×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Vaira Vīķe-Freiberga: Tautasdziesmas meklē dzīves jēgu (12)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien, 18. septembrī, Rīgā atklāts Eiropas kosmosa zinātnes gada notikums – Eiropas Planetārās zinātnes kongress 2017 (EPSC 2017). Tā ietvaros pasaules vadošie zinātnieki klātienē un LMT Straumes tiešraidēs iepazīstinās ar būtiskākajiem kosmosa atklājumiem, tostarp arī ar pagājušajā nedēļā noslēgto leģendāro Saturna zondes Cassini Grand Final misiju.

Konferences atklāšanas runā bijusī Valsts prezidente, latviešu Saules dainu pētniece Vaira Vīķe-Freiberga, salīdzināja zinātnisko un tradicionālo psaules uzskatu, norādot, ka zinātne cenšas lietas vienkāršot: “Tie ir centieni kontrolēt apkārtējo pasauli. Savukārt tautas tradīcijas un tautas poēzija, no otras puses, meklē dzīves jēgu.”

Konferences laikā 800 pasaules izcilākie kosmosa izpētes zinātnieku no Europlanet, NASA un citām organizācijām līdz 22. septembrim sniegs lekcijas par tādām tēmām kā Marsa izpēte, Cassini Saturna misija un tās noslēgums, Juno zondes misija uz Jupitera, ārējo planētu sistēmas un Plutons, kosmiskā ģeodēzija, derīgo izrakteņu ieguve no asteroīdiem un citām.

Amara Graps, kongresa vietējās organizatoriskās komitejas priekšsēdētāja un Baltics in Space vadītāja: “Šonedēļ Rīga ir Eiropas kosmosa nozares galvaspilsēta. Tā ir unikāla iespēja – pirms mūsu valsts simtgades uzņemt Eiropas un pasaules vadošos zinātniekus un iepazīstināt viņus ar Latvijas kosmosa industrijas sasniegumiem un kompetencēm. EPSC 2017 veicinās jaunas sadarbības un partnerības, stiprinot Latvijas pozīciju pasaules kosmosa izpētes nozarē.”

Pasākums notiek angļu valodā un interesentiem no visas pasaules pirmo reizi ir iespēja sekot līdzi tā norisei LMT Straumes tiešraidēs. Daļa konferences sesiju un aktivitāšu ar Latvijas Mobilā Telefona (LMT) atbalstu ir redzamas tiešraidē internetā un lietotnē LMT Straume, kā arī LMT Viedtelevīzijā.

“Latvijai ir jau labas iestrādes kosmosa izpētē un potenciāls paplašināt sadarbību ar starptautiskajiem planetārajiem zinātniekiem. Tā ir laba augsne inovācijām, jo kosmosa izpēte cieši saistās ar IKT un mobilo tehnoloģiju nozari – datu pārraidi, straumēšanu, GPS novērošanu un citiem viediem risinājumiem ar augstu pievienoto vērtību. Lai Latvijas vārds plašāk izskanētu kopā ar kosmosa industriju, LMT nodrošina arī kongresa tiešraidi visā pasaulē LMT Straumē, kur ikviens var sekot līdzi Eiropas vērienīgākajam kosmosa industrijas pasākumiem,” Juris Binde, LMT prezidents.

Informāciju par kongresu var skatīt tā oficiālajā vietnē: http://www.epsc2017.eu, kur pieejama pilna pasākumu programma, zinātnisko sesiju un notikumu grafiks.

Savukārt skolēniem un kosmosa entuziastiem kongresa ietvaros ir iespēja līdz ceturtdienas vakaram apmeklēt Zinātkāres centra ZINOO veidoto izstādi par saules sistēmu Radisson Blu Hotel Latvija pirmajā stāvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tautas dziesma šodien Atbildēt

  Latviets biju, latviets esmu, latviets mūžam palikšu, jo par savu mēnešalgu (lasi – verga algu) , tālāk dzīvē netikšu.

  Dievs svētī Latviju!

 2. Protams viņai nekad nebūs par maz…mums vajag samesties visiem un kaut ko uzdāvināt, varbūt bruņumašīnu?

 3. Dzīves jēga ir salasīties dainas un tad morāli salūzt un pārdoties sarkanajiem, Valra.
  Vaine?
  Vairas dzīves jēga ir rādīt mums, ka nav jāseko deginiem, bet mērķiem. Sekojot idejai par nacionālu valsti mūsu ceļi šķiras.

  • ..un tad Freibergu apsaitēja ar bantēm, apkarināja ar medaljoniem un uztaisīja slavenu..
   Tie, kuri no šādas sadarbības atsakās un paliek nelokāmi, ir ēnā vai pagrīdē. Kā jau mēslu laikmetā tam likumsakarīgi jābūt.

 4. Te mēs redzam kā strādā un tiek pavairots fake news! Apmelosanas un nomelnošanas kampaņa pret visām Latvijas personībām, īpaši – Atmodas aktīvistiem.
  Visu cieņu VVF!

 5. Jā, tautasdziesmās, nevis zelta pulksteņos, greznos limuzīnos un prestižās kapa vietās.

 6. LAI NU LIEK MIERA KOSMOSU!!

  SAVU NEPELNITO LUKSUSA DZIVI AIZ TAUTASDZIESMAS NEPABAZISI!!

 7. Pokaiņu mežā viss ir aprakstīts rūnu akmeņos, jo tie tiešā veidā ir savienoti ar Kosmu.

 8. … Ko nu ganies, Zane !!! Soreiz cepuri nost VVF, jo ir savas otras zinibas parametros: Dainas !
  Un katram butu pienakums paradit zinatniskai pasaulei to: seno, zinatniski sapratigo, skaisto un gudribas satveroso, ka ari cilveces visu labo un moralo saturu !!!

  … VVF prezentacija soreiz vien ir luksus autina verta …. ! Tev, kremla trollu lakstigalai deretu ipalasit Brastina, Bieza vai pat VVF darbus … un tu uz reiz paliktu gudraka un tikumigaka … kur nu vel daudz pieklajigaka pret latvieiem un tas seno ticibu … !

 9. Vai tautas dziesmās ir kaut kas par luksus auto? Vai to tagad būs piedziedājusi pati Vaira un iekš luksus auto atradusi dzīves jēgu. Vienkāršība un laipnība ir dzīves jēga, nevis lepnībā un greznībā, ko liek nodrošināt nabaga tautai, kuru aigas ir no 200-500 eiro mēnesī.

Draugiem Facebook Twitter Google+