×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Vairāk nekā 10 000 ēnotāju

Foto no Valsts Kancelejas arhīvaFoto no Valsts Kancelejas arhīva

Pagājušajā nedēļā noritēja jau 13. ēnu diena un tās gaitā vairāk nekā 10 000 jauniešu aptuveni 500 uzņēmumos un iestādēs iepazina dažādu profesiju pārstāvju ikdienu.

 

Ēnu dienā var piedalīties gan vecāko klašu skolēni, gan arī studenti. Šogad, tāpat kā pērn, visvairāk jauniešu vēlējās iepazīt komunikācijā un mediju jomā strādājošo darba dienu. Nākamā jauniešus interesējošākā joma ir veselības, kā arī sociālā aprūpe. Pēc tam – vadība un administrēšana, aviācija, kurai sekoja ēdināšanas un pārtikas rūpniecība, kā arī pakalpojumu nozare.

Ēnu dienas septītā pieprasītākā nozare – Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Pieprasījums pēc “ēnošanas” vietām šajā jomā bijis daudz lielāks, nekā gaidīts. No jauniešiem interesantāko nozaru topa šogad pazudušas ar kultūru un mākslu saistītas profesijas, kas pērn ēnotājiem šķita trešās interesantākās.

Arī šogad gana liela bija jauniešu interese par iespēju ēnot valsts amatpersonas. Piemēram, Saeimā ēnu dienā ieradās 248 jaunieši, kuri “ēnoja” gan deputātus, gan arī parlamenta darbiniekus. Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu “ēnoja” četri jaunieši no Rīgas 3. ģimnāzijas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Dobeles Valsts ģimnāzijas un Riebiņu vidusskolas, bet visvairāk ēnotāju parlamentā bija no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Valmieras Viestura vidusskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts tehnikuma, Salaspils 1. vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas un Tukuma 2. pamatskolas.

Savukārt premjeram, ministriem, kā arī Valsts kancelejas vadītājai ēnu dienā kopumā sekoja vairāk nekā 50 ēnas.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kurš arī ēnu dienā tika “ēnots”, atzinis, ka šī diena ir ļoti būtiska, jo svarīgi, lai jaunieši iepazītu dažādas profesijas un veiktu saprātīgu karjeras izvēli. Viņš aicina karjeras izglītības pasākumos iesaistīt bērnus jau no pirmās klases.

Galvaspilsētā visvairāk ēnotāju šogad pieteicās no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, bet reģionos visaktīvākie bija Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni. Ēnu dienu kā ik gadu organizēja Biznesa izglītības biedrība “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” sadarbībā ar “Swedbank”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+