus, ko radījusi nelikumīgi deklarētā persona, varat piedzīt vienīgi caur tiesu. Atgādinām, ka maza apmēra prasības (līdz 1500 latiem) tiesa var izskatīt arī rakstveidā – pašam uz tiesu tad nebūs jāiet, taču visi tiesas izdevumi jāsedz tik un tā. Tāpēc arī šādu lēmumu der rūpīgi apsvērt un rakstīt prasību tikai tad, ja nelikumīgi deklarējušās personas parāds ir krājies ilgāku laiku (vismaz gadu).

Ja papildu maksa ir aprēķināta tikai par vienu vai diviem mēnešiem, tiesas izdevumi, kas sākumā jāsedz pašam no savas kabatas, visdrīzāk būs lielāki nekā prasība. Tikai tad, ja tiesa lems, ka nelikumīgi iedeklarētajam izdevumi par komunālajiem maksājumiem tomēr jāatmaksā, varēsiet prasīt no viņa piedzīt arī tiesas izdevumus. Ja vien no šī cilvēka vispār būs ko piedzīt…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+