×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijā kļūst vairāk cilvēku ar invaliditāti (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Pērn 1. invaliditātes grupa noteikta 22 407, 2. grupa – 78 930, bet 3. grupa – ­59 235 pieaugušajiem, kā arī 7924 bērniem. Kā liecina statistika, pēdējo četru gadu laikā šo cilvēku skaitam ir tendence pieaugt.

Pašlaik Latvijā invaliditāte noteikta aptuveni 168 000 cilvēku. Ik gadu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) piešķir invaliditāti ap 55 000 cilvēku, no kuriem 16 000 invaliditāte tiek noteikta pirmo reizi mūžā.

Ministrija ir izstrādājusi projektu “Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanas pamatnostādnes 2014. – 2020. gadam”. Tajā uzsvars likts uz četriem rīcības virzieniem – izglītības pieejamību, nodarbinātību, sociālo aizsardzību, tajā skaitā deinstitucionalizācijas procesa uzsākšanu, kā arī preventīvajiem pasākumiem invaliditātes cēloņu mazināšanai, īpaši akcentējot bērnu veselības un interešu pārstāvēšanas aspektus.

Labklājības ministrija arī informē, ka turpmāk VDEĀVK klienti savos mobilajos tālruņos mēnesi pirms invaliditātes statusa termiņa beigām saņems atgādinājuma īsziņu, lai laikus (ne vēlāk kā trīs līdz četras nedēļas pirms invaliditātes termiņa beigām) iesniegtu dokumentus, kas nepieciešami atkārtotas ekspertīzes veikšanai.

Īsziņu mobilajā tālrunī saņems tie cilvēki ar invaliditāti, kas iesniegumā VDEĀVK par invaliditātes piešķiršanu būs iepriekš norādījuši mobilā tālruņa numuru. Saskaņā ar komisijas prognozēm vasarā ik dienu šādas īsziņas tiks nosūtītas ap 100 cilvēku, bet rudenī viņu skaits trīskāršosies. Atgādinājumu par invaliditātes termiņa beigām dienā vidēji saņems ap 300 klientu. Šā gada rudenī iecerēts pilnveidot saziņu ar VDEĀVK klientiem e-pastā, bet 2016. gadā – izveidot elektronisko klientu informācijas punktu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man 2 gadus bija 2. invaliditātes grupa, bet pēc tam izdomāju necensties to pagarināt: kamēr man ir remisija, tāpat ir tīri labi; ja tā remisija izbeigsies, tad invaliditātes grupa neko lielu nepalīdzēs.

  2. vienkārši vairāk noformē. un cilvēki ar īpašām vajadzībām droši vien mazāk izbrauc uz ārzemēm.

  3. Jā,kā, lai par invalīdu nekļūst, ja mūsu valstī medicīna ir ļoti dārga. Lielākā daļa nemaz nevar atļaut ārstēties .Arī es esmu trešās grupas invalīde,kurai jāiztiek bez zālēm. Pērku tik tās bez kurām tiešām nevaru iztikt. Kad ir labāk, tad zāles nelietoju. Dzīvoju taupīgi. Man pienāktos otrā grupa, bet pa cik nav naudas ārstiem, tad dot tik trešo. Uz invaliditātes komisiju vajag iziet daudz ārstus,kurus es, protams , nevaru atļauties.Tā pat par papīru kārtošanu uz komisiju , ir jāmaksā.
    Es būtu priecīga, ja varētu pastrādāt, bet nevaru.Esmu stājusies darbos, bet ilgāk par nedēļu nevaru izturēt tās sāpes, kas ir vakaros. No sāpēm raudu. Vai tā ir dzīve? Vai tādu dzīvi mēs esam pelnījuši brīvajā Latvijā?Par tautu netiek domāts nemaz, bet tik kā piebāzt savas kabatas.

Draugiem Facebook Twitter Google+