×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Vaidere būtu gatava kandidēt uz Valsts prezidenta amatu (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Inese Vaidere

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V) būtu gatava kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, lai gan apzinās, ka politiski cilvēki netiks meklēti.

Vaidere atklāja, ka pēdējā laikā viņai daudzi ir teikuši, ka viņai vajadzētu kandidēt uz šo augsto amatu. Viņa gan neatklāja konkrēti, kuri cilvēki viņai to teikuši, tomēr esot patīkami, ja kāds saka, ka vēlētos redzēt viņu Valsts prezidenta amatā.

Kā savas priekšrocības viņa minēja ekonomistes izglītību, zināšanas par reģionālo politiku, personīgo pazīšanos ar augstām ārvalstu amatpersonām un valodu zināšanas. Viņa pauda pārliecību, ka nākamajam Valsts prezidentam ir jābūt stipram iekšpolitikas jautājumos par spīti tam, ka tiek runāts, ka nepieciešamas zināšanas ārpolitikā.

Viņa gan atzina, ka, visticamāk, prezidenta kandidāts netiks izraudzīts no politiskajām aprindām, bet gan tiks meklēts ārpus partijām. Lai gan Latvijā ir pietiekami daudz cilvēku, kas varētu uzņemties šo amatu, arī viņa to varētu, atzina politiķe.

Savas izredzes, ja tiks nosaukta kā kandidāte, viņa nekomentēja – kad tas notiks, tad arī varēs spriest par izredzēm.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš, kuram atbalstu iepriekš bija paudusi viena no koalīcijas partijām, Zaļo un zemnieku savienība, nolēmis nekandidēt uz otru Valsts prezidenta amata termiņu. Koalīcija kopīgo kandidātu Valsts prezidenta amatam, visticamāk, varētu nosaukt 11.maijā.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderi jau iepriekš pauduši, ka prezidenta amatā vēlētos redzēt Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, toties opozīcijā esošā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) prezidenta amatā vēlētos redzēt vienu no politiskā spēka līderiem Mārtiņu Bondaru.

Jau ziņots, ka politikas kuluāros izskan dažādi iespējamo kandidātu vārdi – gan tādi, kas parasti tiek minēti kontekstā ar dažādiem augstiem amatiem, gan arī tādi, kuru vārdi neizskan bieži. Neoficiāli politiķi atklāj, ka par šo jautājumu runāts ar garīdznieku Juri Rubeni, kurš gan neplānojot kandidēt uz šo amatu, tāpat starp iespējamiem kandidātiem pieminēts Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, kuram šopavasar beidzas rektora pilnvaras, Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš un arī citi uzvārdi. Politiķi par šo jautājumu runājuši ar eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, tomēr viņa kandidēt neplānojot.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Upss, tikai ne šito!!! Domāju, ka pašlaik labākas kandidatūras par Kalnieti nav!!!

  2. Tādēļ jau nepieļauj tautas vēlētu prezidentu, lai latviski noskaņoti kandidāti netiktu ievēlēti. Pat atklāts balsojums ir bīstams padlatvijas ideologu mantiniekiem.

  3. Nu traks var palikt, kā visiem gribas un visi , arī briseliete Vaidere, ir gatavi, nogatavojušies un visi mūs uzrunā, es i gatavs!

  4. Smieklīgi – gadiem sēž Briselē, pēkšņi atcerējusies Lat
    Sandra vismaz visus gadus ir cīnījusies par zemnieku tiesībām, bet ko tad šī .. ir darījusi?

  5. katra ķērsta grib būt par prezidentu, zirgam jāsmejas. Būtu gan smieklīgi, ja vien nebūtu tik traģiski.

  6. Nav ko smīdināt tautu.

  7. Vai nav padaudz to sieviešu dzimtas radījumu Latvijā pie varas ! Un ja vēl ar komunista piegaršu?

Draugiem Facebook Twitter Google+