×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. oktobris, 2017
Drukāt

Vaidere: Labākais, kas ar “Vienotību” varēja notikt, ir “piecinieka” aiziešana (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

Labākais, kas ar partiju “Vienotība” varēja notikt, ir tā dēvētā “piecinieka” aiziešana, intervijā aģentūrai LETA norādīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).

Viņa pauda pārliecību, ka Lolita Čigāne un Ilze Viņķele strādāja pret “Vienotību” un grāva to no iekšpuses, tādēļ šīs deputātes par partijas diskreditāciju būtu vajadzējis izslēgt jau daudz agrāk, proti, laikā, kad viņas slēgušas slepenas vienošanās ar citu partiju – Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Pēc deputātes domām, nepieņemama situācija patlaban ir partijas frakcijā, kurā atrodas daļa aizgājušo deputātu.

“Ja cilvēki ir vairāk nekā pusgadu intensīvi strādājuši pie citas partijas veidošanas, graujot “Vienotību” no iekšienes, tad kāds pamats viņiem ir atrasties “Vienotības” frakcijā? Ja viņu motivācija ir atbalstīt valdību, kāpēc to nevar darīt ārpus frakcijas? Lai viņi to dara – nodibina savu neatkarīgo deputātu grupu, atbalsta valdību un strādā kopā,” uzskata Vaidere.

Eiroparlamentāriete pašreizējo “Vienotības” frakciju raksturo kā grūtu un viņa nevēlētos būt šīs frakcijas vadītāja. Viņa atgādināja, ka uzreiz pēc “piecinieka” paziņošanas par aiziešanu uzrakstījusi partijas biedriem vēstuli, ka šo cilvēku atrašanās frakcijā ir pilnīgi nepieņemama un tāds viedoklis deputātei ir vēl joprojām.

“Pirmkārt, viņiem pašiem vajadzētu aiziet, ja viņi grib būt godīgi un neturēties tikai un vienīgi pie amatiem, kā to šobrīd dara Čigāne un kā to līdz savai aizbraukšanai darīja Viņķele. Ja viņi paši nevēlējās aiziet, tad frakcijai vajadzēja būt vienisprātis un no šiem cilvēkiem atbrīvoties, izslēdzot viņus,” ir pārliecināta Vaidere.

Viņa neizprot, kādēļ partija no abām deputātēm nav atbrīvojusies daudz ātrāk, jo tas noteikti padarītu daudz skaidrāku arī partijas nostāju, un, iespējams, varētu izvairīties no citu partijas biedru aiziešanas. Vaidere arī neizprot aizgājušo deputātu motivāciju.

“Būtu bijis labi jau toreiz atbrīvoties no cilvēkiem, kas, kā tagad ir pierādījies, strādājuši pret savu partiju. Šie cilvēki ir partiju atstājuši, varbūt citādā veidā, kā tam vajadzēja notikt, tomēr tagad ir iespēja partijai ievilkt elpu, nestrīdēties, bet koncentrēties uz kopīgiem mērķiem un veikt nepieciešamos darbus un reformas,” sacīja deputāte.

Pēc Vaideres domām, jaunā partijas valde ir vērtējama ļoti pozitīvi un tā izskatās spēcīga. Ja partijas vadītājs Arvils Ašeradens atradīs laiku un daudz strādās ar cilvēkiem nodaļās un izpildīs uzdevumus ministru līmenī, ko cilvēki sagaida, kā arī pratīs sabiedrībai par šiem uzdevumiem pastāstīt, tad ir labas cerības arī nākamajās Saeimas vēlēšanās startēt veiksmīgi un saglabāt “Vienotību”, ir pārliecināta Vaidere.

“Domāju, ka tik gara rezervistu soliņa ar cilvēkiem, kuri var vadīt ministrijas un komisijas, nevienā citā partijā nav. Ja kāda cita partija nonāktu pēkšņi valdībā, tad jāskatās, ko likt ministru amatos. Tas būtu dīvaini, ja tik daudz talantīgu cilvēku, kas Latvijai ir tik vajadzīgi, tiktu aizvietoti ar populistiem,” sacīja eiroparlamentāriete.

EP deputāte vērsa uzmanību, ka partijai ir praktiski neierobežoti resursi un tā var noformēt trīs valdības, ja nepieciešams. “Nevar aizlaist šādu partiju zudumā tikai tāpēc, ka ilgu laiku bijuši iekšējie kašķi,” piebilda Vaidere, norādot, ka nesaskaņas partijas iekšienē šobrīd ir atrisinājušās. Viņa pauda nožēlu arī par Edvarda Smiltēna aiziešanu, norādot, ka viņam svarīga bijusi Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas ietekmes mazināšanās partijā.

“Āboltiņa ir paziņojusi, ka atstās politiku. Man gan šķiet, ka viņa ir cietusi ļoti daudz nepelnīti, bet tie, kam nepatīk viņas klātbūtne “Vienotībā”, arī varētu nomierināties. Viņa taču nevadīs partiju, partiju vadīs Ašeradens, kurš ir pilnīgi spējīgs to darīt, un esmu pārliecināta, ka viņš to arī darīs. Es domāju, ka šīs pārmaiņas, kas ir notikušas, ir ļoti pozitīvas” teica eiroparlamentāriete.

