×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Vainīga pārslodze

Ļoti sāp papēži. Tāda sajūta, ka šajā pēdas daļā kaut kas duras. Visasāk to jūtu, kad pieceļos no rīta un sāku staigāt vai sāku iet pēc ilgas sēdēšanas mierā. Pirmie soļi reizēm ir vienkārši neizturami. Ko varu darīt, lai sāpes atvieglotu?

 

Sāpes papēža zonā liecina par pastāvīgu un ilgstošu pēdas daļas pārslodzi. Visbiežāk problēma tiek saistīta ar tā dēvētajiem papēža kaula piešiem, ko konstatē, veicot rentgena izmeklējumu, stāsta traumatologs un ortopēds Jānis Dobelnieks.

Īstais sūdzību iemesls gan meklējams nedaudz citā vietā. Pēdas apakšējā virsmā stiepjas plata audu saite (plantārā fascija), kas savieno papēža kaulu ar pirkstiem. Tieši šīs saites pastāvīgs iestiepums izraisa sāpes papēža rajonā.

Risinājumi var būt dažādi. Piemēram, pretiekaisuma terapijas kurss, ko veic ārsts. Noder arī kāju peldes iekaisuma un tūskas mazināšanai. Taču vissvarīgākais – visos apavos lietot speciālas ortopēdiskās zolītes – supinatorus. Turklāt svarīgi valkāt kurpes ar 4 līdz 5 centimetrus augstu papēdi. Tas mazinās slodzi uz papēža kaulu un šīs platās saites piestiprināšanās vietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+