×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. marts, 2017
Drukāt

Vaiņodes pašvaldība tirgo zārkus: vietvaras izceļas ar neordināru biznesu (7)

AFP/LETA. Ilustratīvs attēlsAFP/LETA. Ilustratīvs attēls

Daļa pašvaldību, kuras saskaņā ar nesen Valsts kontroles veiktu revīziju iedzīvotājiem sniedz ar pašvaldības funkcijām nesaistītus pakalpojumus, atzīst, ka tā bijusi kļūda. Tikmēr citas joprojām nesaskata problēmas. Par to svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu TOP 10”.

Piemēram, Rugāju novada domē atzīst, ka šautuves pakalpojumu sniegšana ir bijusi kļūda, turpretī Vaiņodes novada pašvaldība, kas privātpersonām tirgo zārkus, problēmas neredz.

Kopumā jomas, kur iesaistījušās pašvaldības, ir vidažādākās – ne tikai neregulāro pasažieru pārvadāšana, bet arī zāles pļaušana, galdniecība, malkas zāģēšana, viesnīcu pakalpojumi, ēdināšana, traktortehnikas iznomāšana un tamlīdzīgi.

Rugāju novada domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine (“Vienoti novadam”) tagad atzīst, ka šautuves pakalpojumu sniegšana bijusi kļūda, jo šautuves bizness radījis vairāk klapatu nekā labuma. Tagad tas iznomāts vietējai mednieku biedrībai.

“Vēsturiski pie mums notika divi lieli mednieku festivāli. Lai noritētu šīs šaušanas sacensības, pašvaldība kādreiz izveidoja šo pakalpojumu. Bet būtībā, jā, es piekrītu, ka tur izmaksas bija lielākas nekā ieņēmumi,” atzīst Kapteine.

Alsungā tikmēr pašvaldības vadība uzdevusi novada vidusskolai par lētu naudu nodrošināt ēdināšanu ne tikai skolēniem un skolotājiem, bet arī netālu esošās rūpnīcas darbiniekiem un citiem. Šādos apstākļos vietējie privātie ēdināšanas uzņēmumi konkurēt ar skolu nespēj – Alsungas “Spēlmaņu kroga” durvis ir slēgtas. Tas tagad strādā tikai vasaras sezonā, kad savukārt durvis slēdz vidusskolas ēdnīca.

“Septembrī sākās skolas ēdināšana, un mēs jau nevaram konkurēt. Lai nomaksātu visus elektrības rēķinus un nodokļus, un darba algas, vajag mazliet augstāku to cenu. Tas, ka viņiem tur skolā ir izdevīgāk ēst par pašizmaksu, tas ir loģiski – es arī ēstu par pašizmaksu, kāpēc ne? Vienkārši žēl, ka šajā rudenī nācās divām meitenēm pateikt, ka darbs ir jāmeklē citur, jo mēs nevaram turpināt,” stāstīja “Spēlmaņu kroga” īpašniece Mairita Slavinska.

Līdz ar to ziemas un rudens sezonā ne caurbraucējiem, ne Alsungas iedzīvotājiem nav vietas, kur paēst vai labi pavadīt laiku. Pie skolas pusdienām var tikt, tikai iepriekš piesakoties. Pašvaldības vadītājs Aivars Sokolovskis (“Par iedzīvotāju interesēm”) tagad, kad Valsts kontrole izteikusi kritiku, sola pildīt likumu un konsultēties ar kroga pārstāvjiem, vai ēdināšanas pakalpojumus skolas vietā varētu nodrošināt privātā iestāde.

“Jā, es tiešām nevērsos pie tā komersanta, es ticēju rūpnīcai, ticēju “Top” veikalam, Attīstības nodaļai, ka tiem cilvēkiem nav, kur paēst,” atzīst Sokolovskis.

Valsts kontrolē stāsta, ka pašvaldības izmaksas par ēdināšanu mēdz uzskaitīt ļoti pavirši. Tāpēc var gadīties, ka pašvaldības ēdināšanas vietās jebkurš var paēst zem pašizmaksas – tātad maltītes uzsauc konkrētā novada nodokļu maksātāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Rugājos pašvaldība subsidē vietējiem liekēžiem (pašvaldības iestāžu darbiniekiem, piem., skolotājiem, kur algas ir ap 600-1000 eiro) pusdienas, bet pārējiem iedzīvotājiem – piga! Ar nodokļu maksātāju naudu rīkojas kā ar savu. Ka tik priekšnieci atbalsta vēl četri, šķiet, roklaižas (pozīcijas deputāti), tad jau var pieņemt jebkādu lēmumu. Rijat vien uz tautas rēķina, gan jau jums un jūsu bērniem nāks atpakaļ.

 2. lai ražo un attīsta!
  BET, pašvaldības krēslos sēdošie saņem aldziņu šādu kādi ir bijuši ienākumi no PEĻŅAS šādā uzņēmumā!!!
  SUPER, ALGAS NOST!!!
  Neviens tad tur nesēdētu par centu, bet attīstītu personīgo īpašumu lauksaimniecības zemes, mežus, dīķus!
  Uzlabotos sīktirgotavas, pārtikas kvalitāte, atkristu bezdarnieku slogs valstij.
  Valsts kase pildītos!
  Pensijas būtu tikai virs 800 eur!!!
  Aizsardzības fiziskās potences uzlabotos, nodrošinājums attīstītos uz vietējo rūpniecības bāzes utt.
  Valsts radījusi PARAZĪTU pašvaldību, tiesu,prokuratūras, policijas PIRAMĪDAS un joprojām…

  • Valstij butu japriecajas ka pasvaldibas mekle iespeju uzlabot savu finansialo stavokli un atver darba vietas.

 3. Vainodei zarkus vajadzes daudz , jo tur nav ne darba , ne kas cits lai izdzivotu .

  • Tas ir vislielakas mulkibas ir gan darbs gan viss parejais.un ir loti labi ka uz vietas var nopirkt muza majas vajadzibas gadijuma.

   • Darbs ir tikai tiem kas ir rados vai prot ieziepēties mūsu kungam ķeizaram!

    • Liekas ka esi tas, kam patīk tikai .irst, bet darīt nav tava stiprā puse.
     Uzskatu ka lai taisa, vismaz cik zinu, kvalitāte ir ļoti laba, nevis tos ko var nopirkt citur, apglabā cilvēku un te visu priekšā zeme iegrūst, jo zārks neiztur zemes svaru… Vaiņodes dabīgā koka zārkiem nekad nekas tāds nav atgadījies un izskats zārkiem arī ir labs..

Draugiem Facebook Twitter Google+