×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2017
Drukāt

Vaira Vīķe-Freiberga: Latvijā ir sociālie slāņi, kas atsvešinājušies no idejas, ka par sevi jāgādā (42)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijusī Valsts prezidente, Vaira Vīķe-Freiberga.

“Man šķiet, mums ir tādi sociālie slāņi, kuri ir atsvešinājušies no tās idejas par pašlepnumu – ka tu pats par sevi gādā. Viņi drīzāk sagaida, ka kāds par viņiem rūpēsies. Mums nav izmantoti visi cilvēkresursi, kas valstī šobrīd atrodas, visefektīvākajā, optimālākajā veidā,” bijusī Latvijas Valsts prezidente (1999.-2007.g.) Vaira Vīķe-Freiberga pauda RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot situāciju Latvijas darba tirgū.

Runājot par Ekonomikas ministrijas rosinājumu Latvijas darba tirgum piesaistīt ārvalstniekus, prezidente minēja vairākus faktorus, kas ietekmē situāciju darba tirgū – vai visi darba spējīgie, kuri paliek un dzīvo Latvijā, ir iesaistīti darba tirgū un vai darba spējīgie ir izmantojuši visas iespējas pārkvalificēties un turpināt izglītoties. Viņa uzskata, ka situācija pašreiz ir skaudra: “Mums nav izmantoti visi cilvēkresursi, kas valstī šobrīd atrodas, visefektīvākajā, optimālākajā veidā.”

Bijusī prezidente komentēja arī aizbraukušo iespējas atgriezties. “Daudzi, ar kuriem esmu runājusi, ir skaidri un gaiši pateikuši, ka viņi ir iekārtojušies savā jaunajā mītnes zemē, ļoti ātri tur ir ielaiduši saknes un viņiem šķiet, ka tā zeme ir stabilāka. Šiem cilvēkiem pietrūkst patriotisma,” vērtēja Vīķe-Freiberga. Tomēr viņa atzina, ka ir daudzi, kas ilgojas pēc dzimtenes un radiem un vēlas atgriezties.

Prezidente uzskata, ka tiem, kas nolēmuši atgriezties Latvijā, ir jāsniedz īpašs atbalsts. “Manuprāt, viņiem vajadzētu dot zināmas priekšrocības un atbalstu. Piemēram, bērniem, kas atgriežas un iekļaujas latviešu skolā, lai viņiem nebūtu traumatisms. Tas ir nokārtojams ļoti ātri, ja pareizi ar bērnu apietas,” apgalvoja Vīķe-Freiberga.

Komentējot ārzemnieku piesaisti Latvijas darba tirgum, eksprezidente norādīja, ka jābūt uzmanīgiem. “Ja mums ir vajadzīgi speciālisti un darbinieki no citām valstīm, tad mums viņi ir jāatlasa pēc iespējas no tādām valstīm, kas nebūtu a priori naidīgi noskaņotas pret Latviju. Vienīgais, no kā mums būtu jābaidās, ir, ka pie mums atkal (kā tas bija Padomju laikā) ieplūdīs tādi cilvēki, kas nicina šo valsti,” pauda Vīķe-Freiberga. Viņa atzina, ka Krievijas gadījums vēl joprojām ir problemātisks: “Diemžēl Krievijas gadījumā vēl aizvien ir sajūta, ka ir aizvainojums: “Kā viņi uzdrošinājās kļūt neatkarīgi?””

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Lai panjem pie rokas savu drebeliigo viireli un – aidaa ! Vinja ir balasts Latvijai ! Meetaajas apkaart kaa veca nauda un baarsta nevienam nevajadziigaas ,,praatulas,,… Buus driiz cita Latvijas valsts.Tad tiks kompetenti izveerteeta arii shiis kanaadietes loma…

 2. diedelētāji tūlīt prātā sajuks, kā var šiem neļaut dzīvot paaudzēs no pabalstiem, ražot jaunus nabagus un vainot citus savā slinkumā un stulbumā!

 3. Visspilgtākais no šiem atsvešinātajiem slāņiem ir bijušo prezidentu slānis.

  • tu kā reizi dzīvo no pabalstiem un tik skaties uz strādājošajiem ar kaulainu aci un vēl gribi šiem nopelnīto atņemt, lai pats varētu taisīt jaunus nabagus un turpināt parazitēt! KAUNS PABALSTU SAŅĒMĒJIEM!

