Latvijā
Politika

Vaira Vīķe-Freiberga svin 80. dzimšanas dienu 16

Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķei-Freiberga šodien svin 80. dzimšanas dienu.

Galerijas nosaukums

Vīķe-Freiberga dzimusi 1937.gada 1.decembrī Rīgā. Otrā pasaules kara beigās viņa kopā ar ģimeni bija spiesta doties bēgļu gaitās uz Vāciju, pēc tam pārcēlusies uz Kanādu. 1998. gadā viņa atgriezās Latvijā un sāka vadīt Latvijas Institūtu. 1999. gadā viņa ievēlēta par Latvijas Valsts prezidenti (2003. gadā amatā ievēlēta atkārtoti). 2001. gadā atzīta par Eiropas Gada cilvēku Latvijā.

Par savu mērķtiecīgo un enerģisko darbību ārpolitikā un Latvijas 20. gadsimta vēstures problēmu popularizēšanu un skaidrošanu viņa iemantojusi plašu Latvijas iedzīvotāju atzinību, kā arī atpazīstamību starptautiskajā politiskajā arēnā. 2006. gadā Vaira Vīķe-Freiberga tika izvirzīta ANO ģenerālsekretāra amatam, taču bija spiesta piekāpties Bana Kimūna kandidatūrai. Vaira Vīķe-Freiberga ir pirmā sieviete, kas jebkad kandidējusi uz ANO ģenerālsekretāra vietu. Pēc prezidentūras termiņa beigām 2007. gadā viņa turpina aktīvi darboties starptautiskajā politikā un zinātnē.

Ārlietu ministrijas darbinieki, sveicot Vairu Vīķi-Freibergu 80. dzimšanas dienā, uzsver, ka viņas prezidentūras laikā tika pieņemti daudzi Latvijas drošībai un labklājībai svarīgi lēmumi gan mūsu valstī, gan starptautiski.

Saistītie raksti

Pati jubilāre intervijā žurnālam “Mājas Viesis” jautāta, ko gribētu, lai viņai novēl nozīmīgajā jubilejā, sacīja:” Veselību. Ja tev tā ir ļoti laba, tad esi Dievam pateicīgs un kop savu veselību, lai tā pēc iespējas ilgāk turētos. Vēlētos, lai man pietiktu spēka pabeigt dažus no rakstu darbiem, ko esmu iesākusi un iecerējusi.”

Galerijas nosaukums
LA.lv