×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Vainīgs ir stress

“Nedusmojies, iedzīvosies kuņģa čūlā!” Dzirdēta frāze? Vecmāmiņas ar to nebaidīja. Stress ir viens no galvenajiem gremošanas trakta traucējumu iemesliem. Gastroenterologs un endoskopists Hosams Abu Meri atgādina biežākās funkcionālo gremošanas traucējumu pazīmes: uzpūsta vēdera un smaguma sajūta, atraugas, vēdera izejas traucējumi, nenoteiktas sāpes.


Gandrīz pusē gadījumu, kad ir sūdzības par gremošanas sistēmu, to iemesls ir veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi. Biežākā kuņģa un zarnu trakta saslimšana, ko izraisa stress, ir kairinātās zarnas sindroms. Sievietēm tas ir divreiz biežāk nekā vīriešiem. Ļoti izplatīta ir arī gastroezofagiālā atviļņa jeb refluksa slimība.

Kairinātās zarnas sindroms ir palielināts to jutīgums, kam raksturīgas vēdera sāpes, izejas traucējumi, kas rodas bez gremošanas trakta bojājumiem. Šī veselības problēma nav bīstama, bet ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Mēdz paiet ilgs laiks, kamēr noskaidrojas, ka nekādu organisku bojājumu nav, un tad paiet vēl kāds strēķītis, līdz cilvēks saprot, ka ir vesels, un simptomi pazūd! Dažreiz palīdz vizīte pie neirologa vai psihoterapeita un nomierinošu līdzekļu lietošana.

Arī atviļņa slimība vieglā formā nav bīstama, tomēr simptomi ir nepatīkami: dedzināšana aiz krūšu kaula (grēmas), sāpes pakrūtē, atraugas (ar barību vai gaisu, kam var būt nepatīkama smaka), uzpūsts vēders, slikta dūša, dažkārt arī sāpes vēderā.

Lai izvairītos no nepatīkamajām sajūtām, uzturā jālieto mazāk taukainu un skābu ēdienu, aromatizētu un gāzētu dzērienu, jāēd bieži, bet nelielām porcijām un… pareizi jāsēž!

Dabīgais minerālūdens satur ļoti daudz vērtīgu mikroelementu, tādēļ to ieteicams lietot regulāri, izņemot kādas gremošanas sistēmas slimības saasinājuma brīžos. Organisms ar minerālūdeni uzņem daudz vērtīgu vielu, kas gan pastiprina imunitāti un izvada visu lieko, gan uzlabo gremošanas trakta darbību.

Neaizstājamas izmeklēšanas metodes mūsdienās ir gastroskopija un endoskopija, tādēļ H. Abu Meri iesaka ikvienam pēc 50 gadu vecuma veikt gremošanas trakta vai kāda noteikta orgāna pārbaudi pat tad, ja nav izteiktu sūdzību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+