 4. Taisnība jau ir kaut kur Freibergai, tikai mūsu laikos tas cilvēks nevienam nav vajadzīgs 50 gadus atpakal zemnieki bija 70% attistībā , technologijas 15. Tagad 25 zemnieki un 65 tehnologijas. Kam tas cilvēks ir vajadzīgs???? Ka lai laukos izdzivo parastie cilvēki, ja zemnieks 1000ha apsaimnieko ar 5 cilvekiem, neka kadreiz 50 ! Es saprotu viss attistās , tikai uz kurieni. Lauki izmirst, visi ludzu uz pilsetu. Laukos dzivos tikai Oligarhi, Grāfi un Karalienes! Eiropa piemeram Italija, lauki ir miruši un tā ir mūsu nākotne, vai celsim visur rūpnīcas un aizd…..m visu kas vēl nav ?

 5. Vecene kļūst arvien prastāka un primitīvāka savā domāšanā. Vienīgais drauds viņai joprojām ir Krievija, un Putina atraidītā mīlestība.

 6. Ko nu ko nu, lai kas to teiktu. Dzīvoklis, mašīna, šoferis, sekretāre un pat kapa vieta pienākas no valsts. Valsts par sevīm spēcīgi domā, to pašu OIK ieviešot, iznīcinot Latvijas rūpniecību un cilvēku dzīves līmeni pazeminot, nenormāli sadārdzinot elektrības rēķinus, lai daži politiskie mafiozņiki nopelnītu miljonus/. Ja mums ir brīvais tirgus, kāpēc es ELEKTRĪBU NEVARU NOPIRKT no Krievijas bez kaut kādiem OIK.

 7. Vairai kā parasti taisnība. šāds slānis arī Eiropā ir izveidojies, turklāt tur dzīvo vēl labāk…

  Bet tas protams neizslēdz daļas augšslāņu šmugulēšanos, un daļas lēmēju ļoti savtīgus gājienus.

  Bet uz pašu Vairu gan to neaatiecinātu. Salīdzinot ar pašŗeizējo un iepriekšējo amata brāli, viņa gan kā personība bija cita kaluma, gan strādāja kā zvērs Latvijas labā.

 8. Lielākie liekēži valstī ir uzpūstie štati valsts pārvaldēs. Kādi tik amati netiek izgudroti! Priekšnieks uz priekšnieka, vietnieku vietnieki- lielākoties visi darba laikā ir izlasījuši datoros jaunakās ziņas, uzspēlējuši spēlītes, sazinājušies faebook, draugos, arī pastaigājuši pa veikaliem, pārveduši mēbeles, apmeklējuši frizierus un kosmetologus, par ārsta apmeklējumiem nemaz nerunājot, izmanto valsts apmaksātu transportu, šoferus u.t.t. Un katru dienu nāk klāt kāda štata vienība un palielinātas gan algas, gan prēmijas.

 9. Pilnīgi piekrītu viņai. Visi kauc pēc lielākiem pabalstiem. Ar esošajiem tak bērnu nepabarosi. Un kādi tik argumenti nav lasīti. A strādāt un maksāt nodokļus negrib neviens. Interesanti no kurienes rodas pabalsti. Ak pareiz no nodokļiem. Kas to būtu domājis. Es ieteiktu pirms kaut vajadzētu piecelt savas pakaļas un iet strādāt maksāt nodokļus un tad varētu kaut. Un par bērniem vispār vajadzētu maksāt vienādi. Vai vispār nemaksāt bet sakārtot nodokļu un algu sistēmu. Tad arī pazustu liekēži kas tik sadzemdē bērnus un slauc valsti. Ģimenēm ar vajadzētu padomāt pirms ražo bērnus. Saražo 10 un tad kauc valsts mums nedod naudu mums nepietiek. Jādomā ar galvu ir ne tikai ar vienu vietu.

