×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Vairākām vēja stacijām ierobežos atbalstu (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Valdība sēdē otrdien atbalstīja apjomīgus grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz ierobežot atbalsta apmēru un termiņu 14 vēja stacijām par elektroenerģijas ražošanu, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Šie likuma grozījumi attiecas uz tām vēja elektrostacijām, kuras darbību sāka pirms Elektroenerģijas tirgus likuma spēkā stāšanās 2002.gada decembrī un kurām nav terminēts atbalsts. Attiecīgajām vēja elektrostacijām tiek noteikts atbalsta apmērs 0,112 eiro par kilovatstundu un termiņš – 20 gadi.

Ekonomikas ministrijā norāda, ka šīm vēja elektrostacijām izmaksātai atbalsts virs tirgus cenas veido 1,23% no kopējā apmēra.

Tāpat grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā paredz elektroenerģijas sadales sistēmas operatoram “Sadales tīkls” pienākumu veidot no mātesuzņēmuma – “Latvenergo”- atšķirīgu zīmolu.

Ekonomikas ministrijā (EM) norāda, ka saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu ja sadales sistēmas operators ir daļa no vertikāli integrēta uzņēmuma, dalībvalstis nodrošina, ka regulatīvās iestādes vai citas kompetentas struktūras veic sadales sistēmas operatora darbības uzraudzību, lai tas nevarētu ļaunprātīgi izmantot vertikālo integrāciju, kropļojot konkurenci.

Sadales sistēmu operatori nedrīkst saziņā un zīmola veidošanā maldināt. Ministrijas pārstāvji norāda, ka “Sadales tīkla” zīmols pašreiz ir līdzīgs “Latvenergo”, tāpēc no 2016.gada tas vairs nebūs atļauts.

EM pavēstīja, ka likumprojektā precizēts arī regulējums attiecībā uz pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu – Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai dotas tiesības iekļaut elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifos izmaksas, kas saistītas ar obligātās iepirkumu komponentes iekasēšanu, administrēšanu un norēķināšanās pienākuma izpildi ar publisko tirgotāju. Šāds regulējums būtiski samazina pārvades sistēmas operatora finansiālās stabilitātes apdraudējumu, attiecīgi mazinot energoapgādes drošības riskus.

Tāpat precizēts publiskā tirgotāja termina skaidrojums un publiskā tirgotāja darbības regulējums, novēršot situāciju, ka sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja darbība tiek vienlaikus regulēta divējādi, tas ir, lai publiskais tirgotājs sāktu elektroenerģijas tirdzniecību, tam jābūt reģistrētam elektroenerģijas tirgotāju reģistrā. Regulējums vairs neparedz arī publiskā tirgotāja licencēšanu. Tāpat likumprojekts precīzi nosaka publiskā tirgotāja tirdzniecības iespējas, tas ir, paredz, ka tas iepērk un pārdot tikai obligātā iepirkuma ietvaros saražoto elektroenerģiju.

Attiecīgie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā pavadīs nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, par ko vēl būs jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Valsts izzagsana !! un pateretaju aptirisana !! “Vecie veja parki” jau sen ir atguvusi savus ieguldijumus un tie nedrikst par sarazoto el.energiju sanemt maksajumu lielaku par tirgus cenu elektribai. Izskatas kadss lotoi pacenties sabidit parliecinasanu ta, ka gan EM, gan Regulators, gan deputati nobalsoja par tik augstu cenu.

Draugiem Facebook Twitter Google+