×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Vairākas apģērbu kārtas bērnam negarantē siltumu

Foto - Stock.hxcngFoto - Stock.hxcng

„Laikā, kad ārā valda liels aukstums, vecāki jo īpašu rūpību pievērš bērnu ģērbšanai – tā, lai mazulim būtu silti un komfortabli. Taču nereti, labu gribēdami, vecāki bērnu pārāk satuntulē, liedzot mazulim iespēju brīvi kustēties. Turklāt vairākas apģērba kārtas nebūt nav garants, ka bērns patiešām jutīsies labi un tam nesals,” komentē Vizma Meikšāne, Veselības centra 4 sertificēta bērnu pediatre.

Tā vietā, lai mazulim savilktu mugurā visu, kas pieejams skapī, labāk bērniņu ģērbt termoregulējošā apģērbā, kurš nodrošinās gan nepieciešamo siltumu, gan būs ērti atģērbjams, ieejot siltākās telpās. Tāpat, ja māmiņa ir nolēmusi ar mazuli ziemas laikā doties uz veikalu vai tirdzniecības centru, ļoti praktisks būs aitas vilnas guļammais. Tas nodrošinās siltumu un zem tā nebūs nepieciešams vilkt biezas jakas un kombinezonus. Turklāt, ieejot telpās to iespējams ātri un ērti atvērt – lai mazulis nesakarstu.

„Redzam, ka aizvien vairāk vecāku izvēlas tieši termoregulējošus apģērbus, kuri nodrošina gan siltumu, gan ērtību mazulim. Šobrīd lielāko atzinību no vecāku puses izpelnījušies tieši Merino vilnas zīdaiņu apģērbi, kuri satur augstvērtīgu aitas vilnu un izceļas ar savām termoregulējošām spējām. Šie apģērbi ne tikai nodrošinās siltumu mazulim atrodoties laukā, bet arī strauji nesakarsēs, apmeklējot publiskas telpas,” komentē Ieva Anševica, tirdzniecības centra Domina Shopping veikala Cipollino pārstāve.

Jāņem vērā, ka vairāku apģērbu kārtu uzvilkšana mazulim ir papildus pārbaudījums – ģērbšanās prasa no bērniņa īpašu koncentrēšanos un izturību. Tāpēc aukstā laikā dodoties uz tirdzniecības centru vai kādu citu iestādi, mazuli jāģērbj tā, lai būtu viegli atģērbt un viņš ģērbšanās procesu nemaz nesajustu.

„Latvijas mainīgajos laika apstākļos, pareiza mazuļa ģērbšana ir īpašs pārbaudījums gan vecākiem, gan pašiem bērniem. Lai mazulim ziemas laikā nebūtu auksti un ieejot siltās telpās, viņš strauji nesakarstu, labāk iegādāties vienu kvalitatīvu termo regulējošu apģērba gabalu, nevis vilkt mugurā jaku pēc jakas. Termo apģērbs nodrošinās komfortu aukstā laikā, savukārt ieejot siltumā, rūpēsies, lai mazulis strauji nesakarstu,” iesaka Vizma Meikšāne.

Lai plašāk iepazīstinātu topošās māmiņas ar mazuļu gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām t/c Domina Shopping katra mēneša pēdējā ceturtdienā notiek bezmaksas seminārs Gaidību 4dienas. Tā ietvaros zinoši un kompetenti eksperti konsultē un sniedz vērtīgus padomus jaunajām māmiņām. Šogad pirmā Gaidību 4dienu nodarbība notiks jau 30. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 13.00, t/c Domina Shopping centrālajā skvērā pie restorāna Vairāk Saules. Seminārā eksperti stāstīs par tādām tēmām kā sagatavot sievietes ķermeni dzemdībām, joga grūtniecēm un jaunajām māmiņām, fiziskās un emocionālās pašsajūtas uzlabošanai, kā arī par daudzām citām aktuālām un būtiskām tēmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+