×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

Vairāk cilvēku noslīkst nekā iet bojā ugunsgrēkos

LETALETA

Gada laikā Latvijā parasti noslīkst vairāk cilvēku, nekā iet bojā ugunsgrēkos, ceturtdien preses konferencē par bērnu drošību vasaras periodā sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš.

Piemēram, pagājušajā gadā ugunsgrēkos gāja bojā 99 cilvēki, tostarp viens bērns, bet no ūdenstilpnēm VUGD darbinieki izcēla 102 cilvēku, tai skaitā divu bērnu, mirstīgās atliekas. VUGD uzsver, ka ne visos gadījumos, kad cilvēks noslīkst, tiek saukti glābēji, bez tam ir arī tādi gadījumi, kad noslīkušā līķi atrast neizdodas.

Āboliņš šodien preses konferencē atzīmēja, ka bērniem un jauniešiem ir ļoti svarīgi zināt, kā uzvesties pie ūdeņiem, lai nenonāktu nepatikšanās un lai varētu palīdzēt citiem, kurus piemeklējusi nelaime.

Uzrunājot Rīgas reģiona un Jūrmalas skolu 7.-8.klašu skolēnu konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfināla dalībniekus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors Armands Ploriņš sacīja, ka pēdējos gados bērnu un jauniešu attieksme pret drošības jautājumiem un pirmās palīdzības sniegšanu ir uzlabojusies. Ja agrāk bērnus bija jāaicina nepalikt vienaldzīgiem, redzot, ka cits nonācis nelaimē, tad patlaban jau tiek runāts par to, kā palīdzēt vispareizāk un efektīvāk.

Ploriņš konkursa dalībniekus apsveica ar iegūto pieredzi un atzīmēja, ka zināšanas par to, kā palīdzēt līdzcilvēkiem, ir visvērtīgākās.

“Līvu akvaparka” izpilddirektore Velta Lasmane, daloties personīgajā pieredzē, aicināja klātesošos skolēnus – konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” dalībniekus – piefiksēt un atcerēties savas izjūtas dažādās situācijās, lai vēlāk, kad pašiem būs bērni, varētu labāk paredzēt viņu rīcību un tādā veidā efektīvāk izvairīties no nelaimēm.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) atzina, ka konkurss “Esi drošs – neesi pārdrošs” ir labs veids, kā izglītot un ieinteresēt jauniešus drošības jautājumos. Ministrs pauda gandarījumu, ka konkursa dalībnieku skaits šogad ir pieaudzis.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis atzīmēja, ka runāt par drošības jautājumiem sevišķi svarīgi ir tieši šajā gadalaikā, kad bērni ir soļa attālumā no vasaras brīvlaika. Tieši vasaras mēnešos nelaimes gadījumu skaits, kuros iesaistīti bērni, ievērojami pieaug, atgādināja policijas priekšnieks.

Kā ziņots, šodien Iekšlietu ministrijā norisinās konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” otrā atlases kārta, kurā piedalās 22 Rīgas reģiona un Jūrmalas skolēnu komandas, lai demonstrētu savas zināšanas par drošību uz ūdens un tā tuvumā, pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā, drošību uz ielas, kā arī par pirmās palīdzības sniegšanu.

Konkursa fināls norisināsies 1.jūnijā “Līvu akvaparkā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+