×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Vairāk nekā puse izraēliešu atbalsta domu par neatkarīgu Palestīnu

Foto - AFPFoto - AFP

Gandrīz 54 procenti Izraēlas iedzīvotāju atbalsta atsevišķas Palestīnas valsts izveidi, bet nelolo lielas cerības, ka tas patiešām varētu notikt, liecina laikraksta “Israel Hayom” publiskotā aptauja.

Laikraksts aptaujājis vairāk nekā 800 cilvēku, jautājot, vai viņi atbalsta ideju par divām valstīm divām tautām, proti, no Izraēlas neatkarīgas Palestīnas valsts izveidošanu. Gandrīz 54 procenti aptaujāto pauda atbalstu šādam risinājumam, bet 38 procenti bija pret to. Pārējie aptaujātie atteicās atbildēt uz konkrēto jautājumu. Aptaujas pieļaujamā kļūdas robeža ir 3,4 procenti.

Tomēr tajā pašā laikā vairāk nekā 54 procenti aptaujāto uzskata, ka miera līgums ar palestīniešiem ir neiespējama lieta, un 55 procenti norādīja, ka neuzskata palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu par “partneri mieram”. Jautājumā par ebreju kolonistu apmetņu celtniecību okupētajā Rietumkrastā aptaujāto domas dalījās gandrīz vienādās daļās. 43,4 procenti to atbalstīja, bet 43,5 procenti izteicās par labu kolonistu apmetņu celtniecības iesaldēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+