×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Vaideres “Misija Latvijai”
 (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Autobiogrāfisko grāmatu “Misija Latvijai” svinīgi atverot, autore Inese Vaidere pati to dēvēja par savu pirmo “vingrinājumu beletristikā”. Bet rakstnieks Ēriks Hānbergs, kuram bija lūgts teikt ievadvārdus, grāmatu nosauca par latvisko stāju apliecinošu, ļoti enerģisku un sirsnīgu. Grāmatas atvēršana Rīgas Latviešu biedrībā norisinājās pagājušajā piektdienā.

I. Vaidere grāmatā stāsta interesantas epizodes no bērnības, toskait, kā rakstījusi tētim vēstules “uz Ameriku”, kaut patiesībā viņš atradās Sibīrijā; un kā ģimene sagaidīja tēvu atgriežamies no izsūtījuma; un kā vecāmamma pārdevusi govi, lai nopirktu mazmeitai klavieres.

Autore atskatās uz notikumiem bagātajiem eiroparlamentārietes gadiem, pieminot arī ilgo sadarbību ar “Latvijas Avīzi” un konkursu “Sieviete Latvijai”, kura laureātes arvien aicinājusi ciemos uz Briseli: “Vissenākais un iedvesmojošākais konkurss, kuru atbalstu jau gandrīz desmit gadus, ir “Latvijas Avīzes” organizētais vēstuļu konkurss “Sieviete Latvijai”. Tas ir viens no pašiem jaukākajiem Latvijas konkursiem. Ja vien Eiropas Parlaments spētu uzņemt, ar prieku aicinātu pie sevis ciemos ne tikai konkursa laureātes, bet itin visas pieteiktās sievietes – un pie reizes arī vēstuļu autorus.”

Grāmatu izdevis LU Akadēmiskais apgāds. Tā tapusi ar Eiropas Parlamenta ETP grupas finansiālu atbalstu, un 750 eksemplāri tiek dāvināti Latvijas bibliotēkām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Var redzēt, kā cilvēki sūri strādājuši mūsu Latvijas tautas labā, tik aizņemti bija, ka nebija manāmi visu šo laiku, i grāmatiņas malacīši sarakstījuši, Kariņam ar liekas ir sarakstīta, varētu būt Valdiņa “Veiksmes stāsta” turpinājums. Paldies. Mēs jūtamies ļoti laimīgi. Nu un tagad par labu padarītu darbu, atpūsties, atpūsties un velreiz atpūsties. Lai citi tak ar tagad pastrādā, mazliet, nav ko slinkot…..

Draugiem Facebook Twitter Google+