Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
3. augusts, 2015
Drukāt

Vairāk nekā puse Krievijas iedzīvotāju samierinātos ar interneta atslēgšanu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Vairāk nekā puse Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka, nacionāla apdraudējuma gadījumā vai, ja valsī iespējami masu protesti, valstī būtu pilnībā jāatslēdz internets, liecina Viskrievijas Sabiedriskās domas pētījumu centra aptauja.

Pētījuma dati atklāj, ka 49% iedzīvotāju atbalsta cenzūru internetā, bet 58% būtu gatavi interneta atslēgšanai, ja valstī rastos destabilizējoša situācija.

Tikai 11% aptaujāto izteikuši atbalstu pilnīgai brīvībai internetā.

Turklāt 73% aptaujāto uzskata, ka internetā nebūtu jāpublicē negatīvu informāciju par valsts pārvaldi, un 42% uzskata, ka citas valstis izmanto internetu pret Krieviju un tās interesēm.

Internetu regulāri izmanto 24% aptaujāto, vēl 20% atzinuši, ka to dara vairākas reizes nedēļā. Atlikušie 38 % norādījuši, ka internetu pēdējā pusgada laikā nav izmantojuši.

Aptaujā iekļauti 42 Krievijas reģionu iedzīvotāji. Pētnieku pieļautā statistiskā kļūda ir 3,1 līdz 4% robežās.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+