×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Vairāk kā trešdaļai ģimeņu naudas nepietiek, neredz iespēju ienākumus palielināt

Foto - LETAFoto - LETA

23% ģimeņu ir bail par savu nākotni, jo viņi nav droši par ienākumiem, savukārt vēl 34% ģimeņu ar bērniem naudas pašlaik nepietiek, un tās arī neredz, kā ienākumus palielināt, liecina organizācijas “Māmiņu klubs” aptauja, ar ko otrdien iepazīstinās Demogrāfisko lietu apakškomisijas deputātus.

Aptauja atklāj, ka 10% respondentu pašlaik pietiek ienākumu ģimenes nodrošināšanai, 18% dzīvo pieticīgi, tāpēc pietiek ar esošajiem finanšu līdzekļiem, vēl 23% pašlaik pietiek naudas, bet ir bail par nākotni, 34% naudas nepietiek, bet ģimenes arī neredz iespēju, kā ienākumus palielināt, savukārt 8% plāno pārcelties uz citu valsti, bet 1% jau ir pārcēlušies uz citām zemēm labākas dzīves meklējumos. Citus atbildes minējuši vēl 7%.

Visvairāk respondentu norādījuši, ka pašlaik viņu ģimenē ir 75 līdz simt latu uz cilvēku.

Saeimas apakškomisija otrdien pārrunās pašvaldības atbalstu ģimenēm ar bērniem.

“Māmiņu klubs” rosina ģimenes dzimtsarakstu nodaļās informēt par to, kādu palīdzību nepieciešamības gadījumā var saņemt vietējā pašvaldībā; vienotā informācijas bāzē apkopot informāciju par visām pašvaldībām un sociālo palīdzību ģimenēm ar bērniem; katrai pašvaldībai izstrādāt ilgtermiņa plānu, kā veidot ģimenei draudzīgu vidi, sniedzot pārskatus par katrā gadā izdarīto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+