×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. maijs, 2015
Drukāt

Vaidere: Krievijas politiķiem ir jāaizliedz iebraukt Eiropā, kur viņiem ļoti patīk iepirkties (14)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Krievijas Eiropas Savienības (ES) politiķu melnā saraksta parādīšanās ir visai smieklīga, jo nav skaidrs, ko gan šīs personas Krievijā varētu darīt, jo neesot jau par ko ar Krievijas politiķiem runāt, turklāt neviens no sarakstā iekļautajiem arī neposās turp doties, ziņu aģentūrai LETA norādīja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V).

Viņa skaidroja, ka vienīgie, ar kuriem varētu runāt, ir Krievijas demokrāti, taču tie varot ierasties Eiropā. Tāpat politiķe norādīja, ka ir ļoti interesanti, ka sarakstā ir iekļauti politiķi no Baltijas valstīm, Polijas, arī Zviedrijas, taču ne no Vācijas, kuras pārstāvji ne vienu reizi vien ir asi izteikušies attiecībā pret Krievijas realizēto politiku. Tas arī parādot Krievijas politisko liekulību un vēlmi šķelt Eiropas politiķus.

Šajā situācijā Vaiderei visvairāk esot žēl Krievijas tautas, kura ciešot no sankcijām, un tagad arī šprotes no Latvijas tiem būšot liegtas, kā to lēmusi Krievijas puse. Tā esot tāda “izmisuma spēle”.

Vaidere ir pārliecināta, ka kopš agresijas Krimā Krievijas politiķiem, kas atbalsta agresiju, ir jāaizliedz iebraukt Eiropā, kur viņiem ļoti patīk iepirkties un skolot bērnus.

Par savas kandidatūras iekļaušanu sarakstā politiķe nebrīnoties, jo viņa jau vairākus gadus iestājusies pret Kremļa politiku, un līdz ar to viņas politiskā līnija nav bijusi Kremlim tīkama. Viņa atbalstījusi gan dokumentālās filmas “Padomju stāsti” veidošanu, gan konferences, piemēram, par to, ka latviešu valodai jāpaliek vienīgai valsts valodai Latvijā.

Kā liecina Somijas raidorganizācijas YLE rīcībā nonākušais dokuments ar Krievijā nevēlamo 89 politiķu vārdiem, tajā iekļauti Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kā arī četri Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā – Sandra Kalniete (V), Vaidere (V), Artis Pabriks (V) un Roberts Zīle (NA).

Sarakstu ar Krievijā nevēlamo personu vārdiem trešdien Krievijas Ārlietu ministrija iesniedza ES delegācijai.

ES ārlietu dienesta pārstāve aģentūrai AFP norādīja, ka Krievija pēdējo mēnešu laikā liegusi ieceļošanu vairākiem Eiropas politiķiem, taču līdz šim bija atteikusies atklāt visu to personu vārdus, kas iekļautas “melnajā sarakstā”.

Jau rakstīts, ka Maskava, reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām, iesniegusi to ES politiķu sarakstu, kam liegts ieceļot Krievijā, piektdien paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rute, piebilstot, ka sarakstā atrodami divu Nīderlandes parlamenta deputātu un viena nīderlandiešu Eiropas Parlamenta (EP) deputāta vārdi.

Savukārt saskaņā ar Beļģijas ārlietu ministra Didjē Reindersa vēstuli sarakstā iekļauti 89 politiķu vārdi.

Kā aģentūrai AFP apstiprināja Beļģijas Ārlietu ministrija, Maskava lūgusi, lai šo sarakstu nedara publiski zināmu.

Tikmēr EP liberāļu frakcijas vadītāja Gija Ferhofstada pārstāvis AFP pavēstīja, ka Krievijas “melnajā sarakstā” esot arī bijušā Beļģijas premjera vārds. Viņš piebilda, ka Ferhofstadam ieceļošana Krievijā liegta pēc tam, kad viņš aicinājis sākt starptautisku izmeklēšanu, lai noskaidrotu krievu opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības apstākļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. … Saja situacija par kandidatu LR VP amatam VALSTS DROSIBAS LABAD butu janak no sis ‘aizliegto politiku’ listes !!!!

