×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. maijs, 2015
Drukāt

Vaidere: atbalstu lēmumu slēgt EP mītni Briselē (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

Divas Eiropas Parlamenta (EP) mītnes, Strasbūrā un Briselē, ir neracionāls lēmums, uzskata EP deputāte Inese Vaidere (V).

Kā ziņots, 26.aprīlī Francijas prezidents Fransuā Olands solīja, ka nekad nepieļaus, ka Strasbūrai tiek atņemts Eiropas galvaspilsētas statuss – par spīti tam, ka Eiropas Savienības (ES) politiķu ikmēneša pārbraucieni no Briseles uz Strasbūru nodokļu maksātājiem izmaksā pamatīgas summas.

Komentējot šo paziņojumu, Vaidere aģentūrai LETA norādīja, ka atbalstītu lēmumu slēgt EP mītni Briselē.

“Tiešām, divas mītnes vietas, tas ir neracionāli. Tas ir ārkārtīgi dārgi, turklāt Brisele jau tā ir pārslogota ar dažādām institūcijām. Turklāt Brisele ir arī ļoti slikti pārvaldīta,” pauda deputāte. “Pilsēta ir netīra, tajā ir ļoti daudz atkritumu, tāpat ir ļoti augsts noziedzības līmenis,” piebilda Vaidere, minot gadījumu, kad kādam deputātam, kurš pārvietojies ar auto, pie luksofora izsists stikls un nozagta soma.

“Šie iemesli apliecina, ka Brisele tiešām ir pārāk pārslogota. Strasbūra būtu īstā EP mītnes vieta, vērā ņemot arī vēsturisko faktoru,” viņa skaidroja.

Vaicāta par EP sadarbības iespējām ar pārējām institūcijām, kuras ir bāzētas tieši Briselē, deputāte norādīja, ka būtu daudz izdevīgāk, ja institūciju pārstāvji, tostarp no Eiropas Komisijas, nepieciešamības gadījumā dotos tieši uz Strasbūru, nevis otrādāk. Vaidere, līdzīgi kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja EP deputāts Krišjānis Kariņš (V), uzsvēra, ka pārmaiņas gan, visticamāk, nenotiks tuvākajā laikā.

“Tomēr, man ir pārliecība, ka to jau sen bija nepieciešams izdarīt. Šī braukāšana ir jāpārtrauc,” uzskata deputāte.

Tikmēr, runājot par iespēju EP pārcelties uz Briseli, Vaidere pauda, ka šādam lēmumam noteikti nepiekritīs Francijas un Vācijas valdība. “Lielāka piesaiste ir arī tiem deputātiem, kuriem jau ir īpašumi Strasbūrā,” viņa norādīja.

Jau ziņots, ka “ceļojošais cirks”, kā tas dažkārt tiek dēvēts, saskaņā ar Eiropas Revīzijas palātas pagājušā gada aprēķiniem nodokļu maksātājiem izmaksā aptuveni 114 miljonus eiro gadā. 3000 līdz 4000 cilvēku, arī 800 EP deputāti, viņu administratīvie darbinieki un tulki katru mēnesi dodas uz Strasbūru, lai tur pavadītu vienu nedēļu. Viņi izmanto Strasbūras birojus tikai 317 dienas gadā, tomēr Strasbūras parlamenta ēkai, lai tā varētu funkcionēt, ir vajadzīgi 100 pilna laika darbinieki.

Amatpersonu pārvadāšanai tiek nolīgti divi ekspresvilcieni, bet kurjerdienests pārved vairākus tūkstošus kastu ar dokumentiem. Kaut arī daudziem EP deputātiem nepatīk šie pārbraucieni, turklāt viņi bažījas, ka izšķērdība vairo vēlētāju neuzticību, pārmaiņas ir maz ticamas. Tam, lai Brisele kļūtu par vienīgo parlamenta mājvietu, būtu nepieciešams visu 28 dalībvalstu vienbalsīgs atbalsts, un šādu ieceri pavisam noteikti bloķētu Francija, kas negrib atteikties no EP sesiju rīkošanas goda un finansiālajiem ieguvumiem.

Tiesa gan, jau 2013.gadā parādījās zīmes, ka pieaug atbalsts tam, lai parlaments pastāvīgi atrastos Briselē. EP deputāti ar 483 balsīm “par” un 141 “pret” togad atbalstīja izmaiņas ES līgumā, kas ļautu pašam parlamentam, nevis dalībvalstīm, izlemt, kur tas notur savas sēdes.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. VAIDERE MALACIS SEN TĀ VAJADZĒJA.Tā Brisele citiem norāda par taupību.Kur šeit tā izpaužas/

  2. kas lai to neteiktu, bet Atbildēt

    ja saka ko normālu, tad tas ir normāli – tikai JĒGA TA KĀDA ?

  3. Strasbūras 5,5% PVN pārtikai,medikamentiem un grāmatām-Latvijā!

  4. piekritu – vai nu vienā vai otra, bet ne abās. 114 miljoni ir daudz naudas kuras varētu izteret daudz liederīgak.

  5. Tas tiešām ir “ceļojošais cirks”.

Draugiem Facebook Twitter Google+