Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
14. novembris, 2015
Drukāt

Vaidere: uzbrukumi Parīzē liks ES nopietni pārskatīt migrācijas un drošības jautājumus

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Teroristu veiktie uzbrukumi Parīzē liks Eiropas Savienībai (ES) nopietni pārskatīt migrācijas un drošības jautājumus, sarunā ar aģentūru LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).

Deputāte pauda cerību, ka ES un Latvijas drošības struktūras ir beidzot aptvērušas, ka sācies jaunās paaudzes karš, jo bojā iet nevainīgi cilvēki. “Gribētu cerēt, ka mums ir nopietns rīcības plāns, lai novērstu turpmāko cilvēku bojāeju,” pauda Vaidere.

Viņa arī pauda viedokli, ka notikušais ir bezatbildīgas rīcības sekas, jo līdzšinējā politika bijusi pārāk vieglprātīga. “Metodēm ir jābūt daudz savādākām. Mēs nevaram izstāvēt katram blakus, taču mums ir jādara viss iespējamais, lai pasargātu mūsu cilvēkus,” viņa sacīja, paužot cerību, ka atbildīgajām amatpersonām beidzot atvērsies acis un tās pārstās runāt par abstraktām lietām.

Kā aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons, pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas Francijas galvaspilsētā Parīzē atrodas 28 Latvijas valstspiederīgie un pašreizējā informācija liecina, ka neviens no viņiem nav cietis.

Jansons apliecināja, ka četri no Latvijas valstspiederīgajiem atradušies rajonos netālu no terora aktu vietām, taču neviens no viņiem nav cietis. Pašlaik Latvijas vēstniecība Francijā uztur regulārus kontaktu ar Francijas varas iestādēm, precizējot informāciju par cietušajiem un to skaitu.

Viņš arī norādīja, ka pašlaik izsludināts ārkārtas stāvoklis un rajonos, kuros veikti uzbrukumi, ir zināmi transporta kustības ierobežojumi. Tikmēr lidostas joprojām veic darbu, taču ieviesta robežkontrole ar ko jārēķinās ceļotājiem.

LETA jau vēstīja, ka ministrija naktī saņēmusi daudzus zvanus no iedzīvotājiem, kas uztraukušies par saviem tuviniekiem, tomēr ministrijai nav informācijas par bojāgājušajiem vai cietušajiem no Latvijas.

Ministrijā iepriekš jau skaidroja, ka nav arī saņemti visu bojāgājušo un cietušo vārdi. Tiklīdz būs zināma šī informācija, zvanītāji attiecīgi tiks informēti, norādīja ministrijā.

Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta–Deslandes Latvijas Radio norādīja, ka šobrīd nav absolūti nekādas informācijas, ka kāds no Latvijas pilsoņiem būtu iesaistīts. “Vēlu vakarā bija jautājumi par dažiem, bet šobrīd nav nekādas informācijas,” uzsvēra vēstniece.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (12)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+