Vairāk līdzjutēju, žurnālistu un lielāka meistarība – “Gadsimta mačā” Rīgā uzvar Igaunija 0

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība svētdien “Arēnā Rīga” par “gadsimta cīņu” nodēvētā Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas spēlē ar 1-3 (22:25, 17:25, 25:22, 19:25) kapitulēja Igaunijas izlasei, līdz minimumam samazinot savas izredzes kvalificēties finālturnīram.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Spēli klātienē vēroja 5200 skatītāju, no kuriem vairāk kā trīs tūkstoši bija igauņi. Arī preses konferencē pārsvars bija kaimiņvalsts medijiem. Igaunijas volejbols šobrīd ir platu soli priekšā Latvijai, līdz ar to iznākums loģisks un arī uzvarēts sets, lielā mērā pateicoties līdera Hermaņa Egleskalna sekmēm, kad ūdens smēlās mutē, jau ir atzīstams panākums.

Āvo Kēla trenētie Latvijas izlases volejbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā cieta otro zaudējumu tikpat spēlēs, kamēr igauņiem šis bija pirmais mačs šajā grupā.

Latvijas izlasē 15 punktus guva Hermans Egleskalns, kamēr Atvars Ozoliņš pievienoja astoņus, bet Andis Cimoška septiņus punktus. Tikmēr Igaunijas izlasē pa 17 punktiem guva Renē Tepans, Roberts Tēts un Timo Tamemā.

Spēle, kurā klātienē bija arī aptuveni 3000 igauņu izlases atbalstītāju, sākās līdzvērtīgi, pirmā seta sākumā nevienai komandai pārsvaru negūstot. Tomēr pēc tam Latvijas izlases volejbolisti jeb “vilki”, savu kļūdu dēļ nonāca iedzinējos ar 14:17. Mājinieki gan vēl spēja panākt izlīdzinājumu, tomēr seta beigās labāki bija viesi.

Otrā seta sākumā Latvijas izlase beidzot spēja panākt nelielu pārsvaru 7:5, taču pēc tam atkal laukuma saimnieku spēla pajuka, kļūdoties gan servēs, gan uzņemšanā, ļaujot Igaunijai panākt 14:10, beigās arī svinot drošu uzvaru setā ar 25:17.

Līdzīgs scenārijs sākumā bija arī trešajā setā, kurā Latvija vispirms bija nelielā vadībā, tad igauņi panāca 9:9 un bija arī vadībā ar 19:18. Tiesa, šoreiz Latvijas izlases vīri pārādīja raksturu, seta beigas nospēlejot daudz labāk, uzvarot ar 25:22 un atgriežot intrigu mačā.

Tomēr ceturtajā setā Igaunija atguvās un jau sākumā ieguva vadību, kuru turpinājumā spēja palielināt līdz 17:11, beigās svinot arī drošu uzvaru.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase Eiropas čempionāta kvalifikāciju trešdien sāka ar 0-3 (23:25, 27:29, 13:25) viesos negaidīti pārliecinoši zaudējot Izraēlai.

Latvijas izlasei vēl gaidāmas divas spēles kvalifikācijā, kas notiks nākamā gada sākumā, vispirms viesojoties Igaunijā, bet tad uzņemot Izraēlu.

Tikmēr Igaunijas izlase nākamajā nedēļā aizvadīs divus mačus pret Izraēlu.

Svētdienas mačs bija īpašs Latvijas izlases galvenajam trenerim Kēlam, kurš savulaik ilgus gadus vadīja arī Igaunijas izlasi, bet kopš šī gada strādā ar Latvijas vīriem. Tāpat Igaunijas izlases rindās spēlēja Āvo Kēla dēls Markuss Kēls.