Latvijā
Sabiedrība

Vairāk psihotropo zāļu tirgo uz ielas, policija pārmet ārstiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Valsts policija pagājušā gadā biežāk izņēmusi psihotropos medikamentus, turklāt likumsargiem ir aizdomas, ka daļu nelikumīgi varētu būt izrakstījuši ārsti, piektdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pērn reģistrēti 428 psihotropo medikamentu izņemšanas gadījumi. Ķuzis norādīja, ka agrāk to lietošana vairāk bija izteikta cietumos, taču pērn likumsargi novērojuši, ka narkotiku lietotāji tos iegādājas uz ielas.

“Šie medikamenti ir zem receptēm. Aizturēšanas liecina, ka šajā nelikumīgajā apritē iesaistās arī ārsti, kas izraisa “kreisās” receptes un tirgū nonāk psihotropie medikamenti. Tas mūs uztrauc,” norādīja Ķuzis.

Tomēr Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins papildināja, ka liels īpatsvars ir gadījumu, kad ārsti pamatoti izraksta receptes, taču pacienti šos medikamentus nelieto, bet pārdod tālāk.

Grišins arī norādīja, ka pagājuša gadā un šogad par medikamentu nepamatotu izrakstīšanu aizturēti divi ārsti. “Es gan negribētu teikt, ka ārsti šajā nelegālajā biznesā iesaistās masveidīgi,” uzsvēra likumsargs.

VP priekšnieks norādīja, ka kopumā narkotiku aprite ir pasaules līmeņa problēma un Latvija nav izņēmums. Latvijā pamatā lielākā problēma ir narkotisko vielu lietošana.

Saistītie raksti

Pērn reģistrēti 49 noziegumi par apreibinošo augu jeb marihuānas audzēšanu. Lai arī sākotnēji var šķist, ka Latvijā nav marihuānas audzēšanai labvēlīgs klimats, taču šī auga selekcija radusi iespēju marihuānu audzēt arī Latvijas apstākļos, norādīja Ķuzis.

Kopumā pērn reģistrēti 896 marihuānas izņemšanas gadījumi. Otrajā vietā izvirzījušies jau minētie psihotropie medikamenti. Trešajā vietā ir metamfetamīns ar 343 izņemšanas gadījumiem.

LA.lv