Latvijā
Rīga

Vairāk nekā 100 uzņēmēju piesakās tirgoties Āgenskalna tirgū0

Foto LETA. Tirgus 2017. gada rudenī

Vairāk nekā 100 tirgotāju pieteikušies tirdzniecībai Āgenskalna tirgū, kur āra tirdzniecība atsāksies šonedēļ, aģentūru LETA informēja Kalnciema kvartālā nomnieces SIA “Kalnciema iela” īpašnieks Kārlis Dambergs.

Āgenskalna āra tirgus tirdzniecības atklāšana notiks no piektdienas, 3.augusta, līdz svētdienai, 5.augusta, katru dienu no plkst. 8.30. No 7.augusta tirgošanās āra teritorijā notiks katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst.7.30 līdz 19. Dalība visos pasākumos bezmaksas.

Āgenskalna tirgus atsāks savu darbību āra teritorijā, pulcējot vietējo un apkārtējo apkaimju iedzīvotājus. Tirgus pulcēs dažādus tiešos tirgotājus, kas lielākoties piedāvās vietējo pārtiku. Tiks piedāvāta arī importa produkcija, pircējiem skaidri norādot tās izcelsmi. Salīdzinājumā ar Kalnciema kvartāla tirgu, Āgenskalna tirgus plānots kā demokrātiskāks, paredzēts ikdienas pirkumiem. Nedēļas nogalēs tirgū būs pieejams arī “street food”, kā arī darbosies arī kafejnīcas un restorāni izbraukumā.

Atklāšanas dienās paredzēta diskusija par videi draudzīgu iepirkšanos “nulles atkritumu” jeb “zero waste” dzīvesveida vadībā, BMX braucēju performance, brīvdabas koncerts un vairāk nekā 10 darbnīcas visu vecumu apmeklētājiem.

Pasākumā piedalīsies organizācijas “Zero Waste”, “Zaļā Josta”, “Ekodizaina kompetences centrs” un bloga “Seek the simple” veidotāji Laura un Andis Arnicāni, videi draudzīgo drānu zīmola “Bee in” radītāja Ieva Sulutaura, kā arī BMX braucējs Dāvis Dudelis.

Trīs dienu garumā turpat tirgus laukumā ēdienus gatavos vairāk nekā 10 pazīstami Rīgas restorāni, kā piemēram, “Entresol”, “Steiku Haoss”, “Hercogs”, “Rocket Bean Roastery” un citi.

Kā ziņots, SIA “Kalnciema iela” Āgenskalna tirgus attīstībā plāno ieguldīt vairākus miljonus eiro.

Dambergs atgādināja, ka patlaban Rīgas dome izsoles kārtībā ir nodevusi visu Āgenskalna tirgus teritoriju ar vēsturisko ēku nomā uz 30 gadiem nomniekam, lai tas ēku apsaimniekotu un veiktu tirgus darbību.

LA.lv