 10. Pareizi viņa runā. To var redzēt kā visi bļauj pabalsti mazi pabalsti mazi. Tiem kas negrib strādāt protams ka mazi. Nav jau ar ko izdzīvot. Vēl mani fascinē ko par tiem 11 eiro var nopirkt neko. Vai vēl labāk ar 11 eiro bērnu nevar uzturēt. Tā ir negrib strādāt tik saņemt pabalstus. Nodokļus maksāt negrib, bet lielākus pabalstus grib. A no kurienes rodas pabalsti. No nodokļiem. Es ieteiktu pieceļiet savas dirsas ejiet strādāt un maksājiet nodokļus un tad var brēkt pabalsti mazi. Ja nav no kā maksāt pabalstus tad nav. Un es vispār ieteiktu vienādu pabalstu par katru bērnu nevis dalīt par kuru pēc kārtas dos vairāk naudu. Vecākim pašiem ir jāapzinās cik bērnus ražot. Nevis saražo 10 un tad čīksts valsts slikta nedod mums naudu.

 11. nekas šai pasaulē nemainās! 24 tūkstoši (!!!) darbspējīgu jaunu cilvēku nestrādā un nemācās, bet pie visa vainīga Vīķe-Freiberga ar savu pulksteni un kapa vietu. Darba spēku vedīsim no ārzemēm, bet pašu bāleliņi un tautumeitas tupēs pie datoriem un gaudīsies par savu slikto dzīvi. Galvenais, ka tik darbā nav jāiet. Katrs normāls cilvēks pasaulē vairāk vai mazāk ir iemācīts par sevi parūpēties, tikai latvieši ir iemācījušies gausties un noriet visus un visu.

 12. VVF ir taisnība!!!
  Tie kas te maļ savu maļamo par mūsu valdību, liberālisma utt vainu tie nekad nav dzīvojuši Padomju Savienībā. Tie 50mit gadu, kurā tieši cilvēku prāti tika samaitāti, tas arī ir lielakais Latvijas zaudējums. Tika iepotēts ka zagt ir labi, neko nedarīt ir labi, valsts izdarīs visu jūsu vietā. Tas ir smagāks zaudējums tautai nekā padomju gados nolaupītie 200miljardi gribat to atzīt vai ne.

 13. Kauns par komentāriem.
  Vai tad Latvijā nav slāņi, kas negrib strādāt, bet dzīvot uz citu rēķina?
  Vai Tad Latvijā nav tādi vecāki, kas neuztur savus bērnus un vecākus?
  Vai tad Latvijā nav dzērāji un narkomāni, kas parazitē uz valsts rēķina?

  • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

   Ir jau ir, tikai tos aizrādījumus varētu izteikt kāds, kas pats šai ziņā būtu vairāk vai mazāk “tīrs”! Šī vecā kgbešņica jau nu gan varētu paklusēt, vairāk par Abrenes atdošanu krieviem un bļaustīšanos par mūsu diženumu un varenību jau izdarījusi nav, bet sēž uz nodokļu maksātāju kakla, un vēl ar ambīcijām…

 14. es no nabadzīgās Latvijas Atbildēt

  vai kundzīt mums te dzīvojošiem nevajag atbalstu,visu savācat jūs,7vietīgu kapa vietu par baltu velti,5gadīga automašīna neder,atkal vajag jaunu,jūs dzīvojat uz nabagās tautas rēķina un vēl tik nejēdzīgi runājat!!!!! Labāk būtu klusējusi un neplātījusi muti,arī viņas artava ir,ka Latvijas valsts tika izšīverēta,pārdota,nodota un cilvēki pamet Dzimteni,jo nespēj nomaksāt rēķinus,ko valdība uzliek|!!!!LIKUMUS RADA PRIEKŠ SEVIS,ALGAS SEV UZSKRŪVĒ,LAI PAŠI VAR DZĪROT UN PAR TAUTU UZSPĀLAUT!!!!

 15. Kāpēc ir tik slikti? Tas, ko ieveda VVF un pārējie – ir reālais liberālisms. Mūsējie komuņaki kopš paša sākuma (Godmans, Latvijas ceļš. Tautas partija, ZZS, Vienotība u.t.t.) izvēlējās liberālisma visgalējāko virzienu – mežonīgo liberālismu, kurš nekur nerēķinās ar vietējām īpatnībām. Tas likās visērtākais tikšanai pie personīgas bagātības. Visa mērķis liberālismā ir nauda – lielbagātnieku, lielražotāju, banķieru un banku interesēs. Jau Godmaņa laikā daudzi pamanīja, ka Latvija ies “banānu republikas” ceļu. Cilvēki pasmējās, īsti neticēja, domāja – diez vai tā būs… Nu ir. Atpalicība, panīkums un neliels miljonāru bariņš.