 2. Šajā situācijā Vaiderei visvairāk esot žēl Krievijas tautas, kura ciešot no sankcijām, un tagad arī šprotes no Latvijas tiem būšot liegtas, kā to lēmusi Krievijas puse. Tā esot tāda “izmisuma spēle”.
  ——————————
  A vot par “šprotēm” nepiekrītu!
  Tām ir tik SLIKTA kvalitāte, ka gribas to bundžu triek ražotājiem feisā …
  Nopirkām Pūres pagastā esošā šprotinieka ražoto bundžu- pa vidu uzklātas normālas zives, bet pa vidu putra …Laikam saldētās zives mēģināts pārvērsts par šprotēm …

 3. Un vēl viņiem vajag aizliegt lietot internetu, iepirkties Abū Dabī un skatīties uz Vaideri

 4. Politiku ar privāto biznesu nevadzētu jaukt.Eiropai Krievijas privātā biznesa nauda nes tikai +.Iestāšanas par aizliegumu krievu politiķiem pirkt preces manā privatbodītē ,ņemot vērā autores pagatnes darbību, uzskatu ka nedrīkst izslēgt ietekmes aģentu rosību,kuru darbība ir tendeta uz negatīvu.Un Krievijas ietekmes aģentu potences Latvijas pilsoņu vidū ir neizsmeļamas un var izpausties visnegaiditakos veidos.Čekas maisu neatvēršana ir viens šādu ietekmes aģentu darbības sekam,kurā izgaismojas bijušo komunistu un komsorgu īstā seja.

 5. Ļoti smieklīgi!…Pirmie, kuri sāktu protestēt pret šādu “gudru” ieteikumu, būtu Vaideres piesauktie Eiropas tirgotāji, kuri, ja kāds vēl nezin, ir gatavi praktiski uz visu, lai tikai nezaudētu naudīgo krievu pircēju.

 6. jā jā ,aizliegt krievu politiķiem un visiem krieviem iet uz tualeti.Te daži komentētāji vispār nedraudzējas ar galvu.Kas jūs tādi esat ka varat kādam kaut ko aizliegt?UnVaidere..ko viņa ir reāli izdarījusi Latvijas labā gadiem sēžot Briselē un saņemot n-tos tūkstošus par tukšu muldēšanu.Vienīgais nopelns ir riešana uz krieviem,bet acīmredzõt tā arī ir pietiekoši.

 7. Labāk padomātu par darba vietām ,kur cilvēkiem strādāt ,atkal metalurgā nav vajadzīgs strādnieku darbs un arī pirkt nav par ko!Tā tikai visas domas novirza uz krieviju.

 8. kremļa troļļiem pat svētdien nav miera…

 9. Man nāk smējiens par Ineses še uzmesto lūpu; taču tas pāriet, lasot ruDelfus vai Vesķi. LV ir pamatīgs bars ļautiņu, kas dienu un nakti lūdzas par Pleskavas divīzijas atnākšanu. Un Inese ir gana daudz darījusi, lai šis bars vairotos …

  • Jā to gaida un tad daudzi dzīvokļi un privātnami iegūs jaunus iemītniekus- atbrīvotājus, tad varē pienākt pie auto īpašnieka un teikt – tas auto ir atbrīvotājiem…Pat darba amatos lielvietas būs atbrīvotājiem… Kas paliks- brīvdabas muzeja zeme kā jauns privātmuižu rajons – nost ar tām koka būdelēm…

 10. Ja esam iedomājušies ka mums ir aizsegs kā NATO un ES savienība dēļ, kuras atļaujamies lekties, .., kā mazai tautai tas nav prātīgi un netālredzīgi. tas ir kā saskatījušies Holivudas bojeviku filmas. Lekties tad kad piemēram Krievija vai cita valsts iebruktu..tad vajag sisties uz nebēdu

 11. pēc sevis mēra? Atbildēt

  nespēju iedomāties ka kāds kremļa politiķis tagad pats pa veikaliem staigātu. tam viņiem ir citi ļaudis, nav viņi tik nabagi kā musu politiķi:)

 12. AIZLIEGT KRIEVIEM IEGĀDĀTIES NEKUSTAMOS ĪPAŠUMUS UN ATCELT VISAS UZTURĒŠANĀS ATĻAUJAS.

Draugiem Facebook Twitter Google+