Pēc viņas domām, negatīvais sabiedrības vērtējums par Āboltiņu ir bijušo partijas biedreņu Čigānes un Viņķeles inspirēts no iekšienes, nesot visādas nesaskaņas uz āru un nekritiski informējot presi, tādējādi veidojot negatīvo fonu. “Šobrīd šīs divas dāmas ir prom, un partijā noteikti uzlabosies iekšējais klimats,” piebilda Vaidere.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kas ir tā ēzeļu banda Latvijā, kuŗa visu laiku raud par “parasto cilvēku”? Tie ir maskaļu bandīti, kuŗi taisa troksni trokšņa dēļ. Beidziet reiz gaudot, strādājiet, rīkojaties un aiztasiet maujamās rīkles. Ezeļi.

 2. VĒLOS TEIKT TIKAI VIENU,JUMS NEVIENAM NERŪP PARASTO CILVĒKU LIKTENIS,I VAIDERE I ČIGĀNENES UN CITAS ŠUŠARAS TIK SAVĀ LABĀ TUR ATSĒŽ,JA VAJAG KĀDU LIKUMU MAINĪT,TAD TIKAI SEV PAR LABU..VIENOTĪBAI VNK JĀMIRST!!!!!

 3. Tā ir kā raksta!

 4. Ļoti skopa kundze, alga laba ap 4000 eur, bet tirdziņos diņğējas un salīdzina visas cenas

 5. Un kas Vaiderei liek domāt, ka pašas vienotības aiziešana nav labākais, kas ar to var notikt?

 6. buržuāziskais nacionālists Atbildēt

  Patriotiskiem vienotībniekiem, kuriem Latvija ir pirmā vietā nevis pašu kabata,vajadzētu iestāties Nacionālā apvienībā.

 7. Kur patiesa Vienotības graušanas analīze – jā tas mozaīkas piecnieks partiju grāva un partiju prestīžu vel labāk grāva arī pati Āboltiņa. Ielikšana ministrijā un tad par vēstnieci Itālijā partijas prestīžu graus tikpat spēcīgi un ja ne spēcīgāk — PARTIJAS SPICES KORUPTĪVAIS DARĪJUMS…
  Vajadzēja prasties un laicīgi atbrīvoties no šīm pesronām, bet nekā… Par Āboltiņu – kad hokeja stadionā izsvilpa toreizējo Āboltiņu un arī kā Saeimas spīkeri – aizmirsies…?

 8. ko nu vairs par mirušu partiju runāt:) ari vaidere budama partijas biedre acimredzot ir aizmirsusi ka vienotibu veidoja pamatā 3 partijas, kurai katrai bija savi mērķi, kodols līderi…. atiecigi kaut pamatvirziba bija vienota, tad pretrunas un konflikti jau no paša sākuma bija ieprogrammēti, ko starp citu politologi teica jau tad. tā ka partijas izjukšana bija tikai laika jautājums. brīnms vispār ka tik ilgi novilka. un ari tas tikai tāpec ka bija pie siles. ja butu palikusi opozicijā tad butu uzreiz jau izjukusi, bet liela nauda vieno:)

 9. Labākais, ka ar Vienotību varētu notikt, būtu lemingu sindroms, kad visi tās biedri mestos Ziemeļu Ledus okeānā, lai peldētu uz Ameriku. Vaidere, it kā, normāla tante bija, kamēr PS neaizgāja Pabrika un Štokenberga pavadā, bet, kad vadību pārņēma ZRP nelieši, tur vispār vairs nekas nav glābjams.

 10. Solvitiņa savu laiku nokalpojusi kā mācējusi, bet Ašerādenam visu cieņu kā ek.ministram un partijai kopumā saņemties un mēģināt apvienot līdzīgi domājošas partijas līdz vēlēšanām lai nebūtu Rīgas domes sējas.

 11. Tagad jau atkal var gudri runāt, Atbildēt

  tuvojas vēlēšanas,bet, kāpēc Vienotība atkal sola visus labumus tautai,kas liedza strādāt līdz šim.Kāpēc Āboltiņas kults eksistē joprojām ? Viņas “aukstības” pārvietošana uz ĀM būs pēdējais kapu zvans Vienotībai.

 12. Var jau mulkji dzit ,bet nu tas ir daudz!

 13. Tā arī ir. Viņķeles uzdevums ir graut ikvienu daudzmaz ietekmīgu latviešu partiju. Čigānei interesē jebkuri amati jebkurā partijā. Tikai šis tandēms varēja skriet pie Lemberga vienoties par jebko pret savu partiju.

  • Protams,ka Ilzēns un Lolitēns nav nekādas Dieva dāvanas, bet Solvitēns takš ar nav nekāda Māte Terēze…dēļ pārējo glēvulības damelējās pa to partij uz vella paraušan!

 14. Tā arī ir. Viņķeles uzdevums ir graut ikvienu daudzmaz ietekmīgu latviešu partiju. Čigānei interesē jebkuri amati jebkurā partijā. Tikai šis tandēms varēja skriet pie Lemberga vienoties par jebko pret savu partiju.

 15. Labs pensionāres cienīgs atzinums

Draugiem Facebook Twitter Google+