×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Vairāk labas mūzikas Kuldīgas “Live Fest”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grupa "Budda Power Blues"

Jau ceturto gadu Kurzemē, Kuldīgas pilsētas estrādē, norisināsies vasaras rokmūzikas festivāls “Kuldīgas Live Fest’16”, kas 6. augustā pulcēs interesantus ārvalstu mūziķus no Lielbritānijas, Portugāles, Spānijas, Lietuvas un, protams, Latvijas. Šā gada festivāls aicina klausīties vairāk labas mūzikas un kā galvenos viesus piesaka leģendārās grupas “Led Zeppelin” iedvesmotu apvienību – angļus “Letz Zep”.

Festivāla atklāšanas notikums šoreiz neierasts – Kuldīgas Sv. Annas baznīcā gaidāms nevis tradicionāls festivāla formāta koncerts, bet gan muzikāls dievkalpojums. Līdzās Raimonda Tigula, Kārļa Kazāka, Jāņa Holšteina un Māras Upmanes-Holšteinas dziesmām te skanēs Dieva vārds, būs iespējams dzirdēt Bībeles lasījumus, kā arī īsus stāstus par dzīvi, notiks lūgšanas un aizlūgšana par mūziķiem, kuriem šobrīd ir nepieciešams atbalsts kādā cīņā.

“Live Fest” galvenie mākslinieki šogad – britu grupa “Letz Zep”, kuras repertuārā neapšaubāmi jūtama rokmūzikas leģendu “Led Zeppelin” ietekme. Šobrīd pasaulē darbojas vairāki desmiti tā dēvēto “tribute” grupu, kas izpilda tikai “Led Zeppelin” skaņdarbus. Kuldīgas viesi “Letz Zep” sevi pozicionē kā vadošo starp šiem kolektīviem, un viņu pārliecību stiprina pašu “Led Zeppelin” akcepts  – gan Džimijs Peidžs, gan Roberts Plānts “Letz Zep” uzstāšanos esot novērtējuši atzinīgi, Plānts pat izteicies, ka uz skatuves esot ieraudzījis pats sevi.

Klausītāju uzmanību noteikti piesaistīs arī viesi no Portugāles – grupa “Budda Power Blues”. Radusies 2004. gadā kā eksperimentāla grupa, spēlējot improvizētu mūziku bez jebkādiem komerciāliem nolūkiem. Taču drīzumā grupa guva negaidītus panākumus. Nu grupai piedēvēts tituls kā “Labākā portugāļu grupa”, viņi spēlē blūzu, iedvesmojoties no 70. gadu rokmūzikas leģendām Džimija Hendriksa, “ZZ Top” un “Led Zeppelin”. “Mums nekad nav bijis un joprojām nav padomā spēlēt klasisku blūzu, bet mūzikas radīšanā svarīgs ir impulss, improvizācija, kurā blūzu sajaucam kopā ar roka pasauli. Tāpēc ir “Power” (tulk. – spēks) grupas nosaukumā,” skaidro grupas līderis Buda.

“Live Fest” viešņa Ida Benga no Zviedrijas ir 24 gadus veca dziedātāja ar fantastisku balsi. Par sevi viņa teic: “Izaugu ģimenē, kas mīl mūziku. Vienmēr pilnā skaļumā bija dzirdams blūzs un soulmūzika no mūsu mūzikas iekārtas, kā arī bija ļoti daudz līdzi dziedāšanas. Tāpēc man blūzs nāca dabiskā ceļā, kad pati sāku dziedāt.” Idas pavadošā grupa “The Blue Tears” sastāv no četriem jauniem talantīgiem mūziķiem, kurus vieno mīlestība pret blūzu. Mūzikas speciālisti nodēvējuši grupu par “blūza nākotni” – 2015. gadā viņi uzvarēja Zviedrijas blūza konkursā “Swedish Blues Challenge” un pārstāvēja Zviedriju 2016. gada “European Blues Challenge 2016” Itālijā, mūziķi ir bieži viesi Zviedrijas lielākajos blūza festivālos.

Festivālā iepazīsim arī spāņu dziedātāju un dziesmu autori Virdžīniju Maestro. Viņa kļuva plaši pazīstama, kad 2008. gadā uzvarēja muzikālajā TV raidījumā  “Operación Triunfo” (spāņu versija “X Factor” raidījumam). Viņas debijas albums “Labuat” (2009) bija pirmais albums, kas sasniedza Spānijas pārdošanas topos otro vietu pāris dienu laikā. Pērn Virdžīnija izdeva savu jaunāko albumu  “BlueBird”. Dziedātāja ir uzstājusies Francijā, Lielbritānijā un Kolumbijā, bijusi kā iesildošā mūziķe Bejonses un Sīla koncertos Spānijā.

Latvijā atgriežas arī Lietuvas apvienība “AC/DC Project”, kas dibināta par godu leģendārajiem “AC/DC”. Viņi turpina spēlēt “AC/DC” varenos skaņdarbus jau 17 gadus un dara to visā Eiropā, un nav sveša arī Latvijas publikai. Pašmāju mūziķus festivālā pārstāvēs dziedātājs Miks Dukurs un sintroka grupa “The Citizens”.

 

Varbūt noder!

Festivāls 6. VIII 18.30

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 22,50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+