×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Vaira pati nāk (32)

Foto - LETAFoto - LETA

Es Valsts prezidenta amatam liktu priekšā Vairas Vīķes-Freibergas kandidatūru. Neteikšu – tāpēc, ka neko labāku nedabūsim. Argumentēšu – tāpēc, ka dabūsim pašu labāko!

Cilvēki novērtējuši eksprezidentes nopelnus, sanesot ziedu kalnu, bet viņa atzinusi, ka kritiskā brīdī esot gatava atkal celt nastu, kādu vien Latvijas valsts uzlikšot. Kad gan vēl būs kritiskāks brīdis par šo un kad citreiz Vīķes- Freibergas kundze būs piemērotākā kandidatūra augstajam amatam, ja ne tagad. Viņa bijusi mūsu ārpolitisko panākumu pļaujmašīna un arī šodien ir uzskatāma Valsts prezidenta krēsla ieņēmēja atšķirībā no citiem grūti identificējamiem kandidātiem. Kad no valdības dod instrukcijas, kā rīkoties, ja sākas karš, kad pie mūsu robežām kaimiņi žvadzina ieročus un lielās ar militāro spēku, tad nevar taisīt ārpolitiku tviterī un spriest pie vīna glāzēm. Jāpaceļ latiņa, un nav šaubu, ka mūsu Vairas prezidentūra ir bijusi meistarklase.

Mēs atceramies, ka zaļais Emsis Vairas Vīķes-Freibergas atvadu runā Saeimā dāmai vīzdegunīgi nepiedāvāja pat atsēsties un izvadīja no amata mēmā klusumā. Ja būtu varējuši, daži politiskie puiši par sīku atriebību, ka tu biji populārāka un ļaužu iecienītāka par mums, izspārdītu Dainu kalnā sanestās puķes, taču to vis neuzdrošinājās.

Tagad situācija nav uzlabojusies – tanī ziņā, ka neredzam, ka politiķi ik dienu domātu par Latviju. Partijas plosa izsalkums pēc amatiem, skaudība, sīkas intereses un sevis meklējumi politikā, bet, piedodiet, valsts ir valsts.

Šis ir gadījums, kad Saeimas simts varētu vienoties par vienu amata pretendenti – mūsu Vairu – un lūgt uzņemties prezidentes pienākumus. Frakciju rotaļu kluču istabās, Zaķu un Pelēnu grupiņās lēmējvaras pārstāvji līdz ar viņu aizbildņiem, auklītēm un adoptētājiem varētu gan pāraugt bērnudārznieku un tīņu līmeni.

Ja partijas “neielūdz” Vairu, tad acīmredzami cīņā par valsts galvas amatu izraisīsies nepārredzamu konfliktu ķēde, kura šai brīdī ir pavisam nevēlama. Bet grūti gan teikt un ieklepoties, ka tik stabilu vērtību kā Staburags – eksprezidenti nederētu aplaimot ar amatvietu. Vai tad Ingūnas Sudrabas partijai kas iebil­stams pret krietno kundzi? Vai Bondara kungs džentlmeniski neatkāpsies ar “dāmām priekšroka”? Vairas stingrību pret Kremļa agresīvo politiku un nemaldīgo rietumnieciskumu ir iemesls novērtēt un atzīt arī “Saskaņai”, tādējādi pierādot, ka viņi tomēr neiet Putina un Maskavas pavadā. Savukārt nacionāli noskaņotiem saeimiešiem – kurš tad cits, ja ne Vaira! – viņa ir gaužām pieņemama figūra, saprotama izvēle.

Kolektivizācijas ceļā izveidotajā ZZS vismaz liepājnieku partija atbalstītu eksprezidenti un arī Latvijas lauku ļaudis priecātos atjaunot pazīšanos ar agrāko simpātiju. Ja Lemberga kungam kas iebilstams… Kad viņš nāk ar savu humora izjūtu, ka tiekot represēts cietāk nekā Kremļa opozicionāri un ka sabiedroto karavīri ir okupācijas karaspēks, tad, protams, Lembergs šādi stāv kā stopotājs ar augšup paceltu īkšķi, lai arī viņu kā runīgu pasažieri izvizinātu ar krievu propagandas mašīnu. Tomēr brīdis ir pietiekami kritisks, lai ZZS atmestu nedziestošo un negaistošo dēlu mīlestību pret krusttēvu Ventspilī un arī balsotu par Vairas Vīķes-Freibergas kundzi Valsts prezidentes amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Atbalstu un piekrītu raksta autoram.Es uzskatu,ka Vaira pati labākā un gudrākā!!!

