×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Vai visi politiski represētie Rīgā brauks bez maksas? (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas pilsētas iedzīvotājs Ojārs Bārda vērsās redakcijā, lai dalītos sarūgtinājumā pēc kāda brauciena Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā.

O. Bārda: “Esmu politiski represēta persona. Iekāpu trolejbusā, tā vadītājam uzrādīju savu represētās personas apliecību, vadītājs izsniedza bezmaksas jeb “o” braukšanas biļeti tāpat, kā tas notiek starppilsētu autobusos. Taču pēc dažām pieturām trolejbusā iekāpa “Rīgas satiksmes” kontrolieri. Viņi, paskatoties uz manu represētā apliecību, kas izsniegta Jūrmalas pilsētā, ieteica vai nu pirkt biļeti par pilnu cenu, vai tūlīt pat atstāt transporta līdzekli. Protams, no šā trolejbusa izkāpu. Taču iekāpu nākamajā, un, uzrādot represētā apliecību, vadītājs atkal izsniedza bezmaksas braukšanas biļeti. Tā veiksmīgi tiku līdz mana brauciena galamērķim Teikai un pēc tam atpakaļ uz centru. Neviens transportlīdzekļa vadītājs man nejautāja, no kuras pašvaldības esmu. Arī kontrole šoreiz negadījās.”

Ojārs Bārda atzina, ka viņš kā Jūrmalas iedzīvotājs savā pilsētā autobusos brauc bez maksas. Tomēr uzskata, ka Rīgā, valsts galvaspilsētā, šāds pakalpojums būtu jāsaņem represētajiem no visas Latvijas neatkarīgi no pašvaldības, kurā viņi deklarējuši savu dzīvesvietu. Līdzīgi domā grupa represēto personu no Bauskas novada. Viņu pārstāvis Helmuts minēja, ka represētie uz Rīgu visbiežāk braucot vai nu uz kādu no Rīgas slimnīcām, vai pie ārstiem speciālistiem. Tagad, ja no 1. februāra spēkā stāsies biļešu padārdzinājums (biļetes cena, pērkot pie vadītāja, 2 eiro), var gadīties, ka brauciens no autoostas līdz ārstniecības iestādei un atpakaļ izmaksās dārgāk nekā ceļš no Bauskas uz Rīgu! Vai tas ir normāli?

Sazinājos ar “Rīgas satiksmes” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Baibu Bartaševiču. Viņa informēja, ka šobrīd attiecībā uz represētajām personām spēkā ir līdzšinējie nosacījumi: katra pašvaldība gādā par savā teritorijā dzīvojošiem politiski represētajiem, un tas nozīmē, ka patlaban Rīgas sabiedriskajā transportā bez maksas drīkst braukt vienīgi tie represētie, kuru dzīvesvieta deklarēta Rīgā. “Savulaik Rīgas dome jau vērsās pie valdības, aicinot piešķirt dotāciju, lai bezmaksas braucienus varētu nodrošināt arī citām iedzīvotāju grupām, tostarp politiski represētajām personām no visas Latvijas. Taču dotācija tika atteikta,” sacīja B. Bartaševiča.

Uzrunāju Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) valdes priekšsēdētāju Gunāru Resno. Zinot, ka šobrīd politiski represētajām personām ir tiesības braukt bez maksas starppilsētu autobusos, jautāju, kad represētie varētu cerēt uz bezmaksas braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā? Pagaidām šis jautājums ar Rīgas domi neesot risināts, atzina G. Resnais. Uzklausot represētos – LPRA biedrus no visiem Latvijas novadiem – secināts, ka aktuālāks jautājums ir panākt, lai šie cilvēki varētu bez maksas izmantot piepilsētas autotransportu, tas ir, no sava pagasta aizbraukt līdz novada centram vai tuvākajai lielākajai pilsētai. Tas arī risināts ar Satiksmes ministriju, tā G. Resnais. “Nesteigsimies, pagaidīsim, kāds būs iznākums šai “epopejai”. Pašlaik esam vienojušies, ka no šā gada 1. marta piepilsētu autobusos represētajiem vairs nebūtu jāmaksā par braukšanas biļeti. Bet šī informācija, ko jums sniedzu, vēl ir neoficiāla,” teic represēto vadītājs, piebilstot – ja minētie atvieglojumi stāsies spēkā, varēs skatīt, kuru no esošajām prioritātēm represēto apvienība varētu risināt kā nākamo.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. p.s.nevaram Rigu salidzinat ar citam LV pilsetam – Riga ir ne tikai slimnicas, specialisti, bet ari Cirks, Zoo, teatri, iepriksanas centri utml.