 16. Kamer valsti valdis netaisniba nekas labaks nav gaidams,tie kas pelna1000 un uz augsu nekad nesapratis tos kas raujas par minimalo algu 10 st diena.UN tas tik uzkurinas savstarpejo naidu kas jau notiek tagad.

 17. Sveiciens Vairai un Imantam. Dziediet lūdzu katru reizi pirms brokastīm:

  Latviets biju, latviets esmu,
  Latviets mūžam palikšu,
  Jo ar savu mēnešalgu, (var dziedār – ar savu vēderalgu, vai – verga algu)
  Tālāk dzīvē netikšu.
  Atvainojos, rūpējos par sevi!

 18. Iepelējusī importa prece, ko mums iemāna par dievišķu atklāsmi, lielai daļai reiz OKUPĒTO nav mentāli pieņemama. Pardon, Vaira …

 19. Kā parasti – definīcijai ir nozīme. Pirms pārmest kādam patriotisma trūkumu būtu skaidri jānodefinē KAS IR PATRIOTISMS.

 20. pensionēšanās vecums ir daudz par augstu ,medicinas pieejamiba zemā līmenī .Cilvēki veselibas dēļ ļnevar strādāt mūsdienīgās profesijās un ir spiesti meklēt pabalstus.Bez 5 min. invalidam invaliditāti nedod.

 21. Tiem slāņiem ir arī tieksme vairoties kā trušiem(ātrumā un vairumā).

 22. Palasot šodienas komentārus bail iedomāties , kas notiks nākošajās Saeimas vēlēšanās. Ideoloģija ir divām partijām Saskaņai un Naconālajai apvienībai.Vismaz pusei pārējo partiju deputātu kandidātiem iepriekšējā pieredze Saeimā kur nokļuvuši no dažādu politisko partiju spektra un pēc patiesības vajadzētu būt atbildīgiem par sastrādāto. Arī par to, ka ir izaudzēti “bedarbnieki” jau trešajā paaudzē, kuriem ērtāk dzīvot no pabalstiem, jo tā ir iespēja saņemt no valsts vairāk nekā strādājot par minimālo algu.

 23. Kā notiek atsvešināšanas process R-Eiropas valstīs, to smalki aprakstījis pasaulē pazīstamais ekonomists
  Gaijs Stendings (Guy Standing ) savā grāmatā “Prekariāts – jaunā, bistamā šķira /
  The Precariat: The New Dangerous Class
  Viss notiek, process turpinās…

 24. “Daudziem jau piemirsies,ka pirms nepilniem trīspadsmit gadiem Vaira Vīķe-Freiberga kopā ar savu dzīvesbiedru jau vēlējās”tāpat vien”tikt pie zemesgabala ģimenes vajadzībām.Tiesa,toreiz bija runa par miljonu eiro vērtu zemi Jūrmalā.Taču līdzība ar tagadējo”ģimenes kapavietas” gadījumu ir acīmredzama.” Sk.”Tālavas Taurētāji”,27/01/2017.

 25. chukcha, ne chitatelj Atbildēt

  visspilgtakie paraziti butu tie, kam par ko tml. runaat ?

 26. Man kauns, ka Tavs dēls aprecēja sievieti , kuras uzvāds ir tāds pat , kā man! Tu pulksteņu zagle…..

 27. Nu atdod naudiņu par nozagto pulksteni! Man kauns, ka Tavs dēls apprecēja mana uzvārda līdzinieku
  Greiškani!!!!

 28. Liels ir tas sociālais slānis,kas par sevi gādā uz citu sociālo slāņu rēķina ,piemēram OIK saņēmēji.Nesen biju Lietuvā ,kur iedzīvotāji par elektrību maksā 1 centu par kwh ,bet mēs Latvijā 17 centus.Lietuva visu elektrību iepērk,bet mēs hesos ražojam ,lēti ražojam.
  Neskatoties uz to ,ka Lietuvā ceļa nodoklis iekļauts degvielas cenā,degviela automobiļiem par 10 centiem lētāka kā Latvijā.Tur pensionāram ir neapliekamais minimums piemājas zemei -2ha,par ko nodokļi nav jāmaksā.

