Kultūra
Mūzika

Vairāk nekā 2000 dejotāju pulcēs lielkoncerts “Izrakstīju goda kreklu”0


Skats no lieluzveduma “Jel dod man bučiņ'”.
Skats no lieluzveduma “Jel dod man bučiņ'”.
Foto: Limbažu novada dome

Limbažos, Lielezera krastā, 9. jūnijā notiks “2. Danču nakts Limbažos”, kuras laikā pavasara lielākais deju lielkoncerts “Izrakstīju goda kreklu” pulcēs simt deju kolektīvus ar vairāk nekā 2000 dejotājiem no visas Latvijas, LA.lv uzzināja novada domē.

Lielkoncertu veidos četri deju virsvadītāji – Taiga Ludborža, Edgars Tabors, Valentīna Kalniņa, Dace Adviljone. Koncerta programmā ir 40 dejas – etnogrāfiskās dejas, latviešu skatuvisko deju vecmeistaru darbi, pēdējo gadu jaunrades dejas, kā arī speciāli šim pasākumam radītas horeogrāfijas –, kas tiks izdejotas uz astoņām dažādu līmeņu skatuvēm.

Lielkoncertā, atbilstoši tā nosaukumam, ar dejas, mūzikas un dainu palīdzību tiks darināts simbolisks goda krekls, izrakstot to ar latviešu rakstu zīmēm.

“Danču nakts Limbažos” idejas autore un mākslinieciskā vadītāja, Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, Limbažu deju apriņķa virsvadītāja, horeogrāfe Taiga Ludborža stāsta: “Visu koncertā iekļauto deju izvēles princips ir balstīts uz horeogrāfiskās leksikas atbilstību muzikālajam materiālam, horeogrāfiskās idejas oriģinalitāti un stila izjūtu. Svarīgi, ka dejā ietvertās domas tieši vai netieši ataino latviešu tautas vērtības.”

Tradīcija reizi gadā rīkot vienu grandiozu pasākumu Limbažos, Lielezera krastā, sākās 2016. gadā, kad notika pirmā “Danču nakts Limbažos” un deju koncerts “Jel dod man bučiņ”. 2017. gadā Lielezera krastā varēja vērot metāloperu “Kurbads”, bet šogad skatītājus priecēs deju lielkoncerts “Izrakstīju goda kreklu”.

Saistītie raksti

Pirms koncerta Lielezera krastā pulcēsies Vidzemes amatu meistari, apmeklētājiem piedāvājot savus darinājumus. Šajā dienā pirms koncerta būs apskatāma arī mākslinieces Kristīnes Nuķes-Panteļejevas personālizstāde “Saules ceļš”. Māksliniece visas dienas garumā aicina ikvienu iesaistīties arī radošajās darbnīcās, kurās varēs izgatavot tradicionālo latviešu rotu – saktu.

Izstādes atklāšana notiks 9. jūnijā plkst. 19, tā līdz 9. jūlijam būs apskatāma Limbažu pilsētas bibliotēkā, Limbažos, Parka iela 23.

LA.lv