×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Vairāk nekā 20 VID darbinieki atzīti par “aizdomīgiem” (8)

Foto LETAFoto LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone

Paredzētā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienību vadītāju un vietnieku, kā arī citu, iespējams, “aizdomīgo” darbinieku rotācija kopumā attieksies uz vairāk nekā 20 VID darbiniekiem, šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” atzina VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Pašlaik VID ir finanšu ministres dots uzdevums gan identificēt un atbrīvoties no negodīgajiem darbiniekiem, gan četru struktūrvienību vadītāju un vietnieku rotācija. Tāpēc ir “gan labas, gan sliktas rotācijas”, un kopumā tām būs pakļauti vairāk nekā 20 VID darbinieki, atzina Pētersone.

Viņa vēl neatklāja, vai rotācija attieksies arī uz VID ģenerāldirektora vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki.

Pētersone neatklāja, vai darbiniekus varētu aizrotēt uz citām struktūrām ārpus VID. “Tur mana kompetence beidzas, bet par to diskusijas notiek, un skaidrība par rotācijām varētu būt nedēļas beigās,” sacīja VID vadītāja.

Viņa uzsvēra, ka pret darbiniekiem, kurus rotēs uz citiem amatiem, nav iegūti pierādījumi par nelikumībām, jo tādā gadījumā viņi būtu tiesiskā ceļā atbrīvoti no amata. “Ja būtu kādi pierādījumi, būtu vai nu kriminālprocess vai disciplinārlieta,” sacīja Pētersone.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. parotēs pa apli un būs atkal tīri un pūkaini!

  2. Un Peetersoni atstaas amataa?

  3. Nosauciet man to .., kurš šitos…satraipītos vidistus izdomāja rotēt uz Tieslietu un Iekšliet Min. pakļautībā esošām iestādēm!???- Lai yas gudrelis uzrāda izziņu, ka ir psihiski vesels un neslimo ar debilismu! – Esi aptraipījies- ej uz tautsaimniecību ! Ja stiprāk smird, tad pie atbildības!- bet runāt par rotāciju ir ņirgāšanās!

  4. tie 20 laikam nedalījās ? Žmoti…

  5. Tie 20. darbinieki ir vainīgi, ka no 50% uzņēmumiem nevar nodokļus iekasēt?

  6. Arī gribu tādu darbu ,kur soda vietā var dabūt rotāciju uz labi apmaksātu darbu.

  7. Nu un? Kūdra jau Siguldas purvos jau nebūs jārok – draugi izlīdzēs… protams par gratulācijām – tā kā korupcija VID rullē.

Draugiem Facebook Twitter Google+