×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Vainagojums Vītola klaviermūzikai

Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja arhīvaFoto no Rakstniecības un mūzikas muzeja arhīva

Pirmdien, 30. septembrī, 18.00 mūsu Mūzikas akadēmijas pianisti ar kārtējo, ceturto koncertu vainagos ciklu “Visi Jāzepa Vītola klavierdarbi”. Programmai piesaistīti prominentākie klavieru katedras docētāji un pietaupīti pērļainākie skaņdarbi.

Piemēram, Toma Ostrovska rokās būs Vītola pats pirmais lielais klavierdarbs, ar ko lepojās viņa skolotājs Rimskis-Korsakovs un kas sagādāja jauneklim Vītolam mūža draudzību ar Aleksandru Glazunovu.

Cits klavieru lieldarbs programmā būs Vītola “Variācijas portrejas” – raksturgabalu virkne, kurā rektors 1920. gadā muzikāli atjautīgi portretē savas konservatorijas klavierspēles pasniedzējus un finālā arī it kā pats sevi. Šodienas klavierspēles profesori sēdīšoties pie klavierēm arī divatā, acīmredzot, lai četrrocīgi rādītu to, ko nespēj viens – lai arī būdams profesors… Savukārt it kā bērniem adresētās Vītola “Astoņas miniatūras” saistīs ar tādu pašu pievienoto vērtību kā daždien sarežģītu tehnisku vai mākslas darinājumu sīki izstrādāti modelīši – lielais un grandiozais ir paņemams un pašūpojams rokās, tas iegūst spēlītes burvīgumu.

Klaviermūzikas interesentiem ir vērts spicēt ausis. Jo nav aiz kalniem arī mūsu mūzikas dižgara 150. gadskārtas lielākais sarīkojums –
18. – 26. oktobrī Rīgā paredzētais Jāzepa Vītola 6. starptautiskais pianistu konkurss.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+