×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Vairāk nekā pusei iedzīvotāju nav skaidra sākumdeklarēšanās būtība un prasības

naudas_maks1

Vairāk nekā pusei – 59% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav skaidra sākumdeklarēšanās būtība un prasības, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes” veiktais pētījums.

36% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem apgalvo, ka viņiem drīzāk nav skaidra sākumdeklarēšanās būtība un prasības, bet 23% – ka viņiem sākumdeklarēšanās būtība un prasības noteikti nav skaidras.

Aptaujā secināts, ka 37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumā ir skaidra sākumdeklarēšanās būtība un prasības (31% norādījuši, ka viņiem drīzāk ir skaidra sākumdeklarēšanās būtība un prasības, 6% – ka sākumdeklarēšanās būtība un prasības viņiem ir pilnībā skaidras).

Savukārt 4% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauju “TNS Latvia” veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes” laikā no 2012.gada 24. līdz 26.janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

LETA jau ziņoja, ka valdība šonedēļ pieņēma Finanšu ministrijas izstrādāto skaidras naudas deklarēšanas kārtību sākumdeklarēšanas laikā, ieskaitot to komercbankā.

Noteikumos paredzēts konkrēts brīdis, kurā tiks fiksēta naudas līdzekļu esamība kontā kredītiestādē, kas pierāda personas naudas līdzekļu esamību – 2012.gada 1.jūnija dienas beigās plkst.24.

2011.gada 15.decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, kas nosaka Latvijas rezidentiem pienākumu – skaidras naudas uzkrājumu, kas pārsniedz 10 000 latu vai to ekvivalentu ārvalstu valūtā pēc Latvijas bankas noteiktā valūtas kursa, ieskaitīt kontā kredītiestādē, bet amatpersonām bankā jāieskaita skaidras naudas uzkrājumi, kas pārsniedz 4000 latu.

Kā ziņots, 2011.gada 15.decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, lai gan mantiskā stāvokļa deklarācija noteiktām iedzīvotāju kategorijām būs jāiesniedz VID no 2012.gada 1.marta līdz 1.jūnijam, tajā būs jānorāda ziņas par personas mantisko stāvokli uz 2011.gada 31.decembra plkst.24.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+