 29. Ir slānis, kuri nedara, bet skaisti muld, un saņem nodokļu maksātāju naudu. Un piedevām vēl kritizē īstos Latvijas iedzīvotājus. Tieši viņiem nav patriotisma jūtu. Žēl, ka karmisko sodu viņi saņems vēlāk, citā dzīvē. Uz viņu sirdsapziņas daudz noziegumu pret tautu un valsti.

 30. Kādas muļķības! Sociālie slāņi tiek apzagti! To Vairai nesaprast. Visas Dividendes, kuras pienākas Tautai tiek , vienkārši, atņemtas! Tās, valdošā “Hunta,” pievākusi sev. Viss kas ir par Tautas naudu celts, pieder Latvijas Tautai. Valstij pieder tikai tas, kas radīts par Valsts līdzekļiem! Latvenergo, Ostas, Dzelsceļi, Ceļi ir tapuši par Tautas līdzekļiem! Jautājums: Kam ir domātas Saeima, Valdības? Vai Tauta ir priekš minētiem, vai minētie ir priekš Tautas? Vai mēs vēl esam PSRS valsts daļa? Vai Latvijas Republika ir valsts, vai Latvijas Republikas Korporācija? Vairas k-dze, nevajag melot!

 31. Vairas Vikes Freibergas vecākiem arī trūka patriotisma, kad pameta Latviju, varēja palikt vai ne? Nopietna motivācija bija gan toreiz aizbraukušajiem, gan tagadējiem aizbraucējiem un šeit nav nekàda sakara ar patriotismu, bet izdzīvošanu.

  • Ja mana gjimene toreiz, 1944. gadaa, nebuutu beegusi, mani chetrgadiigie kaulinji balotu Sibiirijaa. Tagad varu paliidzeet radiem Latvijaa. Kaa buutu bijis labaak?

 32. ” Mums nav izmantoti visi cilvēkresursi, kas valstī šobrīd atrodas, visefektīvākajā, optimālākajā veidā,”

  ____________________________________________________________________________________

  Nu spoža ideja, vēl vairāk strādāt un mazāk maksāt! Vai tik cienītā kundze nav sociālajā slānī, kas nesaprot, vai negrib saprast, kā parastā tauta dzīvo. Naudu vajag dot, naudu – saimnieki atradušies!
  Un runājot par darbaspēka problēmām, ir viens vienkāršs risinājums, normāls atalgojums un visas problēmas pazudīs pašas no sevis.

 33. Piekrītot Vairai, nevar aizmirst, ka viņa ir ar citas valsts pieredzi un mērķtiecīgs cilvēks. Otrs – valsts ir nabadzīga. Trešais – cik Latvijā ir tādu darbvietu, kur Tu strādā daudz, saņem algu, bet ar to nepietiek dzīvei, kur nu vēl ģimenei vai vēl kam. Tā ir sistēmiska problēma, kas visā nopietnībā liek uzdot jautājumu: Vai deputāti un ierēdņi, kas mūsu uzdevumā veido valsti patiesi šai haosā ir pelnījuši lielas algas? Pieļauju, ka Somijā vai Islandē par to nerunātu. Bet pie mums ir nabadzīga valsts ar turīgiem valsts darbiniekiem. Tas nav un nevar būt loģiski.

 34. Jāgādā būtu par sevi ar savu darbu, tā adekvātu samaksu, nevis negodīgi, uz citu rēķina.
  Ar to vajadzētu sākt!

 35. Pirmkārt, vecāki, ja esat nolēmuši atgriezties Latvijā, un tas nenotiek 1 dienas laikā, tad sāciet ar saviem bērniem runāt latviešu valodā. Tā būs vislabākā palīdzība saviem bērniem, lai veiksmīgi varētu mācīties Latvijas skolās. Tas ir absurds, ja bērns iet latviešu skolā, māte latviete,tēvs ārzemnieks, bet visa ģimene sarunājas tēva valodā. Nu tad palieciet tur, kur esiet, ja savu bērnu izglītība ir vienaldzīga.

 36. VVF pirmsvēlēšanu aktivitāte vai honorāri?!

 37. Daudzslāņainā Latvija Atbildēt

  Pats biezākais ir slānis,kas gādā tikai par sevi!

Draugiem Facebook Twitter Google+