 2. tas pats ar daudzbernu gimenem un berniem.

 3. Citās Latvijas pilsētās Rīgas pilsētas politiski represētie arī nevar braukt par bvrīvu,

 4. Jauks represētais. Nihilisms un uzpļaušana visam. Ko vien ir vērti šie vārdi”Protams, no šā trolejbusa izkāpu. Taču iekāpu nākamajā” Iekāpa,par braucienu nesamaksāja, kaut gan viņam piecas minūtes atpakaļ paskaidroja kas ir kas. Par šādu attieksmi konkrētais personāžs vispār ir pelnījis visu atlaižu un privilēģiju atcelšanu. Nedomājiet ka es kādu speciāli gribu nolikt, bet ir vispārzināms fakts ka pilsētu sabiedriskajos transportos nestrādā citu pašvaldību atlaižu sistēmas. Arī represēto. Nav ko gānīt Rīgu, tāda pat sitācija var būt Liepājā, Tukumā utt. Šeit ir jāgāna valsts likumdevēji ( Saema) un LPRA kuri nu jau tikpat kā 25 gadu laikā kopš neatkarības atjaunošanas nav spējīgi sakārtot šo jautājumu tā lai jeburam Latvijas Republikas repesētajām sabiedriskais transports būtu bez maksas visā Latvijas Republikas teritorijā.

 5. Rīga vairs nav Latvijas,latviešu galvaspilsēta,bet Ušakova privātdārziņš.

  • Vēsturiski raugoties, Rīga ļoti mazu laika sprīdi ir bijusi latviešu galvaspilsēta. Rīga vienmēr bijusi internacionāla jeb kā tagad moderni saka multikulturāla un pārsvarā dominējušas citas tautības.

   • neskatoties uz to,Rīga ir un paliek Latvijas valsts,nevis visu to tautību ,kuras apmetušās uz dzīvi Rīgā,galvaspilsēta.Un tādēļ arī Rīgā vajadzētu darboties Latvijas,nevis kautkāda Bābeles sajaukuma, likumiem.Bet valsti ,kuras galvaspilsēta ir Rīga, izveidoja latvieši nevis Ušakovs.

  • tada nojauta ka visa Latvija pieder Biedram Ušakovam

 6. Represēto statusam vajadzētu būt tikai tiem,kuri pēc represijam neiestājās komjaunātnē,kompartijā,neņēma dalību okupantu pašpārvaldē,nestrādāja okupantu represīvajās iestādēs utt.Cik tādu patiesi represēto paliktu pēc šādas atlases?Tas ka bijušie kompartijas biedri ir atzīti par represētiem ir noziegums pret tautu.

 7. RESNAIS TAČU IR uŠAKOVA DRAUGS UN OKUPANTMĪLIS, TĀDĒĻ REPRESĒTIE NEVAR RĪGĀ BRAUKT BEZ MAKSAS DIEMŽĒL MUMS VALMIERĀ ARĪ IR JĀPERK. PRIEKS, KA IVARS KAĻĶIS IR PANĀCIS, KA TAS KO RESNAIS IT KĀ ESOT PANĀCIS PIEPILSĒTAI AR MARTU, OGRĒ JAU IR. REPRESĒTIE UZ OGRI BRAUC BEZ MAKSAS, ARĪ PILSĒTĀ IR ATVIEGLOJUMI. dIEMŽĒL RESNAIS NAV TĀDS UN TĀDĒĻ MĒS CIEŠAM. nAV MUMS ĪSTA VADOŅA, KAS RŪPĒTOS. ARĪ SAEIMĀ TAČU VIŅŠ BIJA TĀDS PATS !!!

 8. Ta ka ari starp saskaniesiem Atbildēt

  pastav tads uzskats, ka represetie pelnijusi savas represijas un ka ari uzticiga Rubika gadijuma, musu DP nesaredzeja neko nepareizu sada uzskata, varesim sagaidit, ka ar laiku, represetiem nekadas specialas privilegijas vairs nepienaksies

  • Ušakovs,esot solījis, ka be z maksas brauks visi NEPILSOŅI, jo Latvijas valsts darot pāri šiem nelaimīgajiem ,kuriem neesot DZIMTENES !!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+