Ekonomika
Bizness

“Lidl” paziņo, kad Latvijā atklās pirmos veikalus0


“Lidl Latvija” loģistikas centra būvniecības uzsākšanas pasākums
“Lidl Latvija” loģistikas centra būvniecības uzsākšanas pasākums
Foto: Karīna Miezāja

Jau ilgāku laiku tiek apspriesta Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” ienākšana Latvijā. Neoficiālās sarunās bieži vien kāds pajautā: “Kad un kur tiek plānots atvērt pirmo veikalu?” Lai gan pilnīgas atbildes uz šo jautājumu pagaidām vēl nav, sadarbībā ar būvfirmu “Merks”, “Lidl Latvija” sākuši loģistikas centra būvniecību, kura platība būs sešu Daugavas stadionu lielumā.

Pirmie 10 veikali būs 2020. gadā

Plānots, ka līdz ar loģistikas centra 2020. gadā tiks atvērti arī pirmie desmit veikali. Savukārt taujāti, kur tie atradīsies, “Lidl” pārstāvji atbild, ka tas līdz galam vēl nav zināms, tādēļ plašākai publikai komentārus pāragri sniegt.

“Lidl” sevi apzīmē kā kompāniju, kas pastāvīgi izvēlas būvēt, nevis nomāt tirdzniecības platības. Jaunais loģistikas centrs atradīsies Rīgā – Ulbrokas ielā un tā kopējā platība būs 47 000 kvadrātmetri.

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka loģistikas centrs būs aprīkots ar inovatīviem apkures un energoefektivitātes risinājumiem, modernām atkritumu šķirošanas sistēmām. Tiks izbūvētas noliktavas un administrācijas ēkas, kas aprīkotas ar atbalsta iekārtām un infrastruktūru. Būvdarbi uzticēti būvfirmai “Merks”, ar kuru noslēgts līgums vairāk nekā 55 miljoni eiro apmērā.

“Prieks, ka tik liels starptautisks mazumtirdzniecības uzņēmums ir pieņēmis lēmumu uzsākt darbu ne tikai Latvijas, bet kopumā Baltijas tirgū. Tas ir labs rādītājs,” atklāšanas pasākumā sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Jaunā Vienotība). Citiem nozares spēlētājiem un Latvijas ražotājiem “Lidl” ienākšana palielinās konkurenci, kas neesot slikti.

“Galvenie ieguvēji būs patērētāji – Latvijas iedzīvotāji, jo “Lidl” ir zemo cenu līderis un, vērtējot no ekonomiskas viedokļa, tas ir ļoti pozitīvi. Latvijas pircējiem tiks piedāvāta lielāka iespēja izvēlēties un iegādāties gan preces no citiem Eiropas tirgiem, gan Baltijas valstu ražojumus.”

Lietuvā cenas krīt pat par 50%

Pasākumā piedalījās arī Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Ernsts Šite. Viņš akcentēja, ka tieši Vācija ir viens no lielākajiem mūsu zemes tirdzniecības partneriem un jau vairāk nekā simt gadu savstarpēja tirdzniecība bijusi ļoti aktīva. Taču, skatoties uz ārzemju investīcijām mūsu valstī, Latvijai vēl ir daudz izaugsmes iespēju šajā ziņā.

“Es uzskatu, ka “Lidl” ienākšana Latvijā var mainīt šo ainu. Šis uzņēmums ir ļoti labi zināms ne tikai Vācijā, bet visā Eiropā, to apliecina skaitļi. Tie ir 10 tūkstoši veikalu 30 valstīs. Tā ir trešā lielākā mazumtirdzniecības ķēde pasaulē. Uzskatu, ka patērētāji būs lieli ieguvēji no tā, ka veikalu tīkls paplašina darbību Baltijas valstīs, proti, Latvijā. Konkurence nāk par labu uzņēmējdarbībai un tirdzniecībai kopumā.”

Vēstnieks atgādināja, ka Latvijā ir septiņas lielas tirdzniecības ķēdes, kas kopumā veido aptuveni 20 tūkstošus veikalu.

“Labs piemērs ir Lietuva, kur “Lidl” jau strādā. Kolēģi stāsta, ka šī veikala ienākšana valstī ir ne tikai palielinājusi konkurenci, tā ievērojami samazinājusi arī produktu cenas. Dažās kategorijās pat par 50%. Piemēram, šobrīd banāni un pipari Lietuvā ir kļuvuši ļoti lēti. “Lidl” rada arī darba vietas un ir viens no labākajiem darba devējiem valstīs. Cerams, ka šo tradīciju veikalu tīkls turpinās arī Latvijā.”

“Esam spēruši būtisku soli tuvāk aktīvās darbības uzsākšanai Latvijā,” norādīja “Lidl Lietuva” valdes priekšsēdētājs Radostins Rusevs-Peine. Arī viņš uzsver, ka kompānija ir starp labākajiem darba devējiem Lietuvā, kas esot liels veiksmes stāsts.

“Es ticu, ka mēs atkārtosim līdzīgu veiksmes stāstu šeit – Latvijā. Lietuvā šobrīd ir 39 “Lidl” veikali un arī Latvijā ar laiku plānojam sasniegt līdzīgu skaitu. Taču tagad Rīgā tiks uzbūvēts viens no vislielākajiem, vismodernākajiem un tehnoloģiski visattīstītākajiem attīstības loģistikas centriem Baltijas valstīs, kuru plānots pabeigt 2020. gada sākumā.”

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Esmu dzirdējis par trim pretendentiem.” Izskan versijas par investoriem, kas interesējas par “Olainfarm”
11 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Noskaidrots, kas ieviesīs un uzturēs vienoto datu vidi “Rail Baltica” dzelzceļa līnijai
12 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Par miljonāru dēvētais Kesenfelds dibinājis jaunu uzņēmumu
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas