×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. septembris, 2017
Drukāt

Vainas sajūta saindē dzīvi. Kā un kāpēc no tās atbrīvoties (3)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ja jūties vainīgs par kaut ko izdarīji pagātnē, tu vienkārši iznīcini savu nākotni. Vainas sajūta, kā neviena cita emocija, spēj sabojāt tev dzīvi, atņemt prieku un iedvesmu. Bet neraugoties uz to, daudzi cilvēki turpina dzīvot ar vainas sajūtu, uzskatot, ka ir ļoti pareizi vainot sevi vai arī neuzdrīkstoties atbrīvoties no tā, kas daudzus gadus jau kļuvusi par daļu no viņiem. Aplūkosim desmit iemeslus, kāpēc vainas sajūtai tavā dzīvē nav vietas!

1. Vainas sajūta programmē neveiksmei
Nevar nenovērtēt mūsu pašu emocijas un nostādnes, kas ietekmē enerģijas atbrīvošanās procesu. Ja tu vaino sevi par pagātnes kļūdām, tu arī šodienas enerģiju novirzi šajā gultnē. Šajā gadījumā tava vainas sajūta automātiski programmē uz līdzīgu kļūdu pieļaušanu nākotnē. Ja tu negribi īstenot pagātnes scenāriju savā tagadnē un nākotnē, ir jāatsakās no vainas sajūtas, tas ir – jādāvina sev piedošana.

2. Vainas sajūta atņem prieku
Tavas kļūdas ir palikušas pagātnē, bet – ja tu jūti vainu par tām, tu emocionāli paliec tajās pašās situācijās. Mūsu smadzenes neatšķir laiku un nožēlu par pagātnes kļūdām, pārceļ tās tajā pašā stāvoklī, kā tad, kad tās tika pieļautas. Tāpēc arī pašlaik, izjūtot vainas sajūtu, tu atņem sev prieku. Atbrīvojoties no šīm jūtām, tu izjutīsi milzīgu atvieglojumu un pie tevis atgriezīsies dzīvesprieks.

3. Vainas sajūta veicina negatīvās domāšanas attīstību
Prasme pozitīvi domāt, noskaņojoties uz panākumiem un gaišu nākotni, priecāties par tagadni – tie visi ir laimīga un harmoniska cilvēka “simptomi”. Pozitīvā enerģija akumulē enerģiju jauniem panākumiem. Taču tavā prātā iestrēgusī vainas sajūta neļauj šim procesam īstenoties un pakāpeniski izraisa pieradumu negatīvi domāt.

4. Vainas sajūta iznīcina pārliecību
Cilvēks, kas cieš no vainas sajūtas, nav pārliecināts par sevi, savu nākotni, savām spējām un panākumiem. Viņš ir ieciklējies uz to, ko nav izdarījis pareizi, un tas liedz viņam pareizi novērtēt sevi. Nepievēršot uzmanību savām labajām īpašībām un koncentrējoties uz pagātnes kļūdām, mēs pakāpeniski iznīcinām pārliecību par sevi, pašnovērtējumu un zaudējam ticību labai nākotnei.

Vainas sajūta izraisa kompleksus
“Es to nevarēšu!”, “Tas man nav pa spēkam!”, “Man nekas neiznāks tāpat kā iepriekšējo reizi!”- ar šādām domām ir pārņemti to cilvēku prāti, kuri nekādi nevar piedot sevi par izdarīto vai otrādi – neizdarīto pagātnē. Zems pašnovērtējums un kompleksi – tā ir maksa par nevēlēšanos tikt vaļā no vainas sajūtas, un šīs lietas neveicina ne laimi, ne panākumus.

6. Vainas sajūta padara mūs vientuļus
Tas, ka mēs sevi nosodām sevi, mūs attālina no citiem cilvēkiem. Pakāpeniski iegrimstot nožēlā un apsūdzot sevi par savu agrāko rīcību, mēs izveidojam šķēršļus attiecībās, distancējoties pat no tuvākajiem cilvēkiem, kam ir pa spēkam palīdzēt mums izkļūt no šīs problēmas. Pat atrodoties sabiedrībā, mēs varam justies vientuļi, ja jūtam vainu par pagātni.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas cieš no vainas apziņas, tas cietumā slikti jutīsies!

  2. Grēksūdze Baznīcā pie priestera ir lielisks līdzeklis, kas bija zināms pat lasītnepratējiem, neizglītotiem ļaudīm sen senos laikos. NEKAS nav mainījies šajā jautājumā arī šodien. Tikai mūsdienu “izglītotais” un “pārgudrais”neopagāns, atmetis Dievu un Viņa dotos līdzekļus, maldās trīs priedēs un mēģina sevi aiz matiem izraut no purva. NEIZDOSIES!

  3. Izskatās, ka viena nespēj pieņemt kritiku, ka jādzēš komentārs! Atkārtoju:
    Kārtējā liberālistu demoralizācijas propoganda! Autore, vai pareizāk, viedokļa prostitūta, noteikti dvēselē ir suņa mēsls, ja var šādus demoralizējošus padomus publicēt! NEDARI NEPAREIZI UN TEV NEBŪS VAINAS APZIŅA! Saprati, dura! Vainas apziņa vai sirdsapziņa ir vienīgais reālais paškontroles mehānisms, bez sirdsapziņas, cilvēks nevar pieturēties ne pie vienām morāles normām, arī likumiem ne! Kā tu domā, kas ir kopīgs visām kriminālajām autoritātēm un lielākajai daļai cietumnieku? Viņiem visiem trūkst vai arī ir vāja sirdsdapziņa!
    Neliels atgādinājums tam mēslam zem parūkas, kas šo nopublicēja – atceries, ka reiz tev būs jāatbild par visu! (Mt 18:6)

Draugiem Facebook Twitter Google+