×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Vairāk nekā 1300 skolotāju

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Šā gada oktobrī aprit 70 gadi, kopš tika pieņemts lēmums par skolotāju sagatavošanu Cēsīs – Bērzainē. Studijām institūtā tika uzņemti septiņgadīgo skolu beigušie ar sešgadīgu apmācību kursu. Vēlākos gados institūtā pieņēma arī vidusskolu beigušos ar divgadīgu apmācības kursu. 1944. – 1955. g. tika sagatavoti 1356 skolotāji četrās pamata specialitātēs (latviešu valoda un literatūra; fizika un matemātika; dabas zinības un ģeogrāfija; vēstures specialitātēs).

Gadu skrējienā vienmēr ir atrasta iespēja satikties, pakavēties atmiņās. Kopējiem spēkiem tapušas četras grāmatas, kurās atmiņu stāsti, bijušo pasniedzēju un absolventu dzeja un proza runā par draudzību, kas dzimusi Bērzainē un saglabājusies gadu desmitos. Priecājamies, ka institūta ēka un tās apkārtne tiek labi kopta ar šīsdienas saimnieku rokām. Tā arvien mums ir mīļa māja.

Savu iespēju robežās esam parūpējušies, lai pie ēkas būtu piemiņas plāksne, kas apliecina, ka Bērzainē sagatavoti pedagoģiskie kadri Latvijas skolām. Esam apliecinājuši cieņu un mīlestību savam studiju biedram un pasniedzējam, izcilajam kora mākslas meistaram Imantam Kokaram, izvietojot piemiņas plāksni. Viņa rokas vadīti, mēs izaugām dziesmā, kurā palikām nepārspēti 1948. un 1950. gada Dziesmu svētkos.

Satiksimies Bērzainē 25. oktobrī plkst. 14, lai bijušo pasniedzēju un absolventu piemiņai iestādītu dažus ozolus un pabūtu jau mūžībā aizgājušo pasniedzēju un absolventu atdusas vietās Cēsīs.

Gunārs Vīksna, 
1951. gada absolvents

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+