×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
23. augusts, 2017
Drukāt

Vai zemniekam jākļūst par izmeklētāju? (4)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Diemžēl tieši vasaras sezonā, kad viskarstākais darba laiks, uzdarbojas traktortehnikas zagļi. Žurnāls “Agro Tops”  aptaujājis zemniekus, vai bijusi darīšana ar zagļiem un vai nozagto izdevies atdabūt.

 

Juris Smirnovs, Jēkabpils novada Zalves pagasta z/s “Pumpuri” īpašnieks: “Man pagājušajā gadā naktī no 30. uz 31. augustu aptīrīja “John Deere” traktoru – izzaga trīs datorus 18 000 eiro vērtībā. Traktors atradās pie mājas apgaismotā laukumā, tuvu kaimiņu mājām. Ziņoju policijai – nekas atrasts netika, informāciju par notikušo nesaņēmu. Traktors bija apdrošināts, un, kaut arī zādzības faktu konstatēja, ar apdrošināšanas kompāniju bija “karš” trīs mēnešu garumā, kamēr atmaksāja 11 000 eiro no zaudējuma summas. Viņu izturēšanās ir stipri dīvaina – it kā man būtu jāpierāda, vai pats neesmu nozadzis tos datorus. No zagļiem leišmalē patiesi nav glābiņa. Kamēr bija slēgtas robežas, nekas tik traks nenotika.”

 

Valentīna Čāmāne, Aknīstes novada Asares pagasta z/s “Siliņi” saimniece: “Mums nekas nav nozagts, bet vairākiem kaimiņiem gan. Mūsu tehnikas novietne – angārs – atrodas pagasta centrā, turpat ir veikals, apgrozās cilvēki, tomēr nekad nevari būt pilnībā drošs. Esam tehnikas glabātavā salikuši videokameras, tās ir dārgas, jo jābūt augstai izšķirtspējai, citādi uzstādīt kameru nav vērts. Daļa tehnikas atrodas slēgtā ēkā, bet visu tur nevaram izvietot. Daļu tehnikas esam apdrošinājuši – galvenokārt graudu kombainus, lieljaudas traktorus.”

 

Annija Pušņakova, Auces novada Bēnes pagasta SIA “TandUkri” valdes locekle: “Mums divas tehnikas vienības tika nozagtas, kā arī vairākas tehnikas vienības uzlauztas naktī no 24. uz 25. jūliju saimniecības teritorijā. Visi traktori aprīkoti ar GPS. Vienu traktoru pēc signāla atradām, otram GPS signāls bija noslāpēts. 25. jūlijā no rīta ziņojām policijai, tajā pašā dienā ieradās izmeklētājs, uzklausīja uzņēmuma darbinieku liecības un veica teritorijas apskati. Darbinieku novērojumi liecināja, ka jau iepriekšējās dienās pirms zādzības teritorijas tuvumā bija manītas vairākas aizdomīgas automašīnas.”

 

Raitis Boriss, Viļakas novada Šķilbēnu pagasta z/s “Ūdri” īpašnieks: Paldies Dievam, nekas tāds mūsu saimniecībā nav noticis. Tehniku neesmu apdrošinājis, tas prasa lielu naudu. Ja valsts piešķirtu subsīdijas šādam pasākumam, tad cita lieta. Domāju, tad visi zemnieki drošinātu tehniku. Man tehnika glabājas lielajos angāros. Bet pirms septiņiem gadiem apzaga graudu kalti – nozaga septiņus elektromotorus. Kad ziņoju policijai, teicu – vajag pameklēt metāllūžņu izgāztuvēs. Man atbildēja – neesot vērts. Meklēju pats un metāllūžņos atradu – četrus vēl veselus, trīs jau bija sagriezti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

    Tad nu paziņojam policijai un uz jūsu atbildību ar detektīviem ķersim zagļus mun tad sodīsim pa savam== noskaldīsim un teiksim , ka poliči lika!

  2. Policijas bezdarbiba LV ir normala paradiba , ari apdrosinataji ir tikai viens nosaukums .

  3. Pie vāja poliču ministra tas ir iespējams. Es ieteiktu painteresēties, kurš un kāpēc Zemessardzei atņēma kārtības uzturēšanas tiesības novados – vai tā nav Latvijas varas rīcība pēc Kremļa ieteikuma – vāja vara ir tai izdevīga…

    • Poliču priekšnieks ir cien, Kozlovska kungs no Vienotības. Tas pierāda , ka Vienotība pilda Latvijas demontāžas plānu, kurš nāk no ārzemēm

Draugiem Facebook Twitter Google+