×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Vairāk kā puse iedzīvotāju, atstājot mājas, vērtīgās mantas neslēpj

Foto - LETAFoto - LETA

Aptuveni puse jeb 51% iedzīvotāju atzīst, ka, atstājot mājas uz ilgāku laiku, nekā īpaši savas vērtīgās mantas neslēpj, secināts “Snapshots” sadarbībā ar “Eurosafe” veiktajā aptaujā.

Ārpus pilsētām šis rādītājs ir vēl augstāks – par mantu drošību, dodoties ārpus mājām, nerūpējas 63% laukos dzīvojošo respondentu.

Par visdrošāko mantu “slēptuvi” Latvijas iedzīvotāji uzskata draugus un paziņas, kuru pārraudzībā nepieciešamības gadījumā tiek atstāts viss vērtīgais. Tā atzinuši 9% aptaujāto. Pēc draugiem un paziņām nākošā drošākā slēptuve ir grāmatplaukts vai atvilktnes – 7%, savukārt seifam vērtīgas mantas, dodoties prom no mājas, uztic tikai 5% aptaujāto. Vienlaikus ceturtā daļa jeb 25% respondentu atsakās sniegt atbildi uz šādu jautājumu.

“Tas, ka iedzīvotāji ir piesardzīgi un neizpauž savas slēptuves, ir ļoti pozitīvi vērtējams fakts. Statistika par dzīvokļu zādzībām pēdējos gados ir nemainīgi augsta – oficiālo iestāžu dati uzrāda ik gadu ap 4000 zādzību, tostarp dzīvokļu zādzības, kuras galvenokārt fiksētas lielajās pilsētās. Vasara ir kramplaužu “ražas laiks”, jo liela daļa pilsētnieku dodas prom uz ilgāku laiku, neparūpējoties par atstātās mājvietas drošību,” uzsver “Eurosafe” direktors Baltijā Deniss Razžigajevs.

“Eurosafe” ir “Promet Safe” reģistrēta preču zīme. “Eurosafe” pārstāv Baltijas valstīs lielāko seifu un metāla mēbeļu ražotāju Austrumeiropā – kompāniju “Promet”.

Darbību Latvijā “Promet Safe” sāka 2009.gadā, Lietuvā – 2010.gadā, bet Igaunijā – 2011.gadā. Apgrozījums 2010.gadā bija 70 000 latu, 2011.gadā – 150 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+