 2. Cik ir pulkstens? jaapajautaa Vairai!!!

 3. Tieši tā. VVF vai Egils Levits. No pārējiem Latvijai nekāda prieka nebūs.

 4. vai tad tiešām jaunāku prezidentu nevarēs sameklēt.Laujiet jaunajiem sevi parādīt

 5. Pilnīgi piekrītu.
  Nav neviena Latvijā labāka par Vairu šajā kreslā. Zināšanas, stāja, attiekme…. utt. visaugstākajā līmenī.

 6. bet ko pinās ar “Pleskavas Ceļu”? (“Pleskavas Ceļš” = par†ija “Latvijas Ceļš”, nu jau vēstures mēslainē – red. piez.).

 7. Visu cienu Vairai Freibergai,un visiem,kas atbalsta vinas padarito darbu!!!
  Es domaju,ka Latvija nebutu tik daudz ieguvusi,ja nebutu musu izcilas Prezidentes liela paveikta darba.
  Tomer,sodien,skatoties no visiem iespajamiem sturu variantiem…mums ir nepiecieciesams Prezidents,kam Valsti ir savs stingrs Vards(es nedomaju,ka Vaira Vike- Freiberga to nevaretu darit…Visu cienu musu Prezidentei!!!)Es domaju,ka kads no jaunajiem politikiem butu izcils kandidats!

 8. Vairai palika nepadarīts darbs, lai krievu valodu Latvijā nostip[rinātu ka valsts valodu, par kuru viņa cīnījās valodas likuma pieņemšanas laikā, kad nevar latviešu valodu Latvijā visās jomās nostiprināt ka valsts valodu bez papildinājumiem.

 9. Šoreiz tiešām Līcīti nesaprotu. Smalks humors aitu baram,kā raksta viens komentētājs,vai Līcītis to skrecelē nopietni?

 10. mūsu Vairu – un lūgt uzņemties prezidentes pienākumus. … / Līcītis padod ierosinošu blējienu aitu baram?

 11. Par Andri Bērziņu!

 12. Piekrītu. Piekrītu. Piekrītu.

 13. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

  Manupraat ir divas lieliskas kandidatuuras: VVF un Levita kgs. Katrai savas priekshrociiibas.
  Aaboltinjas kdze nedaudz atpaliek. Paareejie kandidaati, ieskaitot paareejos bijushos Prezidentus – no Latvijas intereshu viedoklja ir nulles.

 14. rējēji ar un bez smadzenēm uzbruk krietnai vizdegunīgai kundzei

 15. Viņa pati arī vīzdegunīga, neļāva runāt žurnālistei savā pēdējā brīfingā, tautu sauc par pūli, nez par ko ar Putinu aizkulisēs runāja. LV pilsonību tikai krēsla dēļ pieprasīja. Fui, es šo tanti gan negribu.

 16. Viņa pati arī vīzdegunīga, neļāva runāt žurnālistei savā pēdējā brīfingā, tautu sauc par pūli.

 17. Licitim interesanta doma Atbildēt

  Salaust ZZS solidaritati. Bet vai tas ir iespejams? Brigmanis jau tagad publiski lielas ka visu lietu noteicejs….. Un kas stav aiz Brigmana?

 18. 🙂 Atkal viss atkarīgs no hūtes.

 19. Ak jüs visi rêjéji bez smadzenem !

 20. Derētu vecajam Bojāram pajautāt, vai viņš vēlreiz vestu Vairu pa Saeimas durvīm iekšā?. Interesanti būtu uzzināt viņa viedokli.

 21. Autoram “zāle” ar pesticīdiem mēslota gadījusies? Vai tas tagad tāds smalks, gaumīgs un tikai viņam pašam saprotams joks…

 22. Nedod Dievs, šos vecos, marazmātiskos, bezatbildīgos prezidentus! Tad jau sākam otro apli un ar G.Ulmani! Izsmiekls visai Latvijai un pasaulei.

 23. Jautājums autoram Atbildēt

  Cik pie Jums maksā pasūtīt šādu reklāmrakstu?

 24. Ir gan taisniba Egilam Atbildēt

  Bet cik tad paslabuma izsalkusie politikani ir domajusi par Latviju – parasti tik par sevi. Tadiem neder nedz Freiberga, nedz Levits.

 25. Līcīt, dziļāk vairs nevarēji ieziepēties? es biju domājis, ka esi gudrāks džeks.

Draugiem Facebook Twitter Google+