×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Vaidere: Putinam nāksies aizmirst savas impēriskās ambīcijas

vaidere

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vairs nebūs tik viegli valdīt kā iepriekš un jārēķinās, ka Eiropas Savienība (ES) ilgi nenoskatīsies, kā tiek mīdītas cilvēktiesības Krievijā, “Rietumu Radio” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V, attēlā).

“Skrūvju pievilkšana nenotiks tik mierīgi kā viņa pirmajā valdīšanas termiņā, un, ņemot vērā patiesi drosmīgo krievu tautas pretošanos, es Putina vietā nebūtu tik droša par šo 12 gadu prezidentūras termiņu,” sacīja EP deputāte.

Kā atzina Vaidere, viņa nav cerējusi, ka krievu tauta saņemsies tik ātri un valstī sāksies tik masveidīga pretestība valdošajai varai. “Putinam, iespējams, nāksies mainīt savu skatupunktu, un varbūt arī viņš sāks domāt, ka Krievija ir pelnījusi nonākt attīstīto valstu saimē, nevis mēģināt atjaunot savas impēriskās ambīcijas,” pieļauj Vaidere, vienlaikus atzīstot, ka nav pārliecināta, ka tas tā notiks.

Runājot par iespējamo ES reakciju uz cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā, deputāte sacīja: “Nedomāju, ka Eiropas Savienība ilgi noskatīsies, kā ar kājām tiek mīdītas cilvēktiesības Krievijā. Lai arvien biežāk nerastos jautājums, vai valsts ar šādu attieksmi pret cilvēktiesībām var būt Eiropas Savienības stratēģiskais partneris, Krievijai būs jāmainās.” Vienlaikus deputāte atgādina jau iepriekš sacīto, ka ES attieksmē pret Krieviju un Baltkrieviju, kur notiek līdzīgi cilvēktiesību pārkāpumi, ir vērojami dubultstandarti.

Vaidere ar nožēlu atzīst, ka “Latvijā šim autoritārajam vadītājam [Putinam] ir liels atbalsts”. “Diemžēl Latvijā PSRS okupācijas laikā ir ieradies daudz militārpersonu, kas savādāk redz notiekošo, – viņi ieradušies kā mūsu kungi, rīkotāji un joprojām ar pretenzijām uz savas valodas privilēģijām,” sacīja EP deputāte. Viņa pauda cerību, ka demokratizācijas procesi Krievijā šiem cilvēkiem, kas, iespējams, cerējuši uz mazās Krievijas izveidi Latvijā, liks savādāk paskatīties uz notiekošo.

“Krievi, kuri dzīvo Latvijā, patiesībā dzīvo paradīzē, jo kur gan vēl viņi var dzīvot demokrātiskā valstī Eiropas Savienībā un lietot savu valodu – tās ir lielas privilēģijas,” spriež Vaidere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+