×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Vaidere veido EP pozīciju attiecībās ar Krieviju


vaidere_leta2

Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas un Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāte Inese Vaidere šobrīd veido EP pozīciju par ES–Krievijas divpusējiem nolīgumiem “Par izvedmuitas ieviešanu vai palielināšanu izejvielām” un “Par tarifa likmes kvotu pārvaldību koksnes eksportam no Krievijas uz ES”.


 

Vienošanās tiek slēgtas pēc ES iniciatīvas, skarot Krievijas iestāšanās nolīgumā ar Pasaules tirdzniecības organizāciju (PTO) neiekļautos jautājumus.

I. Vaidere skaidro, ka, iestājoties PTO, Krievija apņemas pakāpeniski samazināt vai atcelt izvedmuitu PTO nolīgumā minētajām izejvielām, taču neattiecina šo noteikumu uz citām – lauksaimniecības produktiem, ķīmiskām vielām, dzelzs izstrādājumiem, energoproduktiem u.c. Vienošanās ar ES tādēļ aptver šīs izejvielas, no kurām vairāk nekā 10% pasaulē iegūst un eksportē tieši Krievija. I. Vaidere norāda, ka Eiropas Komisija nav bijusi pienākumu augstumos, diskutējot par tekstu. Tas nav pietiekami juridiski saistošs, jo Krievija tikai apņemas “darīt visu iespējamo” un “apspriesties”. Trūkumi analizēti diskusijās ar Komisijas pārstāvjiem. Bez spēcīga nolīguma ES nebūs pasargāta no protekcionisma izpausmēm, kādas vēl nesen izpaudās mājlopu ievešanas aizliegumā.

Būtisks sasniegums ir nolīgums par koksnes eksportu no Krievijas. Tas uzņēmējiem sniegs labākus tirdzniecības nosacījumus un apdrošināšanu pret jauniem tarifu likmju kāpumiem, kā arī vēl nebijušas tiesības ES pārvaldīt citas valsts eksporta kvotas.

ES–Krievijas nolīgumi ir zināms garants pret protekcionisma un tirdzniecības politizēšanas izpausmēm, kas raksturīgas Krievijai un var sāpīgi apdraudēt uzņēmējus Latvijā. Tieši tādēļ deputāte EP pozīcijā tiem paudīs atbalstu, iezīmējot nepieciešamos uzlabojumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+